Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kivagyok, mit tegyek?

Nagyon kivagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hete született meg a kisbabánk, de a párom alig tölt velünk időt.

Hozzáteszem, hogy még nincs teljesen kész a lakásunk, ezért anyuéknál vagyok , én és a gyerek.

Amikor ide jön a párom meló után, hogy lássa a gyereket, nekem tiszta feszengés az egész, nem érzem jól magam valamiért és tudom, hogy már alig várja, hogy lelépjen. Fél óra az az idő, amit egész nap velünk tölt. Ráadásul nagyon bosszant, hogyha sír a Kicsi, akkor nem tudja őt megnyugtatni, bepánikol. Pedig szerintem pont ez lenne az apa dolga, ha anya már nagyon kivan. Szülés óta szinte minden feladat egyedül rám hárul, ami lelkileg nagyon megterhelő, anyu szokott besegíteni, de nem várhatom el tőle, hogy este keljen fel, hisz reggel megy dolgozni.

Mit tegyek, mert nagyon kiborít ez a helyzet? Már azon is gondolkodtam, hogy különmegyek a páromtól, mert ennek így semmi értelme..


2010. aug. 12. 06:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű itt okosnak lenni, hát szerintem költözz majd össze a pároddal amint tudsz, és baxogasd, hogy foglalkozzon ő is a gyerekkel.
2010. aug. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy lehet hogy a párodnak az a baja, hogy a gyereket jobban szereted mint őt. Szerintem próbálj vele kedves lenni amennyire csak tudsz, érezze hogy szereted és szükséged van rá. Simogasd meg, meg ilyenek.

Ne ellenségeskedj, mert akkor csak menekülni fog.

2010. aug. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
"Rendes vagy utolsóka.." ja értem, ha valaki értelmes tanácsot ad, azt hülyének kell nézni :S....akkor szenvedjetek és váljatok, sok értelme lenne...meg nyilván jobb ilyen vacak oldalon tanácsot kérni, mintha elmennél egy szakemberhez...lehet megoldaná a gondjaitokat pár hét alatt, és nem lenne válás a vége
2010. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Nektek nincs gyereketek? Szülőnek lenni nagyon nehéz, gondolom ti is tudjátok. Kérdező: Sok szerencsét!
2010. aug. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy sokkal többet segít az, ha látod, vagy olvasod, hogy mások hogyan oldották meg a tiedhez hasonló szituációjukat. Minél több a variáció, annál több a segítség. Szakember lehet, h nem élte meg ezeket..
2010. aug. 12. 08:07
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kommentjeidet olvasom, számomra az tűnt fel, hogy semmi se rendezett körülöttetek. Még mindig nem derült ki, hol, kivel él a párod és miért, és Ti miért nem laktok vele együtt?


Nem értem, miért nem foglalkoztok együtt a házatok befejezésével? Miért nem tudod, hol tartanak a munkálatok, miért a párod édesapjának a feladata ez és a párodnak ott miért nincs semmi dolga?


Ha eleve nem jó a viszony a párod és az anyukád között, nem csodálom, hogy feszültség van körülöttetek, amikor a párod meglátogat benneteket. A párodnak is nagyon rossz lehet, hogy olyan környezetben van a gyereke, ahol Őt nem látják szívesen. Egy ilyen helyzetben nem csoda, hogy nem tudtok egymással normálisan viselkedni, a párod pedig nem tud nyugtatólag hatni a babára, hiszen ő is feszült, erre pedig a kisbabák kifejezetten érzékenyek. Még a megszokott környezetbe születő kisbabák is felborítják a szülők életét, lelkét, nem hogy ott, ahol minden zavaros.


Egy kisbaba ellátása, ha egyébként semmi komolyabb probléma nincs, nem nagy ügy, nem kell túldramatizálni, csak bele kellene szokni neked is, a párodnak is. Nem a baba ellátása a legnehezebb, hanem az új szerep megtanulása, vállalása akár neked, akár az apának, viszont amíg ennyire szanaszét vagytok, nem hinném, hogy lehetőség van rá megszokni, megtanulni.

2010. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék, a 06.50-es válasszal kinek volt baja és miért? Nekem nagyon tetszik ennek a fiatal anyukának a hozzáállása, talpraesettsége. Anno én is pont így csináltam.

Mi 6x építkeztünk, mire meglett a végső otthonunk és volt részem bőven a gyerekekkel együtt is tevékenyen részt venni az ügyintézésben, munkálatokban.

2010. aug. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Vállaltad, Megszülted? Miért mit gondolsz, kinek a feladat otthon vigyázni rá? Ha anyukád már fél óráig játszik vele, azért legyél hálás, nagyon sok nőnek anyának 24 órázik a párja, hullafáradtan megy utána haza és a nőnek kell tartania magát, vigyázni a picire, enni adni a párjának.

Mit sajnáltatod magadat, meg egyből külön akarsz menni??

A párod melózik, elfárad, nem fog ugrabugrálni a kicsivel, és mivel Te vagy vele nagyrészt, jó hogy nem alakult ki még benne az apaság igazán.Gondolom melózik is, meg a lakásotokat is csinálja...de ha csak a lakást csinálja, az is megterhelő. Csak azért vagyok ilyen paprikás, mert majdnem ugyanilyen helyzetben vagyunk, nagyon nehéz csak nekem vinni a háztartást a picivel (még segítségem sincs), de tudom hogy a férjem értünk szorgoskodik.

Ezért szerintem kicsit vegyél vissza a türelmetlenségedből, és értsd meg a párodat is! Nem kell rögtön "ágytól-asztaltól", majd rendeződik ez szépen. És tényleg bocs, hogy kirohantam , mint Zrínyi a várból, ,csak ezért ne okold a párodat, és csak ezért ne akard elhagyni !

2010. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal türelmesebbnek kell lenned. Hónapok, évek is eltelhetnek, míg a párod rádöbben, hogy a gyerek nem egy kötelesség, hanem egy érző lélek, akit szeretni is lehet. Kb akkor döbbennek rá, mikor a gyerek kimondja a szót, hogy apa. Addig ne várj el az apukától semmit. Addig tudat alatt csak azt érzi egy kis vérszívó elvette tőle a nőt, akit szeretett. De ezért ne hibáztasd, nem tehet róla szegény.
2010. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Olvasom, hogy a lakást nem csinálja "csak" dolgozik. De épp elég az neki. Egyébként pedig a férfiaknál tényleg később alakul ki az apaság gondolata, kell hozzá egy bizonyos időnek eltelnie, hogy büszkén levigye sétálni, vagy játszon vele...stb. Az pedig mindig egy anyán múlik, hogy az apa milyen gyorsan barátkozik meg a helyzettel. Én szinte mindig "udvarolok" neki, mondom, hogy milyen ügyesen fogja, pelenkázza stb. Kihangsúlyozom, hogy "bezzeg apánál meg milyen jól tűröd a dolgokat". Ha csak 1 dolgot csinál, már azért is "magasztalom" és másnap is aláteszi majd a pelust, meg azután is :) Játszom vele is, ilyen egyszerű :)
2010. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!