Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor válik valaki felnőtté?

Mikor válik valaki felnőtté?

Figyelt kérdés
Most akkor melyik az igaz? 18. életévét betölti, mondjuk 16 évesen már felelősségteljesen gondolkodik vagy 20 évesen elköltözik otthonról, esetleg 24 évesen már önállóan gondoskodik magáról? Mi számít felnőttségnek? Mert tudtommal a nagykorúság, meg a felnőttség nem ugyanazt jelenti, mégis sokan keverik.
2010. aug. 11. 16:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer régen azt mondta a mamám, hogy ő már felnőtt, mivel az ő szülei már nem élnek. Anyukám meg én is még gyerekek vagyuk, mert élnek a szüleink.


De a kérdés nagyon jó! 23 éves vagyok, és néha nagyon felnőttnek érzem magam, néha meg előfordul, hogy valamilyen nagyobb dologban döntenem kéne (építkezünk a párommal), és okosan nézek ki a fejemből, hogy "de én ehhez még gyerek vagyok!" Szóval nem tudom.

2010. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%
Akkor jottem ra, hogy felnottem, mikor a dolgok elvesztettek korulottem a gyermeki varazsukat (mikor a reszletek szamitottak, mikor a rajongas jelentett meg valamit). A felnott teljesen mashogy nez a dolgokra, mas neki a fontos, masok lesznek a tevekenysegei, az egesz gondolkodasa. Ez nem kortol fugg, hanem egyenenkent valtozo. Az a felnott, aki ugy viselkedik es gondolkodik (felelossegteljes, anyagi hatteret tud teremteni, komoly stb.)
2010. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

szerintem sose kell teljesen felnőni .


én 28 vagyok, tíz éve külön lakom, másik országban - de túl jó a kapcsolatom a szüleimmel, ezen kívül szeretek játszani, komolyan néha úgy leülnék legózni vagy barbizni :D

2010. aug. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

szerintem akkor válik az ember felnőtté, amikor megkapja az élettől az első nagy pofont. amikor először érzi, hogy minden széthullik körülötte, és semmi sem lesz olyan már, mint régen. és ezzel meg kell küzdenie, ki kell másznia a gödörből. amikor MUSZÁJ hirtelen felnőni.

nálam ez a pont 16 éves koromban jött el. (családi tragédia...) ott volt vége a gondtalan gyerekkoromnak, és hirtelen felnőtté kellett válnom.

2010. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A gyerek és a felnőtt között az alapvető különbség a felelősség. A felnőtt tud és akar felelősséget vállalni magáért, tetteiért és másokért. A gyerek nem.
2010. aug. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!