Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai fiatalok miért éjszaka...

A mai fiatalok miért éjszaka vannak fent és nappal alszanak?

Figyelt kérdés
Régen sötétedéskor lefeküdtünk, nappal tanultunk, dolgoztunk, randiztunk stb. Most a gyerekek végigalusszák a napot, délután kezdenek élni, és hajnalig fent vannak. De miért?
2010. aug. 12. 09:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igazából én fent vagyok nappal is meg éjszaka is, de előfordul hogy nappal bealszok 1-2 órára, de nálam ez nyáron természetes mert elnyom a meleg. Éjszaka meg azért nem alszok, mert ugye nyári szünet van nem fáradok ki annyira, hogy eltudjak aludni. De egyébként a fiatalok nagy átlaga szerintem azért van fent éjszaka, mert hát a bulik este kezdődnek..nappal meg kikell pihenni az éjszakát, így felborul a biológia óra és máris baglyok lesznek:)
2010. aug. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

mert vámpírok és nem szeretik az UV-t:)


Imádok este aludni, jobban mint netezni...pedig netezni is nagyon szeretek!

26.L

2010. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

1, Nem tudom feltűnt-e, nyári szünet van

2, Csak mert nálad sötétedéskor lövik a pizsit, másnál nem

3, Szórakozóhely 9 előtt nem sűrűn nyit vagy éppen nincsen ott senki. Mégegyszer SZÓRAKOZÓhely.

4, Van internet, tévé, közvilágítás


Így tömören.

2010. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én azért mert nappal dolgozom, így éjszaka van csak időm nyugodtan magammal foglalkozni, netezgetni, játszani, stb.. Hétköznaponta általában 3 előtt nem alszom el, de ilyenkor reggel 7 körül kelnem kell, maximum a hétvégéket szoktam átaludni, mert akkor nincs semmi dolgom napközben. 19L
2010. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

régen is így volt, már ha abból indulok ki amit Apukám mesél az egyetemi bulikról. este buliztak, nappal teljesítettek. nem züllöttek el, valahogy mégis mérnök vált belőlük. Ezt a tény önmagában nem kell elítélni. De ha mellette nem mennek a dolgok, akkor tényleg jobb visszafogni a bulizást.


25L

2010. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a természet valamit elszúrt, azt tudom, hogy egyes ragadozófajok éjjel vadásznak, nappal alszanak, így lehet, hogy valójában az ember is a ragadozók közé tartozik?

Mert nem arról van szó, hogy fent kell lenniük, hanem, hogy szeretnek fent lenni, örülnek, ha fent lehentek éjszaka. Nekem ez a fura.

2010. aug. 12. 10:08
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy idióta kérdés!
2010. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, most a buliktól eltekintve ezek szerint te színházba se nagyon járkálsz, mert a legtöbb előadás is késő estig tart. És akkor ez egy kulturált szórakozásnak minősül.
2010. aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nekem alvásproblémáim vannak. Az éjszakát egyszerűen nem tudom átaludni. Óránként felkelek. Ezzel szemben nappal 8-10 órát tudok úgy aludni, hogy fel sem kelek közben.


Fogalmam sincs miért van ez így, de kikészít.

2010. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána ennek: Delayed Sleep Phase Syndrome

Nem állítom, hogy mindenkinek ez van, aki sokáig fenn marad.

De nézz utána annak is, hogy általában tinédzser korban a hormonok hatására eltolódik az egész alvás-ébrenlét ciklus.

Ez nem egyedi dolog.

És a ragadozós érvelésed meg hülyeség. Van pár ragadozó, aki éjjel vadászik. Tehát aki éjjel ébren van, az ragadozó. De a ragadozók többsége nappal vadászik. Akkor senki nem ragadozó, aki ébren van nappal? Remélem, érted, hogy nem érted.

2010. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!