Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vírusvédelem vagy közös...

Vírusvédelem vagy közös karácsony?

Figyelt kérdés

A családom egyáltalán nem foglalkozik a korona vírussal, minden héten mennek plázába, kórházban dolgozó baráthoz, vírusos rokonhoz stb... Nekem viszont nagyon fontos az egészségem, ezért kb. ki sem megyek a szobámból amikor itthon vannak. Nem rettegek a vírustól, de halt bele egészséges fiatal ismerősöm is, szóval ha pici esély van rá, hogy komolyabb bajom lenne, azt sem szeretném vállalni.

Karácsonykor tuti elvárják, hogy kiüljek hozzájuk, de nem szeretnék.

Mi a véleményetek erről? Érdekel a racionális és az érzelmi megközelítés is.



2020. dec. 13. 18:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha eddig velük laktál, akkor nyugodtan kiülhetsz hozzájuk.
2020. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ha egy háztatásban élsz velük, akkor full mindegy, hogy bezárkózol. Nyugodtan kimehetsz ünnepelni.
2020. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Pár napja kb. egész nap fekszenek, csúnyán köhögnek. Eddig is külön főztem magamra. Amikor elmennek, akkor teljesen átszellőztetem az egész házat. És igen, nem nyúlok a villanykapcsolókhoz, kilincsekhez stb.

Szerintem közel sem ugyanolyan az, hogy ki se megyek, meg az, hogy leülök velük egy asztalhoz ahol telibe köhögik az egész teret....


Amúgy a kajáim a szobában vannak, nem használom a konyhát, csak pár naponta főzéshez (alapból saját edényekbe stb...).

2020. dec. 13. 21:35
 14/24 A kérdező kommentje:
Olyanok is jönnek, akik nem itt laknak. Egy szempillás, egy katona, egy aki gyárban dolgozik és egy aki építőiparban... Ha az lenne, hogy home office és alapból nem mennek tömegbe stb akkor semmi bajom nem lenne a közös karácsonnyal. De az, hogy egész hétvégén a piacot, a plázát, az ismerősöket járják, nekem fér bele jelen helyzetben.
2020. dec. 13. 21:39
 15/24 anonim ***** válasza:
64%
az a baj, hogy ilyen emberek tényleg léteznek
2020. dec. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%
Azon csodálkozom, hogy még nem költöztél el azért, mert köhögnek.
2020. dec. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%
Ez direkt provokáló kamu, hogy ide vonzza a maszkelleneseket...
2020. dec. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
53%
És mint látod ide is vonzotta?
2020. dec. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező!

Teljesen megértem a problémádat.

Menj el albérletbe, akkor nem fog másoktól függeni az egészséged.

Minden felelőtlen és primitív hülyével nem tudsz hadakozni.


Sajnos igen sokan nem fogják fel, hogy a covid azokra is kihatással lesz, aki "kigyógyulnak" belőle, vagy könnyedén átestek rajta.

Ugyanis a vírus maradandó károsodást okoz a szervezetben, ami csak később jön majd elő.

Ezt az orvosi kontrollra visszahívott olasz betegeknél vették észre először. Azok a "gyógyult" betegek akik tavasszal átestek rajta, szinte mindegyiknél visszamaradt tüdő, vese, máj és szív stb.. károsodás és már soha nem lesz teljes az életük.

Aki megérti az megérti, aki nem az meg nem.


A vírust természetesen nem mindenki kapja el, de ez mindig csak utólag derül majd ki.

Aki meg -sajnos- elkapja, az vagy túléli, vagy csak egy statisztikai adat lesz belőle az operatív törsz listáján...

2020. dec. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%

Pontozzátok majd le az orvosokat is.

[link]

2020. dec. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!