Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változzak meg? Mit...

Hogyan változzak meg? Mit tegyek, hogy ne legyek többé olyan, mint anyám? Nagyon elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés
2,5 éves távkapcsolatom van. 3-4 hónapja minden este sírok,remegek és gyomoridegem van,kivéve amikor a párommal vagyok hétvégenként. Ma volt egy kiborulásunk ő is sírt,én is sírtam. Azt mondta olyan vagyok,mint anyám.Ezt hallva elakadt a szavam,magamban üvöltöttem és bőgtem.Azt h azt az énemet szereti,aki 4 hónappal ezelőtt voltam.Ez az egész úgy kezdődött,h nekem feltűnt h 1 lánnyal kezd igencsak jóban lenni,hívások,sms,skype,facebook egyfolytában . Én mondtam neki h ez engem zavar, nagyon szarul esik, azt mondta h csak barátok .Én elkezdtem kémkedni,természetesen ezt észrevette és ebből is voltak viták,kiborulások,aztán elmondta egyszer h semmiben sem biztos,amit eltervezett. Nem biztos a jövőképében, h mi lesz pár év múlva és mki azt mondta,neki,h most éljen,amíg fiatal ,mert én sem tartok neki örökké(úgyis nemsokára vége lesz) és ő ezen elbizonytalanodott,vagyis rajtam ,hogyha együtt maradunk vajon tényleg szarul fogja -e érezni magát 25-30 évesen?! Ha csak 1 nő lesz(én) az életében,nem fogja-e megbánni. Nekem ezt elmondta,én meg kiborultam és azóta nem tudok bízni benne.Néha felhoztam a jövőt,hogy majd lesz gyerekem,első házam stb. és direkt nem mondtam bele őt és kb le se szarta.Azt mondta h ő semmit nem tervez előre,de azt mondta h a barátja benne van a jövőképében, a csaj akivel még mindig ,egyre szorosabb kapcsolatban van, ő is benne van a jövőképében,rólam nem mondott semmit.Holnap jön le,megbeszéljük a dolgokat,de ő azt mondta h csak én változtam, ő nem változott. Igen változtam, sírok,emiatt depressziósabb vagyok,lehangolt,mert én álmodozó típus vagyok, gyűlölök itthon lenni,nem jövök ki jól a családommal és csak belé tudtam kapaszkodni,vele képzeltem el a jövőm,mégha nem is tökéletesre, de tudtam h ő mindig ott lesz nekem és ő lesz a férjem a gyermekeim apja. És így amit mondott, azzal ezt az egészet lerombolta,megölte bennem.Talán emiatt sírok minden este,mert úgy érzem,hogy nincs jövőm.Nem tudom mit tegyek,mert iszonyatosan,mindennél jobban szeretem és nemtudok semmilyen hülyeség miatt lemondani róla,soha..
2011. jan. 13. 23:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
azt mondta*
2011. jan. 13. 23:13
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, ő nem veszi annyira komolyan a kapcsolatotokat, mint te és teljesen más a jövőképetek, az igényeitek, az életről és a kapcsolatról alkotott elképzeléseitek.

Nem tudom, van-e ennek jövője...

Nem lehet téged hibáztatni, nekem is rosszul esett volna, ha a párom ilyeneket mond, hogy nem biztos, hogy engem akar. Főleg ennyi idő után. Ha csak pár hónapja járnátok, azt mondanám, hogy csak a kezdeti bizonytalanság, de ez már jócskán nem annak tűnik.

Talán a távolság is közrejátszott abban, hogy benne nem alakultak ki olyan erős érzelmek irántad. Mindenki máshogy éli meg, hogy nem lehet közel a párjához.

Azt tudnám tanácsolni, hogy fejezd be végleg ezt a kapcsolatot, de nem hinném, hogy megfogadod. Őszintén, nem tudom, érdemes-e együtt maradnotok.

2011. jan. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj,h ahhoz h megváltozzak,ahhoz ő is kell,mert alapból miatta változtam meg,de ezt ő nem így látja.Nem tudja már elviselni,h ennyit sírok,nem tud támogatni,egyre inkább eltávolodik tőlem, és én meg emiatt is sírok,mert érzelmileg gyenge vok,pláne iránta.Nem akar szakítani,csak annyit akar, h oan legyek,mint régen, de nem tudom,hogyan változhatnék meg,hogyan sz*rhatnám le azt,amit mondott,nem tudok csak a jelenben élni,mint ő. Jó persze, lehet h 3-4 év múlva nem leszünk együtt,de mégis jobb arra gondolni ,hogy igen,mint arra,hogy bármikor vége lehet.Én ettől kikészülök idegileg. Ha erre gondolok,sírógörcsöm lesz. Nem tudok honnan erőt meríteni és feltápászkodni,mert rajta kívül nincs senkim az ég világon. Ha őt elveszítem ,az olyan,mintha kitépnék a szívemet. Mostmár képes vagyok bármire, magamba folytom az érzéseimet, titokban sírok, bármit megteszek,hogy megváltozzak,h olyan legyek ,mint régen, csak tudom ,h ez se lenne őszinte,mert attól még belülről mardosna az ,amit mondott..
2011. jan. 13. 23:27
 4/12 anonim ***** válasza:
Ilyen emberre ne építs jövőt. Nem sokáig tartana az építkezés. Sok idő mehet ezzel kárba, de sztem jobb embert érdemelsz.
2011. jan. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Igor26 ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy jobb lenne, ha most magaddal foglalkoznál inkább. Nagyon úgy tűnik, hogy nem szereted magad, de akkor mit vársz tőle? Ő mit szeressen benned? Írtad, hogy miatta változtál meg. Ezt nem kellett volna. Én a helyedben nem a párkapcsolatommal törődnék most, hanem azzal, hogy én ki vagyok, meg, hogy hova tartok. Tudom, a válasz érzelmileg nem segít ki, de racionálisan ez a megoldás. Hosszú távon érzelmileg is.


Az egyetlen esélyed, hogy megtartsd a párod, hogy érzelmileg önállósodsz. A siker nem biztos, de ha ezt folytatod, kínos, keserves vége lesz. És akkor BIZTOS, hogy el fog hagyni.


Ne legyél olyan mint, anyukád...hm...valamennyire mindig olyan leszel. Kezd mondjuk azzal, hogy ismerd fel, hogy ő milyen. Írd le, majd azt is, hogy te milyen vagy. Keress párhuzamokat, gondold végig. Ha rájöttél, dönts és változz. Ne a párod miatt, magadért!

2011. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Igor26 ***** válasza:
40%

Ja, nem vettem észre..."távkapcsolat". Aha. Hát, a játéknak vége, a távkapcsolat nem működik. Vagyis működik, de az olyan, mint egy távkapcsolat. Véletlenül se keverd össze a párkapcsolattal! Ez azt jelenti, hogy az elvárásokat érdemes kicsit lejjebb vinni és nem csodálkozni, hogy a párkapcsolat beelőzi a távkapcsolatot, ha úgy alakul. Az meg ebből a szempontból nem a te hibád...ebből a szempontból.


Ettől függetlenül, amit fent írtam, továbbra is fennáll.

2011. jan. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nem szabad egyetlen emberre feltenni az életedet, nem. vagy ha igen, akkor az TE MAGAD légy!

jobbulást:)

2011. jan. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem irod, hogy mennyi idösek vagytok, de nekem elég fiatalnak tünsz, szerintem korai még ennyire egy emberre rögzülni.

2. A távkapcsolat csak akkor marad meg, ha mindketten elég érettek hozzá, és az akarat is megvan bennük.

3. Egy kapcsolat alapja (különösen ha távkapcsolat) a bizalom, abban a pillanatban, hogy az egyik elkezd kémkedni a másik után, már véget is ért.

4. Nem veszed észre, de egyre inkább nyomás alá helyezed a barátodat a jövöröl való álmodozásidal és elzavarod magadtól.

5. Jobb lenne, ha elöször megpróbálnál nem megváltozni, hanem egy személyiséget kialakitani magadban, és nem az aktuális barátod vagy mások igényei szerint alakulni, amig nincs egyéniséged, addig ne akarj párkapcsolatot, mert nincs jövöje.

6. Amit kettötökröl irsz, annak alapján semmi közös sincs bennetek, nem illetek össze - jobb lenne lezárni és elöször felnöni.

2011. jan. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Szamár vagy ló helyett,és sajnos társfüggő is...
2011. jan. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Egy depressziós, zokogós, ragaszkodó nő annyira vonzó szerinted?

Állj a magad lábára, hagyd a hapsit menni, ne csinálj rabot senkiből. A Te Jövőd a tiéd. Csináld meg magad! Magadnak magadat építsd meg. Ha nem leszel ilyen függő, és lesz saját jövőd, majd akad hozzá egy társ is. Mégpedig egy önkéntes. A kötelékeket pedig vágdosd szét.

2011. jan. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!