Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai fiatalok miért éjszaka...

A mai fiatalok miért éjszaka vannak fent és nappal alszanak?

Figyelt kérdés
Régen sötétedéskor lefeküdtünk, nappal tanultunk, dolgoztunk, randiztunk stb. Most a gyerekek végigalusszák a napot, délután kezdenek élni, és hajnalig fent vannak. De miért?
2010. aug. 12. 09:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Talán azért mert sok fiatal az estéket internetezéssel tölti, és hát este/éjjel a legjobb. Mert akkor vannak sokan számítógép közelben, akkor lehet jól eltölteni az időt a netezéssel. Legalábbis én így vagyok vele... :D
2010. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az este/éjszaka hangulatosabb.
2010. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
akkor vagyunk úgy, hogy nem zavarnak minket semmivel sem, a szülők alszanak, nyugodtan csendbe tudunk MSN-ezni, Zenét hallgatni HeadSet-en keresztül, és tudjuk, hogy nem zavarnak minket:D legalább is én ezért:D
2010. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

vagy mert vámpírok, vagy mert nyári szünet van :)


komolyra fordítva a szót: a mai fiatalok fizikailag nem fáradnak ki, és fáradtabban kelnek, mint fekszenek. sztem ez kavar be az életmódjukba.

sok olyan szülőt is látok, aki már egész kicsi korban későn fekteti a gyerekét (gondolom, hogy ne keljen nagyon korán a kicsi, mert ők aludni akarnak).

2010. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert nyáriszünet van.
2010. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Régebben nem volt internet, még régebben nem volt TV, még azelőtt villany sem. Nem igen volt lehetőség az éjszakai életre. Most otthonról is végig lehet szórakozni az éjszakát.

De várd csak meg az iskolakezdést. Muszáj lesz pihentnek lenni nappalra...

:D

2010. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert sulis időszakba a fiatalok nem tehetik meg h hajnal 2-3ig fent legyenek :)

Mondjuk én egyetemistaként, szívesebben feküdnék le már 11kor, és kelnék reggel 6kor, de lehetetlennek érzem, hozzászokott a szervezetem a közel 4 hónapos éjszakai netezéshez, tvzéshez... nembaj, majd 1-2 kimerültebb nap szeptember közepétől, és visszaáll minden a régi helyzetbe :P

Egyébként így, h esténként vagyok fent, max 10ig szoktam aludni. Előfordul h egész nap kóválygok, ilyenkor kidőlök néha du. 1-1 órára sajnos :(

2010. aug. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én későn fekszek és korán kelek. :D

Nyáron pláne jobb későn csinálni programot, mert akkor már hűvösebb van, jobban esik akár kimozdulni is. A legtöbb szórakozóhelyen is este indul be az élet, koncertek, akármi. Meg az éjszaka ad valami plusz hangulatot az egésznek.

20/L

2010. aug. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Régen is voltak éjszakai baglyok attól, hogy te nem vagy az. Van, hogy én is éjszakázok, mert nappal pl. nem hagynak tanulni, éjjel már aludnak, csend van. De ez már ritka.
2010. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Régen sem volt ez másképp, max. te voltál miss/mr. tökély.
2010. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!