Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a menyemről?

Mi a véleményetek a menyemről?

Figyelt kérdés

Nem élünk együtt,ők kb.40 km-re élnek tőlem.A fiam abban a városban dolgozik,ahol én lakom,így időnként beugrik hozzám.A menyemmel és az unokámmal kb.kéthetente találkozom,vagy ők jönnek hozzám hétvégére,vagy én megyek hozzájuk.A kisunokám 2 és fél éves,bölcsődébe jár,a fiam és a menyem is dolgoznak.

A legjobban az zavar,hogy szerintem nagyon keveset találkozunk.Én azt szeretném,ha odaköltöznének hozzám,vagy legalábbis a közelbe,hogy akár naponta is találkozzunk.Azt mondták,eszükben sincs ilyesmi.Ez nekem rosszul esik,mert szeretnék több mindent tudni róluk.Alig mondanak el valamit,csak a legfontosabbakat,de szeretnék jobban az életük része lenni.Szeretnék többet segíteni nekik,de ebből régebben volt vitánk a menyemmel,hogy én ne csináljak náluk házimunkát,nem azért megyek oda,és különben is szólnak,ha szükség lesz rá.Na most én még nemigen láttam a menyemet takarítani.Amikor ott vagyok,soha nem takarít.Nem mondom,hogy kosz van,de olyankor tényleg nem takarít.Nem engedi,hogy én felporszívózzak vagy ilyesmi.Azt mondják,azelőtt takarítanak,mielőtt mennék,hogy ne akkor kelljen,amikor ott vagyok,de ez nekem akkor is fura,hogy abban a két napban nem takarít.Sőt,van,hogy a fiam seper fel.Múltkor meg,mikor ott voltam,a fiam pont pihent,és mondta neki a menyem,hogy vigye ki a szemetet.Én mondtam,hogy majd én kiviszem,ne a fiamnak kelljen,hadd pihenjen,de a menyem mondta,hogy ez a fiam dolga.Néha a fiam mosogat is,vagy berakja a mosást,tereget.És a kisfukat is sokszor bevonja ezekbe a dolgokba,a kisunokám seper,segít kipakolni a mosogatógépből,bedobálja a ruhákat a mosógépbe,elviszi a zokniját a fiókba,mosogatni is segít.Én ezen teljesen le vagyok döbbenve.A fiamnak otthon soha nem kellett ilyesmit csinálnia,én végeztem minden ilyen teendőt munka után.Most meg,a menyem rávette,hogy ő seperjen,mosogasson.Azt mondja a menyem,hogy ők úgy szeretnék nevelni a kisfiukat,hogy ne azt lássa,hogy minden a nő dolga,hanem,hogy közös a házimunka.Ez nekem nagyon fura,én egész mást láttam otthon,és amikor az én gyerekeim még otthon voltak,akár kicsik voltak,vagy már nagyobbak is,mindig én csináltam otthon mindent,ez volt a természetes.

És szerintük én túlféltem az unokámat.Én csak nem szeretném,ha baja esne,szeretném megvédeni mindentől.Mindig rámszólnak,hogy ne szóljak rá,ha összekoszolja magát,hagyjam fetrengeni a fűben,ha ahhoz van kedve.Vagy nyáron,nagyon szeretett játszani a kinti vízgyűjtőkádnál,csigaházakat dobált vele,vagy kis öntözővel öntözte belőle a vizet,én meg mindig attól féltem,hogy összevizezi magát,megfázik.A ruháját is mindig összekoszolta kint,de azért se szólhattam rá,azt mondták,majd kimossák,hagyjam játszani.

Most legutóbb azért szólt rám a menyem,hogy ne dicsérjem meg a kisunokámat,ha megette az ebédet,mert ne a dicséretért egyen,csak mondjam neki,hogy egészségedre,akármennyit is evett,még ha hagyott is a tányérján.És persze ne akarjam,hogy minden falatot megegyen,nyugodtan hagyhat az ételből,ha jóllakott.Szerencsére jó étvágyú,mindent szívesen megeszik.De nekem ez is fura,mert én abban nőttem fel,és a gyerekeimnek is azt mondtam,hogy amíg étel van a tányérjukon,addig nem kelhetnek fel.

Én csak jót akarok nekik,segíteni szeretnék,mert már felneveltem két gyereket,de szinte soha nem kérdezik meg a véleményemet,nem kérnek tanácsot,ami nekem rosszul esik.

Tényleg ennyit változott a világ?Az idősebb csak hülyeséget mondhat,soha nem lehet igaza?


2021. jan. 9. 22:42
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
95%
Remélem ez egy vicc kérdés volt. Előszöris. A fiadnak lett egy családja. Normális,hogy külön élnek,nem kell állandóan a nyakán lógni. Neked se esett volna jól,ha anno igy lett volna.Ha a nő is dolgozik,akkor semmi baj vele,hogy a fiad kiveszi a részét a házimunkában. Ha meg ott vagy,nyilván nem takaritani akarnak,hanem veled foglalkozni. Ha a kisgyerek is segít a házimunkában,akkor az csak jó,mert később önálló lesz,és nem függ majd egy nőtöl. Örülj neki,hogy a fiad képes házimunkát elvégezni,mert ha te régen a segge alá tettél mindent,lehetne elkényeztetett kis semmirekellő is. Mit szerettél volna? Legyen egy csaja de éljen ott veletek,és majd te mond meg a leánynak,hogy mit tegyen a gyermekével? Normális ez a különlét,meg minden,ami neked nem tetszik. Ez csak beteges anyáskodás. Érdekes,én anyám lekiabálja teso fejét,ha nem takarit,mert tudja,hogy nem fog örökké élni,és helyette takaritani...fogadd el.. örülj,hogy ebből nem lett vita.
2021. jan. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem kamu, akkor csak annyit írnék:


Kedves Mama, ku*va gyorsan akadjon le a fia és annak családja életéről!

Semmi köze az életükhöz, nem a tulajdona a fia, pláne nem az ő családja!

Undorodom ezektől az élettelen anyósoktól, akik abban lelik örömüket, hogy ráakaszkodnak a gyerekeikre, és még ráadásul elvárásokat támasztanak felé és az Ő családjuk felé.

Kösse le magát mással. Ha még él a férje/párja, vele kellene foglalkozni. Ha meg nem, akkor keressen magának valami elfoglaltságot, és hagyja békén a fia családját!

2021. jan. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak szóköz nélküli csajnak hívlak...
2021. jan. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
95%

Még ha a kérdés kamu is hagy válaszoljak egy pár sort. Nyilván a kedves menye azért adta bölcsibe a gyereket mert dolgozik. Ahogyan a férje is. Elvárható az hogy munka után takarítson főzzon mosson teregessen és vigye a szemetet közben töltsön minőségi időt a kisfiával. A menye is ugyan olyan fáradt mint a fia. Miért nem vehet egy seprut a kezébe? Vagy miért nem nyomhatja be a gombot a mosógépek? Leesik a karikagyűrű az ujjarol? Nem hiszem. Én nem vagyok se gyerek már se tini. De annak idejen bizony ki kellett teregetnem. A paradicsomok közül a dudvat is ki kellett húzni. Akkorakat estunk biciklivel hogy se a térdemen se a konyokomon nem volt bőr. Hozzáteszem görkorcsolyaval is. Össze is koszoltuk ám magunkat. Sőt a utcai kék kútból ittunk amikor gyakran a ruhank is vizes lett. Az almaskerbol a fáról is megérttuk az almát. Sőt a szomszéd meg a csirke kakaót is mert azt hitte hogy lecsoppent a méz. A jatszoteren előszeretettel fogyasztottuk a papsajtot. Mégis itt vagyunk és semmi bajunk.

Nem azért tettük mindezt mert nem foglalkoztak velünk hanem azért mert hagyták hogy legyen gyerekkorunk.

2021. jan. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
85%

Lol, ez 100%, hogy kamu, de azért ügyes vagy kérdező, megdícsérlek.

De ha mégis eljátszunk a gondolattal, hogy nem kamu. A menyednek saját nevelési módszere van. A gyereknek nem árt vele. (Szerintem inkább az a sfejség, amikor a gyerek már tele van, de meg kell ennie az összes kaját.) Amúgy meg tényleg bunkóság akkor takarítani, ha vendég van. Pattogó vén banya. 😒

2021. jan. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%
Kamu!!!!
2021. jan. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csinálunk mintha anyósok lennénk
2021. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
94%
Kamu... A szóközöket még mindig nem sikerült megtalálnod...
2021. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
94%
Jelentettem én is, de nem törlik. :(
2021. jan. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%
38, direkt nem találja. Nem olyan hülye, mint aminek látszani akar.
2021. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!