Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vírusvédelem vagy közös...

Vírusvédelem vagy közös karácsony?

Figyelt kérdés

A családom egyáltalán nem foglalkozik a korona vírussal, minden héten mennek plázába, kórházban dolgozó baráthoz, vírusos rokonhoz stb... Nekem viszont nagyon fontos az egészségem, ezért kb. ki sem megyek a szobámból amikor itthon vannak. Nem rettegek a vírustól, de halt bele egészséges fiatal ismerősöm is, szóval ha pici esély van rá, hogy komolyabb bajom lenne, azt sem szeretném vállalni.

Karácsonykor tuti elvárják, hogy kiüljek hozzájuk, de nem szeretnék.

Mi a véleményetek erről? Érdekel a racionális és az érzelmi megközelítés is.



2020. dec. 13. 18:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Belehelik, beköhögik a lakást, összefogdossák a dolgokat, úgyhogy akár be is ülhetsz közéjük.


"minden héten mennek plázába" én is szoktam menni. Mindenki maszkban van. Se nekem, se a velem élő családomnak nincsen semmi baja.

2020. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%
Hány éves vagy? Van valami betegséged, hogy ennyire aggódsz?
2020. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Megmondod, hogy nem mész a vírus miatt, és kész.
2020. dec. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Mi sok év után először nem ünnepeljük a karácsonyt a nagyobb családdal idén. Sok a 70 feletti idős rokon.
2020. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól értem egy lakásban laktok, csak ha otthon vannak te bezárkózol.

Ha így van, akkor szerintem felesleges az aggodalmad, ugyanis ennyi sajnos nem elég a vírus elkerüléséhez. Azokhoz, akikkel egy háztartásban élsz, nyugodtan kimehetsz legalább karácsonykor, a félelmed ugyanis nem valami reális. Ha eddig is elfogadták, hogy bezárkózol, akkor biztos elfogadjâk azt is, ha mondjuk kint is távolságot tartasz, amennyire tudsz, nem adsz puszit, ölelést.

2020. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Akkor a szobádon kívülre is csak legalább FF2 maszkban, kesztyűben mész, minden használat előtt fertőtleníted az egész fürdőt, konyhát, magadra főzöl (fertőtlenített edényekben)?

Mert ha nem, akkor tök fölösleges volt eddig is az, hogy magadra csuktál egy ajtót. Kivéve ha hermetikus zsilip.

2020. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%

Csinálj úgy mintha megfáztál volna, mondd hogy mivel nem tudod mi bajod, így nem szeretnél a szobádból kijönni, legfeljebb beköszönni. Utána ha elmentek szellőztetni, átmosni a kilincseket, a legtöbb dolgot amihez hozzáértek.

Ennyi amit talán megtehetsz, de azért ennyire ne félj, remélhetőleg megfázva, taknyosan van annyi eszük hogy nem mennek vendégségbe.

2020. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

"Ha eddig is elfogadták, hogy bezárkózol, akkor biztos elfogadjâk azt is, ha mondjuk kint is távolságot tartasz"

Sőt, valószínűleg azt is, ha karácsonykor se jön ki a szobájából...

2020. dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%

7-es vagyok!

Félreertettem, azt hittem rokonok is lesznek ott.

Az a baj, ha együtt laktok kicsi az esélye hogy neked semmit nem adnak át. Nyugodtan ülj ki közéjük, a 74 éves rokonom cukorbeteg, májbeteg, tüdőgyulladása van, 3 hete a Covid osztályon van, és még él, napi szinten beszélünk vele.

2020. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Én is úgy értettem, hogy rokonok mennek át. Jézus Mária. Tudom, hogy most pánikrohamod lesz, és sírva is fogsz fakadni, de ha egy fedél alatt éltek, akkor a csukott ajtó nem fog megvédeni.


"Nem rettegek a vírustól" áááá nem:D Mi lenne ha rettegnél is? Maszkot hegesztenél rájuk?

2020. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!