Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet esélyt adni...

Miért nem lehet esélyt adni egy olyan embernek aki egyszer hibázott?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve a környékre költözött egy pasi. Nehezen ismerkedett meg az emberekkel, valamikor nem is válaszolt. Viszont én tudtam, hogy valami baja van ezért nem hagytam magára. Egész jóba lettünk, már csók is volt :P na jó hagyjuk :D. Szóval már egyre többet beszél a múltjáról. Kiderült, hogy azért költözött ide (jó messze a családjától, ismerőseitől) mert börtönben volt. Azt nem mondta el, hogy miért és mennyi ideig szóval nem is hozom fel a témát, mert ahogy észrevettem nem szeret beszélni róla. Valahogyan kiderült de próbál nem figyelni a többiekre akik ezzel szívatják. A barátnőim tudnak róla, hogy bejövünk egymásnak és mindig próbálnak lebeszélni róla. Akármit is csinált az biztos, hogy már megbánta. Amúgy tényleg elég rendes ember és nincs semmi rossz szokása. Csak annyi, hogy ha több napig magában tartja a mérgét akkor utána elég agresszív tud lenni de utána visszafogja magát.

Miért kell tőle egyből elfordulni? És miért nem lehet neki még egy esélyt adni? Gondolom azért költözött el mert új életet szeretne kezdeni.

Ő 28 éves

26/N


2010. aug. 12. 15:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű az esélyt megadni. Az emberben ott marad a félsz, hogy mi van ha...?

Megértem azokat, akik változni akarnak és fáj nekik, de ez senkinek sem könnyű. Annak se, aki változik és annak se, akinek valahogy el kéne fogadnia, hogy az egy új ember, már nem a régi.

2010. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
45%

Azért mert naiv vagy.

Aki börtönben volt biztos nem azért tették oda mert átment a piroson, és a legjobb h nem is tudod mit csinált!

Lehet megrontott egy kislányt, még mindig olyan vonzó?

Vagy rommá vert egy 75 éves öregasszonyt!

Az meg h most olyan kedves meg bla bla bla...

Van egy börtönviselt ismerősöm, ki nem néztem volna belőle h éveken keresztül volt börtönben rablásért, aztán megkedvelte itt mindenki, közben meg kiderült h ugyan olyan tróger csak már jobban tolja.

2010. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Én dolgoztam olyan emberekkel, akik már letöltötték a büntetésüket. Ha ő is akarja meg fog változni. Legyetek boldogok.
2010. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
az emberek ilyenek. elítélnek rögtön mindenkit sajnos. de nem mindenki ilyen. én például a végtelenségig tartó esélyt adok mindennek és mindenkinek. és nem ítélkezem senki felett. általában meg is sajnálom az ilyen embereket. de tudod, van aki csak annyit hall, hogy börtönbe volt és már ember számba sem veszi , sőt! ne foglalkozz velük. ez van. ha jól elvagy vele, megértitek egymást, akkor járj vele és majd meglátod. persze, ha kiderül, hogy azért ült börtönbe, mert pl szándékosan megölt valakit vagy megerőszakolt valakit, az más. akkor nyilván nem nagyon szivesen lennék a kedvese. de egyébként semmi baj nincs ezzel, mindenki hibázhat, mindenkinek lehetnek rossz pillanatai. próbáld meg támogatni őt és legyél vele. ha nagyon agresszív akkor hagyd ott. de egyébként próbáld meg megnyugtatni és ennyi. ne törődjetek azzal, hogy ki mit mond. ti csak magatokkal foglalkozzatok. és legyetek boldogok
2010. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Nekem is volt olyan párom,akiről tudtam,h börtön viselt,én nem mondtam el neki,h tudok róla...azt is tudtam h miért ült!És rajta nem lehetett észrevenni...elülte a büntetését,és kész,nem kell a múlton rágódni,ha most mden szép és jó!

Sok boldogságot!!!

2010. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

Sok múlik azon , hogy miért volt börtönben és hogy meddig?

Ha pl. okirathamisítás miatt pitiáner ügyben, 2 év akkor azt mondom, hogy négy lába van a lónak, mégis...

De ha pl. megölt valakit, vagy majdnem gyilkosság lett, esetleg rablásban vett részt akkor már az gázosabb. És igen, nem véletlenül kerül valaki börtönbe, mert tegyük fel beszólt egy rendőrnek. Attól függetlenül lehet jó ember, csak tudod kérdező, a legtöbb többszörös visszaeső...

2010. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

Mindenki követ el hibákat életében. És nem az emberek dolga, hogy ítéljenek felöle, nem tudom miért játszik mindenki ítélöbírót.


És igen, van aki olyan hibát követ el, hogy börtönbe kerül. Mindenki cska azt nézi, hogy mit tett, senki sem azt, hogy miért. Lehet, hogy rossz társaságba keveredett, otthoni problémák elöl kábítószerbe menekült. Lehet, hogy lopott, csak hogy benne maradjon egy társaságban, mert rajtuk kívül nem volt senkie, és tölük akarta megkapni a szeretet.


Honnan tudjátok, hogy mik történtek vele?

S hogy nem bánta meg, és szeretne új életet kezdeni, csak miután a "jó" társadalom nem fogadja be, olyan helyr emegy, ahol befogadják - lásd, újra visszaesik.


Persze, nem azt mondom, hogy gyereket, idöseket bántalmazó, embereket ölö emberekkel pajtáskodjunk, nyilván.


De az, hogy börtönben volt, önmagában még nem jelenti, hogy rossz ember, csak hogy követett el hibát.

2010. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%

" És nem az emberek dolga, hogy ítéljenek felöle, nem tudom miért játszik mindenki ítélöbírót."


Talán azért, mert féltjük a szeretteinket. Főleg, ha tudom az illetőről, hogy miért ült börtönben. Nem fogom pl. egy pedofil közelébe engedni a gyerekemet, bármennyire jár neki még egy esély. Ez van. Hadd ne én legyek emiatt a t.etű.

2010. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

"Csak annyi, hogy ha több napig magában tartja a mérgét akkor utána elég agresszív tud lenni de utána visszafogja magát. "


Szóval viszatart - agressziv - visszatart... ez nem megbeszéli a gondokat, hanem kirobban belőle. ÉN ez miatt agódnék inkább.

2010. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%

Jól írod , 74%

Sok a cupp a pontokért.Persze mindenkinek jár esély...Fogalmam sincs mit követett el a kérdező "kiszemeltje", remélem nem nagy dolgot (és kihangsúlyozom ezt!), de egy gyilkosnak (pl. megöl "véletlen" valakit) vagy egy gyerekmolesztálónak én személy szerint nem tudok mosolyogva új esélyt adni.

2010. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!