Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi háttér milyen...

A családi háttér milyen mértékben befolyásolja valakinek a továbbtanulási esélyeit?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 12:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon befolyásolja. Engem nem támogattak, hogy tanuljak. Közép iskola melett dolgoztattak a szüleim.

Most felnőttként, ugyan tudok tanulni, de sokkal lasabb a folyamat, plussz dolgokat kell megtegyel azért, hogy bejussak főiskolára stb

2021. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
55%
Mire gondolsz? Elvált szülők? nevelt gyerek? Szegény család?
2021. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem véletlenül mondják, hogy diplomás szülői háttérrel egyszerűbb diplomát szerezni. Egyrész eleve elvárás ilyen családban, hogy a gyerek jól tanuljon (máshol meg ugye az sem, hogy év végén átmenjen), ha elakad az anyagban, segíteni is tud, ha pedig mégsem, meg tudja fizetni a magánórákat.

Nem lehetetlen tanulatlan és szegény családból sem diplomát szerezni, de sokkal nagyobb erőfeszítést és tudatosságot igényel a gyerektől.

2021. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon befolyásolja.
2021. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon. Nekem nem de paromnak igen, gyakran a tanulást ha egész nap tanult vizsgára azt mondták ez kifogás inkább gazolná a kertet...persze jobb ha csúszik a vizsgán de a kert rendezett. Fura, régimódi felfogású emberek voltak.

Nem támogatták a tanulását vagyis nem akadályoztak konkrétan de semmibe vették pedig nem egy himi humi szakot végzett el.

2021. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%
Hiába pontoztok le (2) a családi háttér nem merül ki annyiban, hogy milyenek emberileg a szülők.
2021. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 KárpátokGéniusza válasza:
94%

Nagyon!


Nem csak az anyagiak és egyéb támogatás hanem a mentalitás amit utravalóul kapsz tőlük

2021. jan. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%

A szuleim 8 altananosos gyari melosok, mezogazdasagi dolgozok voltak. Ennek ellenere latva a jo jegyeimet nem akadalyoztak meg benne hogy egyetemre menjek, kaptam toluk penzbeli tamogatast is, es buszkek voltak ram.

A paromnak se szakmaja se erettsegije, mert a szulei nem akartak hogy azt tanulja amit o szeretett volna. Ezert fogta magat es inkabb elment dolgozni, nyilvan dacbol egy 18 eves gyerek. A szulei azt akartak ugye hogy tanuljon, csak valami mast. Ezt en komoly akadalyozasnak veszem, mert nem kapott semmilyen tamogatast. Itt a lelki tamasz nem volt ugye meg.

Szoval mindkettonk eseteben befolyasolo tenyezo volt a csaladi hatter.

Csak engem tamogattak, paromat nem. Es ennek mertekeben is tanultunk tovabb. En peldaul megelegedtem volna egy szakmaval is. A tanaraim unszolasara azonban szuleim is beadtak a derekukat hogy ennek a gyereknek gimnaziumba kell menjen. :)

2021. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
98%
Természetesen nagy mértékben befolyásolja.
2021. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem meg alig.

Nálunk egyik szülömnek sem volt diplomája, érettségit is csak késön szereztek munka mellett.

Ennek ellenére számomra nem volt kérdés, hogy egyetemre megyek, pedig anyagilag nem tudtak támogatni, két fiatalabb testvér mellett.

Viszont abban támogattak, hogy ha akarok tanuljak, nem akartak visszahúzni - de ennyi volt az összes, amit kaptam, másra nem volt lehetöség.

Idöközben megvan a BME-s gépészmérnöki diplomám, szóval elértem, amit akartam.

2021. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!