Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha beteg a nagykorú gyereked,...

Ha beteg a nagykorú gyereked, nem ápolnád?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta 39-40 fokos lázam van. Nem is azt vártam, hogy egész nap itt üljenek a szüleim az ágyamnál, de jól esett volna ha csinálnak teát, elmennek a patikába lázcsillapítóért.

Ehelyett veszekednek velem, mert tegnap még tudtam "csavarogni", biztosan csak megjátszom hogy beteg vagyok.

Tegnap délután megszédültem az utcán, hazajöttem pihenni. Elaludtam, mire felkeltem belázasodtam.

De anyám szerint nem vagyok beteg. Miután leüvöltöttem a fejét, hogy felőle meg is dögölhetnék (tegnap sem voltak itthon egész nap -nem dolgoznak- és ma sincsenek), pár óra múlva egyből jött, hogy jobban vagyok-e már.

Azért mert betöltöttem a 18at, én is lehetek beteg, nekem is jól esne a szülői gondoskodás.


2010. aug. 13. 15:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Igazad lenne ha nem üvötötted volna le anyád fejét.

De ßigy inkább 2 nagy pofon járna nem szülöi gondoskodás.

2010. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem jogosan kiabáltam vele. Tegnap sem érdekelte, hogy beteg vagyok, és ma sem.
2010. aug. 13. 15:25
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

Egyrészt, ha leüvöltöd a fejét, nem csoda, ha inkább hanyagol...


Másrészt elég követelőzőnek tűnsz. Akkor meg kérdése a szülőnek: mikor lesz már ez a gyerek önálló??? Mikor oldja már meg a problémáit maga??? Meddig várja el, hogy körülötte ugráljak, csak mert nem tud bevenni egy lázcsillapítót egymaga???

2010. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%

Ha olyan nagyon beteg lennél, nem ülnél a gép előtt... Akkor jogos lenne a gondoskodás iránti igényed. De ha gépezni van erőd, talán egy teát is meg tudsz magadnak főzni.

Tudod én mit csináltam 40 fokos lázzal? A pici gyerekemmel rohangáltam, meg a férjemnek főztem, másnak meg anyámékat is körbeugráltam. Mert a kutya sem vigyázott a lányomra, h lefekhessel pihenni 1 órát....

2010. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%
Ápolnám, de jószántamból, azaz önként! Ha elvárná, hagynám magára, oldja meg ő, elég nagy hozzá, ráadásul nincs a halálán!
2010. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Én nem ugatlak le...

De szerintem azért tényleg figyelhetnének rád legalább egy kicsit. Mi lenne ha annyira rosszul lennél, hogy még ülni se bírnál és nem lennének otthon? Vagy akármi...nekem ha egyszer lesz gyerekem és nagykorú lesz és beteg akkor biztos, hogy fogok rá figyelni. Azért a szüleid figyelhetnének rád :S főleg ha 39-40 fokos lázad van...és mi lenne ha feljebb menne és nem lenne otthon senki? Hagynának meghalni vagy mi?

2010. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%

Utolsónak: majd, ha lesz egy ennyire önző gyereked, 20 év múltán örülsz, ha egy kicsit fellélegezhetsz, hogy magadra is jut talán időd.


Amúgy meg, arra találták ki a mobilt, hogy ha rosszabbul van, akkor használja... tudod, kórház, orvos, szülők stb.

2010. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Ja...főleg ha olyan beteg lenne hogy beszélni is alig tudna...amúgy nem tudom te hogy vagy vele de mégis a gyerekem lenne szóval ilyenkor is segítenék neki
2010. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

dehogynem ápolnám!!!! Attól mert x éves még lehet beteg nagyon, ez nem korhoz kötött. Mikor anyum nagyon beteg, én is csinálok neki mindent, azt se hagyom, hogy felkeljen a mosdón kívül...

Viszont ugyanez fordítva. Most pl. terhes vagyok és sokat görcsölök, anyum meg férjemmel közösen sokmindent megcsinálnak helyettem nehogy koraszülött legyen a babám. De mikor beteg voltam, anyu is, húgom is csináltak nekem teát, betakartak, hoztak nekem enni, szigorúan fekvés volt... és nagyon jólesett, pedig rég nem voltam már gyerek.

Nekem furcsa a szüleid hozzáállása a dologhoz, hiszen egy családban úgy természetes, hogy mindenki ott segít ahol tud. Én így lettem nevelve és ezt is láttam itthon. Persze mindent kölcsönösen.:)

22/L

2010. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem ülök a gép előtt, hanem fekszem.

Ha lenne itthon lázcsillapító, akkor beszedném, de mivel nincs, így nem megy.


Önzőség, hogy főzzön nekem teát vagy hozzon gyógyszert? :D

2010. aug. 13. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!