Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változzak meg? Vagy...

Hogyan változzak meg? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Én mindig balhés voltam és szabályszegő. már rég rájöttem hogy felnőtt fejjel sokkal szarabb minden. sok hülyeséget megcsinálok ami eszünkbe jut. Már egyszer ültem 5 hónapot de utána ugyanott folytattam ahol elkezdtem és ne mtudtam leállni. Majdnem az összes "normális" ismerősömmel szakadt a kapcsolat így csak a balhés emberek maradtak így velük vagyok. párszor elgondolkoztam a dolgokon már régebben is amikor még megvoltak a normálisabbak hogy meg kéne változni de nem ment. Akárhányszor látam egy filmet vagy csak elég volt ránézni a haverjaimra egyből az jutott eszembe hogy hülye vagyok, nem lesz jobb semmivel ha megváltozok. pár napja nem találkoztam velük és most "normális" vagyok. Nem tudom hogy kezdjem el az egészet vagy mit csináljak. egyedül maradtam és nem is vagyok benne biztos hogy meg akarok változni. de lehet hogy jobb lenne...mit csináljak?
2010. aug. 13. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Hurrá!!!

Első, egyik legnehezebb lépést megtetted. Most már minden menni fog, hidd el, szinte magától! Ne hagyd magad eltántorítani. Mindig emlékezz, ha elgyengülnél, hogy valójában mit is szeretnél. Akkor olyan emberek lesznek körülötted.

Szurkolok neked! :)

2010. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
valóban jobb lenne megváltozni, hiszen így sosem lesz normális párkapcsolatod, sosem lesznek segítőkész rendes dolgos normális barátaid és melód sem. és gondolom a rokonsággal sem lehetsz már túl jóban. én talán elkezdeném azzal, hogy elfelejteném ezeket a barátokat. nekem is voltak zűrös barátaim, végül lekoptattam őket. ha hívtak, nem mentem velük, mindig kitaláltam valami kifogást és valahogyan szépen lassan lekoptak. azóta nagyon köszönő viszonyban sem vagyunk. úgyhogy először is ezt próbáld meg. majd ha olyan helyen laksz menj pszichológushoz. én is eléggé kételkedtem benne, de elmentem. nagyon sokat segített. meghallgatott, tanácsot adott, valahogyan felnyitotta a szemem. családsegítőbe mentem így még pénzbe sem került. és még munkát is segített találni. aztán legyél nyitottabb a normális emberek felé. kezdj el normálisan dolgozni, keresd fel esetleg a régi normális barátokat a rokonokat. akiket megbántottál kérj elnézést, stb. ha máshogy nem megy, költözz is el. akár kis dolgokkal kezded akár nagy dolgokkal a megváltozásodat, az már egy jó kezdet, hogy akarod. sok szerencsét hozzá és legyél kitartó, mert megéri! sokkal nyugodtabb, boldogabb és szebb lesz az életed!
2010. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

20 voltam amikor elköltöztem otthonról

azóta nem is nagyon találkozunk csak egyszer kétszer de meg is értem

csak az a baj ha meglátom őket akkor egyből más leszek...például most tök nyugodt vagyok és változni akarok de ha most hirtelen idejönnének nem ezt akarnám még hülyének is nézném magam

2010. aug. 13. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők a szín igazat,és a legjobbat írják,mint amit bárki tud ezen az oldalon ;)! A másodikét fogadd el szerintem ;)! És ha már a változást akarod,akkor könnyebb dolgot fogsz csinálni,mint amennyire hiszed! Mert ha akarsz valamit,akkor jól indulsz,ha nem,akkor nem megy!
2010. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg eljutottál a legfontosabb részhez:változtatni akarsz.

Nem írtad,hogy állsz a családoddal,a munkatársaiddal.

Ők sokat tudnának segíteni.

Ha nincsenek,akkor elsőként:bizony a haverokat le kell építeni.A balhésakat.Hiába jófej,vagy akármi.

Munka kell.Ha van munka,találkozol rendes emberekkel.Ha nincs munka sehol se,vállalj önkéntes melót.Látni fogják,hogy igyekszel és segíteni fognak neked.

Keress egy hobbit,ami nem költséges.Mondjuk foci,futás,pingpong.Itt is tudsz kapcsolatokat építeni,ráadásul,ha elcsüggedsz,segít kikapcsolni.

A kapcsolat fontos!Ezt ne felejtsd!Lehet csak annyit teszel,hogy rendszeresen segítesz a boltba megfogni az ajtót,amíg bepakol a tulaj,de ha ember kell,rád fog gondolni(az a rendes fiú,aki megfogja az ajtót).Természetesen ebből jön,hogy kapcsolatot bárhol,bárkivel lehet építeni.A lényeg,hogy feltűnj és pozitív társítás legyen hozzád(aki mindig köszön,aki segít,aki előreengedi a kismamákat stb..)

Biztos nehéz sok csalódás után,de szólni kell merni az emberekhez-ezért jó pl a sport-könnyű közös témát találni.


Ez csak pár dolog,de kezdetnek még sok is.Vágj bele,sikerülni fog.

Még annyit:ha néha csalódás ér,nem mindig te vagy az oka.lehet valaki bunkó azért is,mert rossz napja van,vagy ilyen a természete.Nem téged akar bántani.Ilyenkor nem szabad feladni.

2010. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!