Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sogorno, szulinap..Mit gondolt...

Sogorno, szulinap..Mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés

Nem akarok hisztisnek tunni, de ez engem mar ket hete bant. Akkor volt a szuletesnapom, a sogornomnek pedig elotte valo heten.

A parommal kulfoldon dolgozunk, de o az unnepekre hazament. En sajnos nem tudtam. Uzenetben felkoszontottem a sogornom es vettem neki egy nem olcso ajandekot, amirol tudom, hogy nagyon fog neki orulni. Meg nem adtam oda es nem is tud az ajandekrol. Egy muszaki cikk, amire mar regota vagyott.

Aztan eljott az en szuletesnapom. A parommal beszeltem es mondta, hogy megy nekem ajandekot venni es megkerte a hugat, hogy kiserje el. Reszerol a koszontes azonban elmaradt. Se egy uzenet se semmi, de megcsak a parom altal sem. A kozossegi oldalon is ismerosok vagyunk, tehat ott is lathatta, ha netan elfelejtette volna. Nekem ez annyira rosszul esett. Amugy aranyos es joban vagyunk, de most megis ugy elszomorit ez az egesz. Foleg, hogy oda adom neki az ajandekot "megkesett szulinapi ajandek" cimszoval ugy, hogy az enyem is szinte akkor volt..olyan kellemetlen..Ami leginkabb bant, hogy amikor csak megyek, mindig figyelmes vagyok, viszek ezt azt es tenyleg mindenkire gondolok, nem sporolok az ajandekokkal! Nekem nem is kell ajandek, a sogornom nem dolgozik, tudom, hogy nincs penze, de egy uzenet azert jol esett volna..

Most kicsit hulyen erzem magam, hogy viszem neki ezt a draga cuccot, o pedig futyult ram. Szivesen vettem neki, de igy eleg fajo szivvel adom oda..3 nap mulva utazok haza...

Ui: bocsi, az ekezetek hianya miatt.


2021. jan. 13. 13:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem kissé túlliheged. A rokon születésnapját is, tök felesleges drága dolgokat venni és azt is, hogy ennyire rosszul tud esni egy szaros köszöntés hiánya.. Ha a párod nem köszönt meg, az teljesen jogosan esne rosszul. De így, nekem ez csak felesleges hiszti. Majd megköszönt, ha találkoztok.
2021. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hát igen. Senki semmit nem vár el, szeme se rebben, ha nulla viszonzást kap, neki magának okoz örömet az, hogy köszönti a másikat akkor is, ha az tojik rá.

10-es, el ne hidd már:(

2021. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

10es. Teljesen igazad van, de mint tudjuk itt gyk-n mindenki tökéletes és önzetlen mindig. Aha persze. Kíváncsi lennék ők mit csinálnának?

Arra se voltál képes, hogy felköszönts? Nem baj, itt egy drágaajandék!.. Biztos így csinálnák...

2021. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
29%
vihar a biliben...
2021. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

1: a kérdező írt neki üzenetet, felköszöntötte.

2: a sógornő ugyanezt fordítva nem volt képes megtenni

3: már így sincsenek egálban, én ezek után l0f4szt nem adnék neki, mert ha azért nem köszöntötte fel, mert ajándékra számított, akkor azért -, ha pedig csak bunkóságból akkor meg azért nem érdemli meg az ajándékot, bizonyára jobb helyre is kerülhetne. Még a legjobb eset is az lehet, hogy valaki beharangozta neki, hogy meg fogja kapni a régóta várt ajándékot - ez elmaradt és ezért hülyep1c5a üzemmódba kapcsolt.

2021. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
94%
Előbb vett a kérdező ajándékot, minthogy a köszöntés elmaradt volna, szóval nyilvánvalóan nem azért adta volna, hogy őt is felköszöntsék...
2021. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

Én inkább személyesen intézek bármi ilyesmit, elhívni sem szoktam olyat magammal, aki számomra igazán fontos. Ha nagyon online is akarom intézni, akkor is minimum felhívom.

Ugyanebben a helyzetben én lehet megvártam volna a hazaérkezésedet, legalábbis akkor tutira, ha valahogy a munkanélküliség ellenére is tudtam volna szerezni valami személyre szóló ajándékot. Hisz biztos nem rondítanék bele valami random SMS-el az igazi meglepibe. Ha ugyanebben a szituban nem tudtam volna szerezni ajándékot, akkor inkább elintézem hívásban és kész.

Hogy a sógornőd olyan-e mint én azt nem tudom, neked kéne tudnod, te ismered akármennyire is kettőnk közül. Én csak azt állítom megvan rá az esély, hogy nem felejtett el.

2021. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, de nem mindegyikkel ertek egyet!


Mondok egy peldat. Bemegyek a boltba es azt mondom: "Jo napot kivanok"! Nem azert koszonok, hogy aztan azon kattogjak, hogy hanyan koszontek vissza, hanem azert mert ez egy alapveto illemszabaly.


Igy vagyok a szuletesnappal is. Nem azert koszontok fel barkit, hogy aztan en is minel tobb koszontest kapjak! Azzal, hogy valakit felkoszontunk,jelezzuk az illetonek, hogy gondoltunk ra. Ez figyelmesseg.


A parom direkt mondta neki, hogy nekem megy ajandekot venni. Gondolom nem akarta a szajaba ragni, hogy ne felejtsen felkoszonteni..


Az en fejemben is megfordult, hogy esetleg szemelyesen szeretne felkoszonteni, de ebben sem vagyok biztos, mert nem tudta, hogy mikor fogok hazamenni.

Szerintem hulyeseg a kesobbi koszontes. Ha juliusba mennek, akkor mondja, hogy "..megkesve (cirka 6 honap) boldog szulinapot"?

2021. jan. 13. 15:40
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően kétféle ember van a világon, az egyik, akit érdekelnek a szülinapok, a másik akit nem. Engem pl nem érdekelnek, az enyém sincs direkt kint face-n, azt sem szeretem, ha ajándékot kapok, azt sem ha felköszöntenek. Mert akkor viszonozni kell. A rokonokat igyekszem persze felköszönteni, de nem mernék rá megesküdni, hogy a vőlegényem mind a négy testvérének írtam minden évben üzenetet.

Szerintem vidd vissza az ajándékot hátha vissza kapod az árát, és ezután ne csinálj ekkora fakszint a párod rokonainak a szülinapjaiból. Majd ő vesz nekik "közös" ajándékot ha akar. Ha ők nem ilyen ajándékozósak, akkor tök frusztráló, ha valaki ilyen buzgón nagyértékű cuccokat vesz.

2021. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
17-es, miért "belerondítás", és miért "valami random SMS" az, ha a szülinapján ír egy köszöntést?
2021. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!