Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a menyemről?

Mi a véleményetek a menyemről?

Figyelt kérdés

Nem élünk együtt,ők kb.40 km-re élnek tőlem.A fiam abban a városban dolgozik,ahol én lakom,így időnként beugrik hozzám.A menyemmel és az unokámmal kb.kéthetente találkozom,vagy ők jönnek hozzám hétvégére,vagy én megyek hozzájuk.A kisunokám 2 és fél éves,bölcsődébe jár,a fiam és a menyem is dolgoznak.

A legjobban az zavar,hogy szerintem nagyon keveset találkozunk.Én azt szeretném,ha odaköltöznének hozzám,vagy legalábbis a közelbe,hogy akár naponta is találkozzunk.Azt mondták,eszükben sincs ilyesmi.Ez nekem rosszul esik,mert szeretnék több mindent tudni róluk.Alig mondanak el valamit,csak a legfontosabbakat,de szeretnék jobban az életük része lenni.Szeretnék többet segíteni nekik,de ebből régebben volt vitánk a menyemmel,hogy én ne csináljak náluk házimunkát,nem azért megyek oda,és különben is szólnak,ha szükség lesz rá.Na most én még nemigen láttam a menyemet takarítani.Amikor ott vagyok,soha nem takarít.Nem mondom,hogy kosz van,de olyankor tényleg nem takarít.Nem engedi,hogy én felporszívózzak vagy ilyesmi.Azt mondják,azelőtt takarítanak,mielőtt mennék,hogy ne akkor kelljen,amikor ott vagyok,de ez nekem akkor is fura,hogy abban a két napban nem takarít.Sőt,van,hogy a fiam seper fel.Múltkor meg,mikor ott voltam,a fiam pont pihent,és mondta neki a menyem,hogy vigye ki a szemetet.Én mondtam,hogy majd én kiviszem,ne a fiamnak kelljen,hadd pihenjen,de a menyem mondta,hogy ez a fiam dolga.Néha a fiam mosogat is,vagy berakja a mosást,tereget.És a kisfukat is sokszor bevonja ezekbe a dolgokba,a kisunokám seper,segít kipakolni a mosogatógépből,bedobálja a ruhákat a mosógépbe,elviszi a zokniját a fiókba,mosogatni is segít.Én ezen teljesen le vagyok döbbenve.A fiamnak otthon soha nem kellett ilyesmit csinálnia,én végeztem minden ilyen teendőt munka után.Most meg,a menyem rávette,hogy ő seperjen,mosogasson.Azt mondja a menyem,hogy ők úgy szeretnék nevelni a kisfiukat,hogy ne azt lássa,hogy minden a nő dolga,hanem,hogy közös a házimunka.Ez nekem nagyon fura,én egész mást láttam otthon,és amikor az én gyerekeim még otthon voltak,akár kicsik voltak,vagy már nagyobbak is,mindig én csináltam otthon mindent,ez volt a természetes.

És szerintük én túlféltem az unokámat.Én csak nem szeretném,ha baja esne,szeretném megvédeni mindentől.Mindig rámszólnak,hogy ne szóljak rá,ha összekoszolja magát,hagyjam fetrengeni a fűben,ha ahhoz van kedve.Vagy nyáron,nagyon szeretett játszani a kinti vízgyűjtőkádnál,csigaházakat dobált vele,vagy kis öntözővel öntözte belőle a vizet,én meg mindig attól féltem,hogy összevizezi magát,megfázik.A ruháját is mindig összekoszolta kint,de azért se szólhattam rá,azt mondták,majd kimossák,hagyjam játszani.

Most legutóbb azért szólt rám a menyem,hogy ne dicsérjem meg a kisunokámat,ha megette az ebédet,mert ne a dicséretért egyen,csak mondjam neki,hogy egészségedre,akármennyit is evett,még ha hagyott is a tányérján.És persze ne akarjam,hogy minden falatot megegyen,nyugodtan hagyhat az ételből,ha jóllakott.Szerencsére jó étvágyú,mindent szívesen megeszik.De nekem ez is fura,mert én abban nőttem fel,és a gyerekeimnek is azt mondtam,hogy amíg étel van a tányérjukon,addig nem kelhetnek fel.

Én csak jót akarok nekik,segíteni szeretnék,mert már felneveltem két gyereket,de szinte soha nem kérdezik meg a véleményemet,nem kérnek tanácsot,ami nekem rosszul esik.

Tényleg ennyit változott a világ?Az idősebb csak hülyeséget mondhat,soha nem lehet igaza?


2021. jan. 9. 22:42
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
95%
Ez az a troll, aki sosem rak space-t a vesszői után, és szófosó.
2021. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
84%

Remélem kamu. Ahogy olvastam a “kérdést”, csak felment bennem a pumpa :D

A nők nem szolgàk, hogy mindent megcsinàljanak otthon egyedül.

Meg miért kellene takarítania, amikor ön ott van?

Nyilván, ha vendég jön hozzànk, előtte takarítunk, és azt az időt pedig a vendégre fordítjuk...

Szemetet pedig a férj is kiviheti, ő is tett bele hulladékot...

A gyereket pedig igen is bele kell vonni az otthoni teendőkbe, hogy lássa mi hogyan műkôdik, nem pedig minden a lába elé hullik... legalább önálló életképes embert faragnak belőle. Legalabb az Ön fia nem magából örökölt.

A menye pedig csodálatos!


Az hogy mennyit eszik a gyerek, egyen annyit amennyi jól esik neki. Ki tudja megmondani, hogy a másiknak mennyi a megfelelő étel mennyisèg, ami elegendő szàmàra?!?? Ha nem az, aki éppen eszik..?!??

Az ilyen anyóstól én nem 40km-re költöztem volna, hanem 340km-re...

2021. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ez kamu, es nem is az elso ilyesmi kerdese itt, en tobbre is emlekszem. Ne doljetek be neki, nincs ertelme.
2021. jan. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
92%
Igen, kamu! Pár hónapja is volt egy szinte ugyanilyen kérdése.
2021. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez mind így van ahogy leírtad, megértem a menyed és a fiad is, hogy nem laknának veled együtt!!
2021. jan. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
86%
Önző vagy. Tipikus anyós. Szegény menyed.
2021. jan. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
86%
Menyednek igaza van. Mégis mit képzelsz magadról?
2021. jan. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim válasza:
95%

Szerintem legközelebb hagyj hézagot az írásjelek után és akkor talán nehezebben veszik majd észre, hogy te voltál (már megint).


Viszont azért, hogy válaszoljak is:

"Tényleg ennyit változott a világ?Az idősebb csak hülyeséget mondhat,soha nem lehet igaza?"


Remélem, hogy igen! (ez erre a történetre vonatkozik!)

2021. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
96%

A trollkérdés tipikus esete, semmi esetre sem egy anyós írta ki.


Ha nem kamu, akkor pedig egyértelműen a meny írta így ki, szándékosan sarkítva, hogy mindenki az anyóst szidja és őt istenítse. Pár embernél úgy látom be is jött, de a régi motorosok ezt már szerintem nem veszik be. Nem egy ilyen kérdést láttam már, ahol szándékosan a másik oldal szemszögéből írták ki a kérdést, hogy magukat tüntessék fel jó színben.

2021. jan. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
95%
Kamu kérdés, ne etessétek a trollt
2021. jan. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!