Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez baj? (többi lent)

Ez baj? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az egész családom megveti azokat akik nem heterók. Ennek ellenére nekem semmi bajom sincs velük sőt a fél baráti köröm meleg vagy biszex.


Tettetem, hogy én is elítélem őket, de tudom, hogy ez rossz dolog.

Ez baj, hogy ezt csinálom?

És az baj, hogy nem ítélem el őket?

Ti mit tennétek?



2021. jan. 10. 16:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%

#12

Látom közbe valamiért törölve lett a hozzászólásom...

Te is homoszexuális vagy?

Szerinted hogyan lehetne teljes életed, ha nem tudsz gyermeket nemzeni a szerelmeddel?

Ha nem tudsz gyermeket vállalni, családot alapítani?

Nem tudsz természetes úton közösülni, és még sorolhatnám.

Ez nem sértés, hanem ez a kemény valóság és ezt mindenki tudja.

2021. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
46%

Én a helyedben nem ítélném el őket nyíltan a családom előtt inkább semleges lennék a témával kapcsolatban. Ahogy mondtad vannak meleg és biszex barátaid. Ha esetleg ők is részt vesznek bármilyen eseményen, programon a családoddal akkor ebből jó pár kellemetlenség lehet, ha elő kerül ez a téma.

"Ez baj, hogy ezt csinálom?" Ez néző pont kérdése. A családod szemszögéből (ahogy értettem) ez az elvárt és a normális. De viszont más körökben (biszex é meleg barátid) szerintem nem nézik túl jó szemmel.

"És az baj, hogy nem ítélem el őket?" Egyértelműen nem baj, sőt. A megítélésük mindig adott társadalmanként változott. Volt ahol teljesen elfogadott volt, máshol meg üldözték őket (néhány országban a mai napig üldözik őket). De a lényeg az, hogy ők is ugyanolyan emberek mint bárki más, csak olyan embert szeretnek akit a társadalom egy része nem néz jó szemmel.

A helyedben inkább semleges lennék a családom előtt a témával kapcsolatban, így magamnak sem hazudnék és nem érezném rosszul magam.

2021. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
28%
Nemcsak az eredeti 12-es, hanem vagy négy-öt vélemény eltűnt, köztük az enyém is. De mint tudjuk, szólásszabadság van, ebből is látszik. A nagy elfogadók, akik mindig tiszteletben tartják mások nézeteit. Ja, hogy mégsem!
2021. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!