Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hobbyt lehetne ajánlani...

Milyen hobbyt lehetne ajánlani egy unatkozó (és egyre idegesítőbb) apának/férjnek?

Figyelt kérdés

Mer az a helyzet hogy faterom elment nyugdíjba pár éve, és hirtelen eltűntek mellőle a munkahelyi emberek, meg már nem megy teniszezni a munkahelyi pályára (a térde miatt se jó 5let a tenisz már), most meg biztonsági őr, de szerintem ez a munka csak azért van hogy mutassa másoknak hogy ő márpedig dolgozik (ül egy helyben meg még aludhatnak is :P), mintha elismerésre vágyna, mintha ez ilyen kis támogatás lenne az egojának, mer szereti így megoldani a kérdéseket hogy: én azt nem tudom megcsinálni, én dolgozok! meg úgy egyébként is szereti bejelenteni ok nélkül is akár, hogy ő dolgozik.


Emellett nagyon felül kerekedett benne az a dolog hogy másokról ítéletet formáljon, meg szurkálódjon, kötekedjen, családon belül, de a "munkahelyén" is. Mintha ezzel vezetné le a fölösleges energiáit, hogy másokat bosszant. Egyébként szűz a horoszkópja. Meg nagyon extravertált ember.


Valami olyasmi kéne neki ami leköti, amiben szerezhetne kis sikerélményt, amiben kiélhetné a kreativitását (már ami maradt belőle, nem egy kreatív ember, szerintem kb soha életében nem használt kreativitást). Csak sajnos a legtöbb dologhoz nincs türelme, az a típus aki nem dolgozik hanem mások munkáját fikázza, és ha dolgozna akkor ugye azzal kiderülne hogy nem is tudja olyan jól. Meg persze nincs rá ideje, mert DOLGOZIK!


meg mégegyszer megemlíteném hogy extravertált és eltűntek mellőle az emberek, szal esetleg valami olyan hobby kéne, amiben így dumálhatna emberekkel.


jaés, 50 éves.


2010. aug. 11. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Én a legjobban egy 50-es hapsival éreztem jól magam a diszkóban :) Komolyan mondom a mai napig a legremekebb ember akivel valaha találkoztam :) Szerintem apukád sem olyan öreg még, hogy ne járjon el szórakozóhelyekre és ne ismerkedjen meg új emberekkel :)
2010. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém most diplomázott és mindezt munka mellett.Ha akar keressen akár egy OKJ-s tanfolyamot,ami érdekli és tanuljon.Ott lesznek csoporttársai,barátai,akikkel mindjárt adott a közös téma és mellette megmutathatja mire képes.Sikerélmény csak akkor van,ha tesz érte.
2010. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáddal együtt van?
2010. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha nyugdíjas akkor a f@sznak dolgozik!Hagyná inkább a fiatalokat had dolgozzanak!Már bocs de nagyon utálom az ilyet,hozzáteszem ha nem muszáj dolgoznia!
2010. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

16:00 azert dolgozik, mert jol esik es hasznosnak erezheti magat!

En keresnek egy repulos klubbot. Modell repuloket csinalni es aztan repulni latni szerintem nagyon klassz. Valamilyen szinten egyeni siker, ugyanakkor, hogy dolgok jobban menjenek, szukseg van dolgokat megvitatni tarsakkal.

Akkor aztan fikazhat de csak modjaval es buszke is lehet magara, hogy valami olyat csinalt ami mukodik.

2010. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha ilyen a helyesírásod, tuti nem előled veszi el a munkát.


Kérdező, sajnos ez nem egyedi probléma, de mi se tudtunk semmit kitalálni... Nem hiszem, hogy a tanfolyam szóba jöhet, mert nincs perspektíva, hogy mire használhatná, ezért haszontalanná válik számára. Ő meg inkább hasznos akar lenni. Esetleg olyanra kéne rávenni, amit otthon csinálhat, pl. tanuljon főzni. (A mesterszakácsok is férfiak.) Ez kreatív tevékenység, leköti az embert, és haszna is van - elégedett család. 30 évig még simán elfőzögethet.

2010. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, igen, az anyámmal még együtt van. Csak már mind2 oldalról voltak utalgatások válásra, pedig nem a válós típusok.
2010. aug. 11. 16:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a megoldás. Ne unatkozzon, hanem vegye ki a részét a házimunkából. Segítsen főzni, takarítani, mosni. Ő sem fog unatkozni, anyukádnak is lesz szabadideje, és valószínűleg Anyukádnak jól fog esni, így a házasság is rendbejöhet.
2010. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A probléma azért is bonyolult, mert egy büszke családfőről van szó, nem egy 5 éves gyerekről, úgyhogy ilyeneket nem igen lehet ráerőltetni hogy vegye ki a részét a házimunkából. (Egyébként kiveszi - ha kedve van hozzá, de általában csak azért hogy idegesítse anyámat meg néha engem és a tesómat)


Bár ez a főzés tetszik, csak sajnos még talán ez is túl nagy kihívás neki. De azért agyalok rajta.


Természetesen egyébként, fater nem veszi észre hogy vele van a gond. :S Úgyhogy még ha találnék is egy neki való hobbyt, körültekintően kell majd neki beadni hogy miért csinálja. Meg persze hogy egyedül csinálja, nehogy velünk csináltassa a hobbyját aztán bírálni kezdjen minket :D

2010. aug. 11. 16:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

a főzés jó, a legjobb szakácsok férfiak :D


modellezés, pl repülőmodell ami repül? vannak ilyen versenyek is

makett?

és ha elkezdenél valamit te, "segítséget" kérsz, és átvenné az új hobbidat?


vadászhat is, lövész klubba is eljárhat, horgászhat ebédrevalót :)


és megtanulhat számitógépezni, nekem nagyim már msn-ezik :)


háziállat, pl kutya?

2010. aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!