Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sogorno, szulinap..Mit gondolt...

Sogorno, szulinap..Mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés

Nem akarok hisztisnek tunni, de ez engem mar ket hete bant. Akkor volt a szuletesnapom, a sogornomnek pedig elotte valo heten.

A parommal kulfoldon dolgozunk, de o az unnepekre hazament. En sajnos nem tudtam. Uzenetben felkoszontottem a sogornom es vettem neki egy nem olcso ajandekot, amirol tudom, hogy nagyon fog neki orulni. Meg nem adtam oda es nem is tud az ajandekrol. Egy muszaki cikk, amire mar regota vagyott.

Aztan eljott az en szuletesnapom. A parommal beszeltem es mondta, hogy megy nekem ajandekot venni es megkerte a hugat, hogy kiserje el. Reszerol a koszontes azonban elmaradt. Se egy uzenet se semmi, de megcsak a parom altal sem. A kozossegi oldalon is ismerosok vagyunk, tehat ott is lathatta, ha netan elfelejtette volna. Nekem ez annyira rosszul esett. Amugy aranyos es joban vagyunk, de most megis ugy elszomorit ez az egesz. Foleg, hogy oda adom neki az ajandekot "megkesett szulinapi ajandek" cimszoval ugy, hogy az enyem is szinte akkor volt..olyan kellemetlen..Ami leginkabb bant, hogy amikor csak megyek, mindig figyelmes vagyok, viszek ezt azt es tenyleg mindenkire gondolok, nem sporolok az ajandekokkal! Nekem nem is kell ajandek, a sogornom nem dolgozik, tudom, hogy nincs penze, de egy uzenet azert jol esett volna..

Most kicsit hulyen erzem magam, hogy viszem neki ezt a draga cuccot, o pedig futyult ram. Szivesen vettem neki, de igy eleg fajo szivvel adom oda..3 nap mulva utazok haza...

Ui: bocsi, az ekezetek hianya miatt.


2021. jan. 13. 13:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Nevezzetek kicsinyesnek, de én biztos nem adnám neki oda az ajándékot. Fel lett köszöntve üzenetben, neki pedig ezek szerint annyit sem számítasz, hogy odaböfögjön egy boldog születésnapot mondatot, így nem túráztatnám magam a dolgon.
2021. jan. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%

Elméletig nem azért adjuk az ajándékot, hogy cserébe kapjunk valamit. Akár ha csak az egy köszöntés is. Ez téged is jellemez valamennyire. Ettől nem vagy rossz ember, csak ne áltasd magad. Ha téged ez ennyire zavar, akkor ne köszöngesd őt te se.

De azért nekem fura kicsit, hogy a pároddal együtt vett ajándékot, de a párod nem szólt rá, hogy köszöntsön már föl? Vagy nem kérdezett rá, hogy "ugye te is boldog szülinapot kívánsz neki?". Életszerűtlen.

2021. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
42%
Tehát még nem is találkoztatok az ő születésnapja óta? Nekem evidensen tűnik, hogy akkro akar majd felköszönteni, amikor találkoztok.
2021. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%

"De azért nekem fura kicsit, hogy a pároddal együtt vett ajándékot, de a párod nem szólt rá, hogy köszöntsön már föl? Vagy nem kérdezett rá, hogy "ugye te is boldog szülinapot kívánsz neki?". Életszerűtlen."


Simán feltételezhette, hogy van annyira értelmes a hugi, hogy ennyire önmagától is képes.

Bennem se merülne fel, hogy megkérdezzem a bátyámat, hogy ugye ő is felköszönti xy családtagot. Egyszerűen ez egy nagyon alap emberi dolog.

2021. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
71%
Nekem elsőre az ugrott be, hogy talán megsértődhetett a sógornőd, mivel ő nem tud a neki szánt ajándékról. Gondolja, ha ő nem kapott semmit, akkor téged fel sem köszönt. Elég szomorú lenne, ha tényleg így gondolkozna, de ezt az oldalát te biztos jobban ismered.
2021. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%

" Ez téged is jellemez valamennyire. "


5-ös, MI jellemzi?

Az, hogy a kölcsönösséget veszi normális dolognak?

2021. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
63%
Bocs, nem 5-ös, hanem 2-esnek szántam.
2021. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is rosszul esne kicsit, de én akkor is oda adnám, hátha eszébe jutna, hogy ő még csak fel se köszöntött, te meg még ajándékot is vettél neki. Azt meg, hogy akkor akarja felköszönteni amikor találkoznak, elég nagy hülyesegnek tartom, illik a napján felköszönteni az embert, főleg úgy, hogy tudja, hogy csak hetek múlva találkoznak. Én is úgy lennék vele, ha valaki a születés napom után 2 héttel köszönt fel, hogy akkor már minek.
2021. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
32%

Igen, az. Ha azért adsz ajándékod, mert elvárod, hogy téged is köszöntgessenek, akkor ez kb már csereüzlet és nem ajándékozás. Sorry, ez így van. Attól még ez nem baj, de ezen kár sápítozni. Ha rosszul esik, hogy nem köszönti fel a másik, akkor ne köszöntse ő se, és túl van tárgyalva.

Ez egy gesztus kéne legyen, nem elvárás.

2021. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%

A válaszok többsége és a 6-os lepontozása alapján jó azt tudni, hogy itt mindenkit kb. szentté kellene avatni. Mindenki úgy köszönt és ajándékoz drága ajándékot, hogy még csak egy sms-ben való köszöntést sem vár fordított esetben.

Hagyjuk már ezt a lilaagyúskodást....

Nekem pl. nem esik jól olyat köszöntgetni, aki engem lesz...r.

2021. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!