Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi háttér milyen...

A családi háttér milyen mértékben befolyásolja valakinek a továbbtanulási esélyeit?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 12:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon. Én középiskola után mentem dolgozni, nem volt pénz, hogy még 5 évig eltartsanak. Később munka mellett továbbtanultam, de nehezebb is volt, és nem is választhattam annyi szak közül. Nem minden van levelezőn, vagy csak több száz kilométerre. Utazás, szállás sincs ingyen, és persze időben is sokkal több, mint a közelben vagy helyben.

Minta sem volt előttem, hogy merre induljak, mit tanuljak, meg úgy egyáltalán a felvételiről, jelentkezésről se volt sok fogalmam, mivel én voltam az első a családban, aki továbbtanult és diplomája lett.

Nagyon irigyeltem azokat az osztálytársaimat, akik középiskola után mehettek egyetemre és csak a tanulással kellett foglalkozniuk, és azt tanulhattak, amit akartak.

2021. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%

Alap a családi háttér. A férjem és én is lehúzó családból jöttünk és felnőttként tudtunk tanulni.

De óriási előnyben van az, aki támogató családból készül továbbtanulni.

2021. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
77%
7-esnél a PONT! :)
2021. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
95%

10: ez nem "alig".


Pontosan erről szól a dolog, hogy a családi háttered nem húzott vissza.

2021. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon befolyásolja.

Most selejtezem a könyveimet, csak 2 év alattiaknak való könyvekből van vagy 200... 2-6 éveseknek 500...

Abból legalább 10-et fejből tudtam 3 éves korom előtt, nagypapám színművészetire járt, már 3 éves korom előtt instruált, beszédtechnikázott velem, mikrofonnal vették fel, ahogy verset szavalok közönség előtt 1-3 évesen..., 5 évesen olvastam ki először egy regényt...

2021. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%
15, ki lett belőled?
2021. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
77%
16 : Egy átlagos diplomagyűjtő.:)
2021. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Thispain ***** válasza:
83%
Anyagi szempontból kb. attól függ a tovább tanulási esély, hogy az egyén tudja-e pótolni az anyagi hiányosságokat. Ami jobban befolyásolhatja, az a környezeted(legtöbb esetben a család) által nyújtott támogatások, vagy görgetett akadályok mennyiségétől függ. Az előbbi pozitívan, az utóbbi negatívan befolyásolja az esélyeket anyagi helyzettől függetlenül. Az utóbbi eset kiiktatására a legjobb eszköz a lefejezés, és köztes megoldás lehet a nyelv, vagy néhány izom elvágása.
2021. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Metionin ***** válasza:
93%
Sokban. Nekem pl. azért kellett lemondanom az álomszakmámról, mert a fővárosi továbbtanulásomat nem tudtam volna egyedül finanszírozni (koli, kaja, könyvek stb.), dolgozni meg olyan szak mellett nem tudtam volna eleget a megélhetéshez. A szüleim nem tudtak támogatni, így olyan egyetemet választottam végül ahol meg tudtam oldani a legolcsóbb kolit és a munkát. És még mindig szerencsés vagyok, mert elmehettem továbbtanulni, sok hasonló helyzetű családnál a középiskola is tabu, küldik a gyereket melóba minél hamarabb, mert nem tudják eltartani, rajtuk a sok tartozás stb.
2021. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%

"10: ez nem "alig".


Pontosan erről szól a dolog, hogy a családi háttered nem húzott vissza."


Az igaz, hogy nem tiltották meg vagy akadályozták a tanulást, viszont anyagilag semmit nem tudtak adni hozzá, és ez is negatívan befolyásolja a tanulási lehetöségeket!

2021. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!