Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi háttér milyen...

A családi háttér milyen mértékben befolyásolja valakinek a továbbtanulási esélyeit?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 12:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon erősen. Ha nem támogatnak, dolgozni kell, és úgy sokkal nehezebb lesz később tanulni. Minden tiszteletem azoké, akik így is képesek voltak felállni.
2021. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nagy mértékben. Nem vagyok egy tehetséges fiatal, de azáltal hogy a szüleim fizetik a tandíjat, egész életemben fizették a különórákat, hordtak ide-oda nyelvet tanulni, és az albérletem is ők fizetik az egyetem közelében, biztosítják nekem a könnyebb utat a diploma és ezáltal egy jó végzettség felé.

Azok a szaktársak akik meggebednek hogy tudjanak fizetni mindent rengetegen kibuktak, nem volt idejük tanulni meló mellett

2021. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon befolyásolja. Engem egyedül nevelt az anyukám, nem volt pénzünk arra,hogy tovább tanuljak. Úgyhogy okj-re mentem és elkezdtem dolgozni amilyen gyorsan csak tudtam. Majd munka mellett próbálgattam a szárnyaimat arról nem mondtam le,hogy tanuljak. Jártam nyelvsuliba, 1-2 okjt kipróbáltam, most egyetemre járok levelezőn mellette van fix munkám . Különös kép nem motiváltak amúgy se anyukám se a suliba, hogy tanuljak, bennem van egy ilyen belső vágy, amit senki sem vehet el. Szóval életed első felében szerintem nagyon befolyàsolja a környezet meg az anyagiak de később lehet rajta változtatni csak akarni kell.
2021. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
82%
Ha otthon nem támogatnak orvosi vagy műszaki szakot úgy kilőheted, ahogy van, mert kb. ideje nincs az embernek mellette dolgozni, olyan szinten szopatnak a szakon keresztbe-kasul. Úgyhogy ha valaki érettségi után ilyen ambíciókat dédelget, vagy érettségi után ki kell hagyni pár évet, hogy összespórolja a koli/albérlet árát 6-10 félévre minimum, vagy már a középiskolás évek alatt a fogadhoz verni minden garast diákmelóból úgy, hogy még év közben is dolgozol.
2021. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
77%

"Ha otthon nem támogatnak orvosi vagy műszaki szakot úgy kilőheted, ahogy van, mert kb. ideje nincs az embernek mellette dolgozni"

ez így van! plusz a könyvek is baromi drágák, és nem opcionálisak.

2021. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is elég nagy szerepe van benne, viszont nem csak az anyagiak miatt. Engem mindig támogatott a családom anyagilag, mindent megkaptam tőlük amire ilyen értelembe véve szükségem volt és még azon felül is elég sok mindent finanszíroztak, ami akár már túlmutat a szükséges alapokon. Megvettek nekem mindenféle könyveket és eszközöket, járhattam külön órákra és tanfolyamra, fizették a kollégiumot, teljes mértékben eltartottak stb., tehát pénzbeli akadálya igazából nem volt semminek sem. Ugyanakkor érzelmileg soha nem támogattak. Elég sokat bántottak gyerekkoromtól kezdve (leginkább a külsőm és a személyiségem miatt) és talán a természetemtől fogva is mindig önértékelési problémáim voltak, kishitű voltam, sok mindentől féltem, nem bíztam magamban stb., és nagyon sokat jelentett volna, ha a szüleim mellettem állnak, támogatnak, bátorítanak, biztatnak. Ez viszont nem történt meg és hiába voltam valamiben jó, akár tehetséges vagy úgy alapvetően szorgalmas és lelkiismeretes, ezt nem sikerült semmiben sem kibontakoztatnom. Most mondok egy példát: ha mondjuk gimiben valami nem ment, nem értettem, nem sikerült stb., akkor arra nem az volt a szüleim válasza, hogy "próbáld meg újra, menni fog, kérj segítséget ettől és ettől, hadd nézzem meg, tudod te azt, adj még magadnak egy kis időt" stb., hanem az, hogy "jó" vagy "akkor menj át az ipariba". A továbbtanuláskor is ugyanúgy nem foglalkoztak vele, hogy mit szeretnék, mi lenne jó döntés számomra, mire készülök, mi lenne nekem való stb. Bizonytalan voltam, erre pedig az volt a válasz, hogy "nem kötelező továbbtanulni". Nem érdekelte őket és ennek megfelelően nem is foglalkoztak vele. Mindent ez a fajta hozzáállás jellemzett a részükről. A tanáraimnak sokat köszönhetek, mert egy ideig ők biztattak és toltak előre, illetve a szüleimnek is mindig megüzentek ezt-azt. Viszont ez egy idő után már elmarad, ahogyan felnő az ember és én akkor - középiskola végén, illetve azt követően - éreztem azt, hogy mennyit számítana a támogató családi háttér.
2021. jan. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
76%
26-os: még a dumák is hasonlóak voltak, amiket kaptam. Ha anyagi támogatás soha nem lett volna egy kanyi buznyák sem, nem is hallanának otthon felőlem érettségi óta, csak pletyka útján.
2021. jan. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
81%

23-as vagyok én pszichológiát tanulok. Azt gondolom az orvosira csak nagyon kevesek valók, ott ha nem dolgozol is nagyon nehéz bent maradni, iszonyatos mennyiségű anyagot kell elsajátítani. Nyilván támogatás nélkül nem megy. De pl volt egy osztálytársam (nagyon nyomtatták szülők, tanárok mindenki) végig kitűnő volt, felvették orvosira első évben kibukott, pedig őt támogatták utána elment nővérnek.

Volt egy ált.iskolás osztálytársam tanár szülőkkel, mondanom sem kell végig 5 volt ő is, anyuci,apuci tolta. Azóta eltelt majd 10 év semmi sem lett az illetöből. Ő meg pont a fordítottja valakit túl hypeolnak és valójában a képességei 0-k.

2021. jan. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
67%

"Ő meg pont a fordítottja valakit túl hypeolnak és valójában a képességei 0-k."

ilyen nálunk is volt, ha jól tudom 3 egyetemet járt meg, bme mérnökinfó volt az első, a vége valami gazdasági fősuli lett

2021. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Szacsibácsi válasza:
68%

Gyakorló szülőként a saját véleményem az, hog yamannyiben nincs meg az ambícója a gyereknek, úgy teljesen mindegy. Egyik gyermekem szorgalmas, mindig is tovább szeretett volna tanulni, csinálja is. A másikban semmi szorgalom nincs, nem tudom motiválni sem, pillanatnyilag egyáltalán nem mutat majlandóságot a továbbtanulásra.

Az kétségtelen tény, hogy ha nem preferálja a szülő a továbbtanulást, illetve pénzügyi vagy egyéb ok miatt nehézségek vannak, az egyáltalán nem segíti a gyereket, de jó hozzáállással és megfelelően megalapozott alaptanulmányokkal nem reménytelen dolog. Persze az sem mindegy, hogy mennyire "sztár szakon" szeretne valaki továbbtanulni, de ez már végképpen független szerintem a családi háttértől.

2021. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!