Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor válik valaki felnőtté?

Mikor válik valaki felnőtté?

Figyelt kérdés
Most akkor melyik az igaz? 18. életévét betölti, mondjuk 16 évesen már felelősségteljesen gondolkodik vagy 20 évesen elköltözik otthonról, esetleg 24 évesen már önállóan gondoskodik magáról? Mi számít felnőttségnek? Mert tudtommal a nagykorúság, meg a felnőttség nem ugyanazt jelenti, mégis sokan keverik.
2010. aug. 11. 16:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Szerintem a felnőttség nem kortól függ.
2010. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Persze h nem ugyanaz.Én is ismerek olyan 25 éves egyetemista srácot aki ugyan önálló mert megkeresi a pénzt a továbbtanulására de érettségre..rémesen komolytalan poénra vesz mindent.Kapcsolatilag is..nagyon nem a kortól függ.35éves pasit is ismerek aki mondhatni 16 éves gondolkodással bír...kicsit később érnek be vagy soha..
2010. aug. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Fázisai vannak a felnőtté válásnak. Attól még hogy saját lakása/albérlete van (mert például a szülei fizetik neki, vagy csak szerencsés volt és kapott egy jó munkát), lehet hogy nem felnőtt, meg attól még hogy nem teljesen felnőtt gondolkodású, elmehet inni a haverokkal. Meg van olyan is, hogy gyereke van pedig még ő maga is gyerek. :(
2010. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
felnőttség függ attól is hogy hogyan élsz mennyire vagy önálló szerintem és jórészt hogy hogy állsz az élet dolgaihoz.
2010. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nagykorúság és felnőttség nem ugyanaz.

Nagykorú 18 évtől vagy.

Felnőtt viszont akkor vagy, ha magadtól vagy képes felelősségteljes döntést hozni és a döntésedért tudod vállalni a következményeket is.

Az utóbbi nem életkortól függ.

2010. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.


21 éves vagyok, de kb mostanában érzem azt, hogy nagyjából felnőttem. Jó, most sem vagyok igazán felnőtt, de az utóbbi időben sokat értem. 18 évesen azt hittem már felnőtt vagyok, közben meg nagyon gyerek voltam még. Lehet 2-3 év múlva a mostani állapotomra is azt fogom mondani, hogy meg sem közelítettem a felnőttséget. :)

Van olyan ismerősöm aki 23 éves, agyilag 15 körül van. Megismerkedtem egy fiúval aki 18 éves, és annyira érett, hogy gondolkozásban és viselkedésben még a 25 éveseket is lepipálná. Szóval ez egyéntől függ.

2010. aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Azért érdekelt, hogy mit gondoltok, mert sok olyat olvasok, hogy "18 éves vagy? Hát már felnőtt vagy, költözz el otthonról", meg egyebek. Keverik a nagykorúság és a felnőttség fogalmát.
2010. aug. 11. 17:12
 8/15 anonim ***** válasza:

Én azóta érzem magam annak, amióta anyám meghalt. 15 voltam akkor. Sok mindenben magamra számíthatok csak. Persze párom sokat segít. Sokan hülyének néznek, mert felnőttnek tartom magam és azért is piszkálnak, mert több, mint 4 éve együtt vagyok párommal... Fiatal vagyok még, ne legyek ilyen, blabla, pedig nem vagyok besavanyodva, és nekem így jó...

20/L

2010. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Felnőttnek az nevezhető, aki képes egyedül gondoskodni magáról,lakás.kaja stb. Éretten gondolkodik munkáról,párkapcsolatról. Nem a szórakozás érdekli csak,nem a szex a legfontosabb az életében. Tájékozott az élet sok területén,képes önáűlló döntéseket hozni. ERz nem a kortól függ és nem is attól,hogy férfi vagy nő.
2010. aug. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az a felnőtt aki eltartja magát. A 18 éves csak nagykorú.
2010. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!