Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől anya egy anya és mitől...

Mitől anya egy anya és mitől érzi magát annak, illetve meddig tart az anyaság? Valóban addig, míg felnőtté nem válik a gyerek? Az anyaság pusztán a felnevelésről szól?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon várom a válaszokat. Kort kérlek írjatok.
2010. márc. 9. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Addig tart az anyaság, amíg élünk.

Én anyukám gyereke maradok, amíg egyikünk meg nem hal, pedig már nekem is van gyerekem.

Ez a normális.

2010. márc. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Anyaság egy életre szól.

SZokták mondnai hogy nem a gyermek választotta hogy megszülessen, te akartátok legyetek felelöséggel.

De az élet vele járója a születés és felnevelés, amit túlzásba sem kell vinni. vagy is az élet menete az embereknél is mint az állatoknál, hogy a felnött koráig neveled, atnítod, és elnegeded, ha kell elmarod mellöled hogy önálló életet éljen. (persze ettöl lehet egy szuper kapcsolatotok, de a gyermeknek le kell vállnia az anyjáról) aztán mivel emberek vagyunk egész életen át szeressük majd.


12-hetes kismama, 29 évesen.

2010. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
élethosszig tart :)
2010. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Albérletben lakom, 21 évesen költöztem el itthonról, fent tartom magam. Munka nélkül voltam, nem számíthattam anyámra. Most két albérlet között jöttem 1-2 hónapra ide hozzá, anyámhoz (külön szoba, meg van az albérlet, de még önhibámon kívül nem tudtam odamenni), és ma is volt egy érdekes beszélgetésünk. Zavarja, hogy itt vagyok (szobámban tartózkodom, vagy itthon sem vagyok), és ő azt akarja, hogy menjek már. Sőt, még szállóra is küldött. Mindig fontosabb volt a pasija, gyerekei mellett sosem állt ki. Ma azt kaptam meg, hogy felnevelt, ahogy egy anyának kell. Na igen, kérdeztem tőle, hogy meddig érezte magát anyának? Nem kaptam választ. És még ő kérdezte, hogy mit jelent az anyaság. 4 gyereket szűlt! Hugom lakik vele egy 3 szobás lakásban. Sosem éreztem anyámnak. Na, innen jött a kérdés. Várom a további válaszokat. Persze, a szülőktől el kell szakadni, én is ezt tettem már 21 évesen, csak néha szükség lehet segítségre, és kire számítson az ember, ha nem az anyjára?
2010. márc. 9. 22:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy Neked ilyen sors jutott:-( Sajnos vannak ilyen szülök:-( Nagymamáddal milyen a helyzet? Úgy értem Édesanyád és az Ő anyukája között? Mert lehet, hogy nem tanították meg arra, hogy hogyan legyen anya. Ha nincs megfelelő anya modell, nem tudja milyennek kel lenni. Mikor szült téged? Fiatal volt? Mert ez is lehet gond. Nálunk szerencsére jó volt a modell, van egy pici fiam, de ha hazamegyek én vagyok anyuci pici lánya, még akkor is, ha már eljöttem:-) Sőt ha megyünk a mamámhoz, akkor anyukám a pici lány:-) Tök furi volt egyszer amikor kicsik voltunk és anyukám nem úgy csinált valamit akkor a mamám rá szólt ejnye lányom mindjárt megpofozlak:-)
2010. márc. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
23 évesen szült engem (előtte 3 évvel a nővéremet). Az ő szülei sem nagy szeretetben nevelték, szigorúak voltak, ha jól tudom. Igen, valószínű innen ered ez az egész. Jó anyának tartja magát, mert tisztességgel felnevelt (ez igaz!), de ahhoz nem kell anyának lenni. És azzal jön, hogy már felnőttem... Nem is akarok a nyakán maradni, nem szeretek vele lakni, nem értem miért üldöz, mikor tudja, hogy csak ideiglenesen jöttem (tényleg nem zavarok, szobában vagyok folyamatosan, beszélgetni sem szeretek vele, kerülöm). Tőle tudom, hogy felújítottak Kőbányán egy szállót... (és ez csak egy dolog a sok közül). Megkérdezte tőlem, hogy milyen egy jó anya, ezért kérdeztem itt ezt is meg.
2010. márc. 10. 07:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Meddig tart az anyaság?

A lány a fiútól anyja szívét kéri szerelmi zálogul. Az ifjú megöli anyját, és szívével kezében szalad szerelméhez. Útközben elesik, a szív a földre hull, és halk, aggódó hangon megszólal:"Nem ütötted meg magad kisfiam?"

(Skót ballada)

Magyarul életünk végéig tart.

2010. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyira megható ez a ballada, hogy elsírtam magam.
2010. márc. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez tényleg nagyon tetszett. Mármint a ballada. Ezt el is mondom neki.
2010. márc. 10. 16:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!