Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet esélyt adni...

Miért nem lehet esélyt adni egy olyan embernek aki egyszer hibázott?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve a környékre költözött egy pasi. Nehezen ismerkedett meg az emberekkel, valamikor nem is válaszolt. Viszont én tudtam, hogy valami baja van ezért nem hagytam magára. Egész jóba lettünk, már csók is volt :P na jó hagyjuk :D. Szóval már egyre többet beszél a múltjáról. Kiderült, hogy azért költözött ide (jó messze a családjától, ismerőseitől) mert börtönben volt. Azt nem mondta el, hogy miért és mennyi ideig szóval nem is hozom fel a témát, mert ahogy észrevettem nem szeret beszélni róla. Valahogyan kiderült de próbál nem figyelni a többiekre akik ezzel szívatják. A barátnőim tudnak róla, hogy bejövünk egymásnak és mindig próbálnak lebeszélni róla. Akármit is csinált az biztos, hogy már megbánta. Amúgy tényleg elég rendes ember és nincs semmi rossz szokása. Csak annyi, hogy ha több napig magában tartja a mérgét akkor utána elég agresszív tud lenni de utána visszafogja magát.

Miért kell tőle egyből elfordulni? És miért nem lehet neki még egy esélyt adni? Gondolom azért költözött el mert új életet szeretne kezdeni.

Ő 28 éves

26/N


2010. aug. 12. 15:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm egy napot meg egy éjszakát töltött fogdában,mert lejárt diákigazolvánnyal utazott a vonaton és ez okirathamisításnak minősül.Az érettségi bizonyítvány,útlevél hamisítása is okirathamisítás.Azért nem ugyanaz a kettő.
2010. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Tehát nem mindegy,hogy miért ült.meg bezárnak akkor is,ha nem vagy hajlandó kifizetni a bírságot.
2010. aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
43%

Igazából mindenképp megérdemel egy újabb esélyt, de az emberek ítélőek és könnyebb más bajával foglalkozni, mint a sajátunkkal.

Persze nem mindegy, hogy miért ült, mert mint mondják, más a helyzet, ha gyilkos és ha okirat-hamisító. Az esély szerintem mindkét esetben jár, ha megbánta a tettét és meg akar változni, csak ugye egyiknél nagyobba kockázat.

De ha te szereted, az elég. Úgyse fog mindenkinek megfelelni, mindig lesznek álszent emberek, akik nem tudnak valóban megbocsátást gyakorolni.

Mert ugye abba senki nem gondol bele, hogy ha az ő gyermeke lenne az illető, vajon ugyanígy gondolkodna-e?

2010. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
47%

"Mert ugye abba senki nem gondol bele, hogy ha az ő gyermeke lenne az illető, vajon ugyanígy gondolkodna-e?"


Ha normálisan nevelsz egy gyereket, akkor nem lesz bűnöző. Egyébként ha az lenne, akkor megbocsájtanék, mert az anyja vagyok. Neki. De másnak nem vagyok az anyja. És nem hiszem, hogy álszent dolog tartózkodni egy börtönviselt embertől. Egyébként Mo-n piti dolgokért max. felfüggesztett bűntetés jár. Ha valakit leültetnek, akkor valszeg valami komolyabbat követett el.

2010. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Sosem tudhatod, hogy valóban normálisan nevelsz-e egy gyereket, vagy csupán te tartod jónak a nevelésed. A legtöbb szülő, ha a gyermeke valami rosszat tesz, azonnal azzal védekezik, hogy: " Dehát én nem így neveltem!"

Ezek szerint mégis, csupán nem vette észre...

És amikor azt mondod, a gyermekednek megbocsátasz, másnak nem, az épp olyan álszentség, mint azt állítani, az emberek nem tartanak a bűnözőktől. Ugyanis egyik gyilkos sem rosszabb, mint a te gyilkos gyermeked.

2010. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

16:23

Látom nem érted amit írok. Én megbocsájtok a gyerekemnek, de mástól nem várhatom el. Ha a Kérdező együtt akar lenni egy börtönviselt emberrel, ám tegye. De ne fikázzon senkit és te sem légyszíves, amiért más nem tenné.

2010. aug. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
67%

Ja és még valami:


"Persze nem mindegy, hogy miért ült, mert mint mondják, más a helyzet, ha gyilkos és ha okirat-hamisító."


Tudod okirat hamisítást sem kötelező ám elkövetni. Mint ahogy az összes többi bűncselekményt sem. Csak arra nem gondolsz, hogy amikor valaki bűncselekményt követ el, akkor bizony be kell vállalnia az összes ezzel járó "kellemetlenséget", mint pl. a börtön, a társadalom megvetése és a környezet távolságtartása. Bocs de ettől nem a társadalom lesz a hibás. Bár ez az idióta liberális felfogás, miszerint az abnormálisat állítják be normálisnak, úgy veszem észre, hogy egyre jobban megfertőzi az embereket.

2010. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!