Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet esélyt adni...

Miért nem lehet esélyt adni egy olyan embernek aki egyszer hibázott?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve a környékre költözött egy pasi. Nehezen ismerkedett meg az emberekkel, valamikor nem is válaszolt. Viszont én tudtam, hogy valami baja van ezért nem hagytam magára. Egész jóba lettünk, már csók is volt :P na jó hagyjuk :D. Szóval már egyre többet beszél a múltjáról. Kiderült, hogy azért költözött ide (jó messze a családjától, ismerőseitől) mert börtönben volt. Azt nem mondta el, hogy miért és mennyi ideig szóval nem is hozom fel a témát, mert ahogy észrevettem nem szeret beszélni róla. Valahogyan kiderült de próbál nem figyelni a többiekre akik ezzel szívatják. A barátnőim tudnak róla, hogy bejövünk egymásnak és mindig próbálnak lebeszélni róla. Akármit is csinált az biztos, hogy már megbánta. Amúgy tényleg elég rendes ember és nincs semmi rossz szokása. Csak annyi, hogy ha több napig magában tartja a mérgét akkor utána elég agresszív tud lenni de utána visszafogja magát.

Miért kell tőle egyből elfordulni? És miért nem lehet neki még egy esélyt adni? Gondolom azért költözött el mert új életet szeretne kezdeni.

Ő 28 éves

26/N


2010. aug. 12. 15:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
75%

Én azt mondom, mindenki felelős a tetteiért. Ha ez a férfi nem akarja elmondani, miért ült, az már nekem épp elég lenne, hogy ne akarjak tőle semmit. Az agresszív viselkedés is kizáró nálam, mert igen rosszak ezen a téren a tapasztalatim.

Szíved joga neki esélyt adni, de azon nem kéne nagyon csodálkozni, hogy mások nem ennyire elfogadóak.

2010. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem jogod van tudni, hogy miért ült börtönben, tényleg nem tudhatod soha, hogy ez a visszafojtott agressziója meddig fajulhat el. Lehet autóbalesetet okozott, vagy egy verekedésben vett részt, ez nagyon tág lehet, de mielőtt komolyabb kapcsolatba keveredsz vele, azért jobb tudni és MAJD UTÁNA DÖNTS vele maradsz-e még. Egyébként mindenkinek jár egy esély, de az esély után oda kell figyelni az esélyt kapottra, hogy ne keveredjen újból a rosszba. De úgy igen nehéz, ha azt sem tudod mit követett el.
2010. aug. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Nekem 2 barátom is van aki börtönben ült az egyik 4 a másig 2 évig.Hibáztak, megbánták,leülték a büntetést,családjuk van és munkájuk,boldog emberek és nem éreztetjük velük hogy hol voltak és mit tettek.Biztos nem erőszaktevő lehet de azért legyél óvatos és kitudja még mi lehet.Mindenképpen alaposan ismerjétek meg egymást.
2010. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Nekem az az elvem, hogy egy esélyt mindenki eljátszhat, én adok neki másodikat. De ha nem tanult a hibájából, akkor harmadik esélyt már nem érdemel.
2010. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%
Az ismerőseidé erősebb érv, mint a te elfogult vonzalmad.
2010. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg,hogy miért ült.Ha nem nagy bűn,el fogja mondani.Csak akkor tudsz jól dönteni,ha tudod.Az agresszió mit jelent?kiabál?vagy megüt?
2010. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Majd megpróbálom megkérdezni.

Hát legtöbbször csak kiabál pár másodpercig és utána jobban érzi magát. Egyszer volt egy olyan, hogy a pár házzal feljebb lakó emberke mindig piszkálta mindenért és lelőtte a kutyáját (vadász volt). Na akkor kezet emelt rá mint aki jól megakarná verni de végül csak fejen vágta.

Szerintem ez nem olyan nagy dolog. Más talán meg is ölte volna azt az embert.

2010. aug. 12. 17:51
 18/27 anonim ***** válasza:
63%

1. Nem semmiert kerulnek bortonbe az emberek es teny, hogy a legtobb visszaeso lesz, tehat hova bizakodjanak az emberek?


2. Sok bunozo lehet, hogy nem bunozik tobbe, de kiszamithatatlanabb, megbizhatatlanabb, hisz o egyszer megtette mar azt, amit mas egyszer sem. Emellett sokuknak mentalis problemaik is vannak (orultek), epp ezert teszik, amit tesznek (gyilkosok, pedofilok, noket eroszakolok stb.)


3. Szerintem semmi rossz nincs abban, hogy birod ezt az embert meg szeretnel vele lenni, de nem artana tudni, hogy mit csinalt, mert igenis szamit. Kesobb is elojohetnek a hajlamai. Azt meg ne felejtsuk el, hogy 2 fele bunozo van: a kiemelkedoen intelligens es a teljesen idiota. Ha o nagyon okos, akkor siman kihasznal, felhasznal, addig kedveskedik, amig meg nem kapja, amit akar.


"Amúgy tényleg elég rendes ember és nincs semmi rossz szokása."

Ez pedig nagy foku naivitasra utal, mert mindenkinek van rossz szokasa. Nem ismered elegge, nem mutatja meg ki a foga feherjet.

2010. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Persze, mindenki hibázhat, meg mindenki megérdemel egy második esélyt, de azért vedd figyelembe, hogy egy apró hiba miatt nem kerül senki csak úgy börtönbe. Esélyt, meg csak akkor érdemel, ha a viselt dolgain sikerült túllépnie, de miután azt sem hajlandó elmondani, hogy miért került börtönbe, ettől még nagyon messze van. Jobb, ha hallgatsz a barátnőidre, ők kívülről objektívabban tudják nézni a dolgokat, mint te, aki vonzódsz hozzá.
2010. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

"Talán azért, mert féltjük a szeretteinket. Főleg, ha tudom az illetőről, hogy miért ült börtönben. Nem fogom pl. egy pedofil közelébe engedni a gyerekemet, bármennyire jár neki még egy esély. "


Egyetértek veled, én sem gondolom, hogy gondolkodás nélkül meg kellene bocsájtanunk, vagy egyenesen rossz emberek közelébe lökdösni a gyermekeinket.


Azokról beszélek/tem, akik anélkül, hogy tudnák, mi történt, miért ült, elítélik, csak mert meghallják a börtön szót.


A nevelőapám is ült börtönben, mégsem rossz ember, söt. Ezekröl a dolgokról pedig igenis nehéz beszélni, de idövel kell.

2010. aug. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!