Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kivagyok, mit tegyek?

Nagyon kivagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hete született meg a kisbabánk, de a párom alig tölt velünk időt.

Hozzáteszem, hogy még nincs teljesen kész a lakásunk, ezért anyuéknál vagyok , én és a gyerek.

Amikor ide jön a párom meló után, hogy lássa a gyereket, nekem tiszta feszengés az egész, nem érzem jól magam valamiért és tudom, hogy már alig várja, hogy lelépjen. Fél óra az az idő, amit egész nap velünk tölt. Ráadásul nagyon bosszant, hogyha sír a Kicsi, akkor nem tudja őt megnyugtatni, bepánikol. Pedig szerintem pont ez lenne az apa dolga, ha anya már nagyon kivan. Szülés óta szinte minden feladat egyedül rám hárul, ami lelkileg nagyon megterhelő, anyu szokott besegíteni, de nem várhatom el tőle, hogy este keljen fel, hisz reggel megy dolgozni.

Mit tegyek, mert nagyon kiborít ez a helyzet? Már azon is gondolkodtam, hogy különmegyek a páromtól, mert ennek így semmi értelme..


2010. aug. 12. 06:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Türelem! Apa lett, és ez nehezebb, mint anyának lenni. Nő vagyok, két gyerekkel, hidd el, tudom. A mi kapcsolatunk is majdnem tönkrement. Ők nehezen dolgozzák fel azt a tényt, hogy apák lettek. Akkor is, ha imádják a gyereküket. Segíts neki, és várd meg, amíg átköltöztök a sajátba. Az sokat segít.

Ja, a legtöbb apa pár hónapig meg sem fogja a gyerekét, mert fél, hogy elejti. Nemhogy megnyugtatni!!! HIdd el, az egy ideig még a te dolgod lesz.

Tapasztalataim szerint kb. 1 éves kor után lépnek be aktívan az apukák, amikor már lehet játszani a gyerkőccel.

Lehet, hogy le fognak pontozni, de ez van.

Próbáld megérteni. Mikor lesz kész a lakásotok? Egyébként ilyenkor együtt lenne jó lenni, mert el fogtok távolodni egymástól... Nem megoldható, hgoy ő is odaköltözzön addig?

2010. aug. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Elvileg már régen készen kellene, hogy legyen, így fogalmam sincs, hogy meddig kell még várni. :(

Azt azonban érzem, hogy mivel nincsen velünk, ezért napról napra idegenebbnek tűnik számomra, nem tudunk beszélgetni, nem szívesen veszem fel a telefont neki, inkább sms-ben lerendezném a dolgot.

Anyuhoz nem jöhet, nincsenek túl jóban, meg Őt ismerve nem is jönne.

2010. aug. 12. 06:49
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Egy kisgyerek érkezése még tökéletes körülmények (lelki, anyagi, lakhatási, stb.) között is nagy feladatot ró a családra. Minél több dolog miatt feszeng amúgy is a pár, annál nehezebb alkalmazkodni az új helyzethez.

Próbáld meg megérteni a párodat és amint lehet, költözzetek újra össze.

Mi a kórházból egy szétvert házba jöttünk haza, a férjem rohant dolgozni, nekem jöttek a melósok, betont törtek, vizet szereltek, burkoltak, mindezt egy 6 napos(!) babával a karomban felügyeltem és irányítottam, ebédet főztem a szakiknak és a kicsinket is elláttam. Anyukám már nem élt, anyósom messze tőlünk, meg kellett egyedül oldanom, de egy kis szervezéssel minden megoldható. 7 hetes volt a picur, amikor kész lettünk. Makkegészséges, kiegyensúlyozott, vasgyúró apróságunk volt, azóta már iskolás.

Ha lakható a házatok, költözz vissza mielőbb a babával, ne hagyd magára a párodat! Meglátod, oldódni fog a feszültséged és a párod is jobban fogja magát érezni.

2010. aug. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az első válaszolónak. Amikor az első gyerekem született, a párom lelépett! Úgy 1 hónapig, kevesebb vagy több idejig nem láttam. Mostanra pedig nagyon jóban vagyunk. Együtt élünk, szeretjük egymást, nem veszekszünk és van 3 szép közös gyermekünk. Kívánom hogy Neked is ilyen jó leygen azután! ;) Vagy próbáld neki elmondani mit érzel.
2010. aug. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolog de ez csak akkor oldódik meg ha elköltöztök és együtt fogtok élni mert így tényleg nagyon nehéz lehet,tapasztalatom is volt ilyen!!


Egyébként nem minden férfi "fél" a babáktól,én pár hónapja szültem és már a kezdetek óta azon "vitatkoztunk" hogy kinél legyen a baba,a párom pelenkázta,etette,fürdette,altatta és élvezte is,ezzel csak azt akarom mondani hogy nem általános dolog h egy férfinak nehezebben menne a gyerekkel...!

2010. aug. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit zavaros,amit írtál.

A párod hol lakik,hogy csak meglátogat benneteket? Ha a lakásotokon dolgozik,akkor ez miért baj?

Miért feszengsz,ha jön a párod? Miért nem fogadod szívesen? Ha érzi,hogy vele nem akarsz törődni,akkor miért maradna sokáig? A férjed ugyanolyan fontos,mint a kisbaba! Legalábbis akkor,ha együtt akarod vele felnevelni.

Hogyan tudna egy férfi megnyugtatni egy pici babát,ha te nem tudod? Ha nem éhes,nem pisis,akkor két szopi között legyen az ágyában,akkor neked is van időd a dolgaidat csinálni,és nem leszel kimerült. Semmi baja nem lesz egy babának,ha egy kicsit sír. Magatoknak csináltok gondot,hogy állandóan dajkáljátok a babát. Ez csak újabb szokás,hogy vegyük fel állandóan a babát,mert sérül a lelke.

Beszéljétek meg a gondjaitokat,és ne állítsd be mártírnak magadat se.

3 gyerekes,30 éve házasságban élő nő.

2010. aug. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ugyanabban a községben lakik, ahol anyu, ráadásul semmi dolga nincs meló után. A házat az édesapja intézi, neki ott sincs semmi dolga.

A feszengést nem tudom megmagyarázni, hogy miért van, egyszerűen ezt érzem.

2010. aug. 12. 07:03
 8/23 A kérdező kommentje:
A Kicsit mindenki más képes megnyugtatni rajta kívül és ez az ami igazán bosszant. Ez nem egyenlő azzal, hogy mindenki felveszi őt ha sír, ugyanis ezt én sem szeretem.
2010. aug. 12. 07:06
 9/23 anonim ***** válasza:
62%
kérj pszichológustól segítséget, az egy dolog, hogy a párod nem tudja kezelni, hogy apa lett, de te sem viseled jól, hogy anya lettél...
2010. aug. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Rendes vagy utolsóka..
2010. aug. 12. 07:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!