Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folyton őrlődök a szituáció...

Folyton őrlődök a szituáció miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal 2 és fél éve vagyunk együtt, együtt is élünk, s most született meg a közös gyerekünk. Neki van egy másik gyereke az előző házasságából.

Kapcsolatunk nem minden síkon működik tökéletesen, számomra csak a szexualitás része az, ami teljesen jó, érzelmileg nem kapok tőle túl sokat. Szinte teljesen mások az elképzeléseink az életről, a mindennapokról, mivel ő ilyen művészlélektípus, én meg vagyok a megtestesült ráció.

Szeretem őt, de egyre erősebb az a gondolatom, ha együtt maradunk továbbra is, elpusztítjuk egymást lelkileg.

Vágyom még a szerelemre, az odafigyelésre, a törődésre, és ezeket nem nagyon kapom meg tőle, még így se, hogy a gyereke anyja lettem. Mit tegyek??


2010. aug. 11. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Figyelj, ez a szar helyzet nem most alakult ki gondolom pár napja. Azt vártad, hogy attól, hogy szülsz egy gyereket minden megoldódik? Mindenki így csalódik. Vágysz a törődésre és egy olyannak szülsz, akitől úgy érzed nem kapod meg? Üdv az egyedülálló anyák klubjában.
2010. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Ja és én inkább azon őrlődnék, hogy a kisbabám szinte még meg sem született, de már csonka családban fog élni, nem pedig a saját lelki elhagyatottságom miatt. Ne haragudj, hogy ezt mondom, ez nem bántás, hanem tény.
2010. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy percig nem gondoltam azt, hogyha szülök neki egy gyereket, az megmenti a helyzetet. Ezerszer felkínáltam neki a lehetőséget, hogy menjünk szét, az után is, hogy a Pici megérkezett. Nem élt a lehetőséggel, csak ígérgetett..meg ígérget, még a mai napig is.
2010. aug. 11. 15:46
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Vele próbáltál már beszélni erről? Talán tudna változtatni. Pont most kéne boldognak lenned (persze a hormonok miatt ez nem megy mindig könnyen:) ).
2010. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
De könyörgöm, ha nem voltatok jóban akkor hogyan mertétek bevállalni a kisbabát? Vagy te ezt akartad, hogy egyedül neveld? Isten bizony nem értem a dolgot.
2010. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem akartam a Picit belekeverni a dologba, ha lehet hagyjuk őt ki ebből.

Egyébként beszéltünk erről, azt reagálta, hogy ő már nem tud meggörbülni értem, vagyis szeret a maga módján, de ne várjak lángoló érzelmeket, meg túl sok érzelmet tőle.

2010. aug. 11. 15:54
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
A gyerekek megérzik azt,ha a szülők nincsenek jóban.Vagy találjatok ki valami megoldást,vagy menjetek szét.Szerintem ha nem elfoglalt,beszéld meg vele a dolgokat.
2010. aug. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindez szülés után történt, mert kiborultam.
2010. aug. 11. 15:55
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Hogy mondhat ilyet a férjed?? apu és anyu 20 éve házasok de még most is szeretik egymást.
2010. aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már az elején elszúrtátok.


"Szinte teljesen mások az elképzeléseink az életről, a mindennapokról, mivel ő ilyen művészlélektípus, én meg vagyok a megtestesült ráció"


Ez elég nagy baj,erre nem lehet építeni.Az igaz,hogy az ellentétek vonzzák egymást,de ha az egyik balra húz a másik jobbra és semmi közös cél,amiért együtt küzdhetnek,akkor ennek a kapcsolatnak annyi.


"csak a szexualitás része az, ami teljesen jó"


Erre egy életet alapozni harmat gyenge.


" ezeket nem nagyon kapom meg tőle, még így se, hogy a gyereke anyja lettem"


Azt mondtad a picit hagyjuk ki.De ebből a mondatodból látszik,hogy te bizony a gyerekre alapoztál,hogy majd miatta másképp fog látni téged is.De ez nem így működik.A gyerek csak szív,ha egy olyan kapcsolatba születik,ami már akkor romos volt,mikor ő még nem is létezett.Soha nem fog egy gyerek szerelmet csiholni egy kapcsolatba,ha abban már nincs.Ezt nektek kettőtöknek kell rendezni és nem a gyerektől várni a csodát.


Az is elég nagy baj,hogy 2,5 év után már nem szerelmes beléd és egész egyszerűen nem törődik veled.Vagy adsz még egy utolsó esélyt a dolognak és beszélsz vele,tudatosítva vele,hogy ha valamit nem változtattok közösen,akkor vége lesz.Ha nem hajlandó vagy te nem érzel már késztetést,akkor sajnos több megoldás nincs,mint újrakezdeni mással,aki talán egy kicsit is arra vágyik az életben,amire te és a gyereketeket a helyzethez képest normálisan felnevelni.

2010. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!