Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kivagyok, mit tegyek?

Nagyon kivagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hete született meg a kisbabánk, de a párom alig tölt velünk időt.

Hozzáteszem, hogy még nincs teljesen kész a lakásunk, ezért anyuéknál vagyok , én és a gyerek.

Amikor ide jön a párom meló után, hogy lássa a gyereket, nekem tiszta feszengés az egész, nem érzem jól magam valamiért és tudom, hogy már alig várja, hogy lelépjen. Fél óra az az idő, amit egész nap velünk tölt. Ráadásul nagyon bosszant, hogyha sír a Kicsi, akkor nem tudja őt megnyugtatni, bepánikol. Pedig szerintem pont ez lenne az apa dolga, ha anya már nagyon kivan. Szülés óta szinte minden feladat egyedül rám hárul, ami lelkileg nagyon megterhelő, anyu szokott besegíteni, de nem várhatom el tőle, hogy este keljen fel, hisz reggel megy dolgozni.

Mit tegyek, mert nagyon kiborít ez a helyzet? Már azon is gondolkodtam, hogy különmegyek a páromtól, mert ennek így semmi értelme..


2010. aug. 12. 06:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem túlzottak az elvárásaid. Mások hónapok utén kezdenek el aggódni ha a gyereket nem tudja kezelni az apa. 3 hét után szerintem irreális elvárás.
2010. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem még néhány hónaposan sem tudta megnyugtatni a kicsinket, egyszerűen megijedt, hogy esetleg valami komoly baja van és mindig rohant vele hozzám, hogy mondjam meg, miért sír :=) Mostanában, ha nézegetjük a régi képeket, mindig nevetünk rajta, hogy milyen sután tartja mindegyiken a gyereket, még a testtartása is görcsös! Pedig imádja első perctől, csak nem tudott vele mit kezdeni: pici volt, "törékeny", állandóan sírt valamiért, amit csak anya (azaz én) tudott megfejteni... hidd el, nehéz feladat ez egy férfinak, őt nem változtatják a hormonok egy pillantás alatt apává, mint ahogyan minket anyává.


A kérdésed és a kommentjeid alapján te sem vagy éppen a helyzet magaslatán, hormonok ide vagy oda, megvisel a megváltozott helyzet, az anyaszerep. Plusz ott a konfliktus a férjed és az anyukád között, amitől szegény férjed is feszült, nem barátkozhat kedvére a babával, helyette árgus, figyelő szemek kereszttüzében kell(ene) megfelelnie a te és anyukád által felállított elvárásoknak. Minél tovább lesztek ilyen zűrzavaros kapcsolatban, annál nehezebb lesz családdá érnetek. Sőt, ha túl sokáig tart ez a hánykolódás, akár szét is hullhat a kapcsolatotok. Ne hibáztasd a férjedet mindenért, neked ugyanakkora a felelősséged mint az övé, sőt, nőként kicsit többet kell tenned a család összetartásáért, igazi családdá kovácsolásáért. Attól, hogy anya lettél, ne felejts el szerető feleség, megértő társ is maradni.

2010. aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Adj időt magatoknak. A párdoddal alig vagytok együtt, és a gyerekkel se nagyon van még.Majd ha végre kész lesz a házatok, összeköltöztök, akkor javulni fog a dolog biztosan.Megkell azt is szoknia, hogy apuka lett:))

Sok sikert!

2010. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!