Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baja anyámnak? Mit...

Mi a baja anyámnak? Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
hali16 éves vok.anyunál titokban iszik,olyan 10-10,5%os bort.folyton részeg és engem csesztet ha apu megvéd akkor mind2et.késői gyerek vagyok így anyám 50 apu meg 67 éves.mivel idős árt a sok düh.de semmi pénzér nem hagyná ott anyut,mert ő is csak anyujával élt, ami rosz volt neki, és nem akarja h nekem is az legyen.de anyut nem bírom.és még a barátom is dühöng azért ahogy bánik velem.nem akarom anyámat.pls, mit tegyek??
2010. aug. 11. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy apádnál maradnál, ha elválnának.
2010. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
jólenne de 1000 hogy nem fognak, 35 éve együtt élnek.felsem merül hogy elakarnának. és apu is megmondta hogy nem akarja. de köszi
2010. aug. 11. 15:13
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Elhagyhatja anyukádat, te meg mehetsz vele. Ha anyukád iszik, akkor esélyes, hogy apukád megkapja a felügyeleti jogot, így, hogy 16 éves vagy, a te kérésed is sokat számítana az ügyben. Ne hagyjátok, hogy felőröljön titeket a dolog.
2010. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Az a baja, hogy alkoholista zugivó és torzult a személyisége.

Háziorvos felír neked olyan gyógyszert, amit anyukád nem alkoholtartalmú italába belekeverhetsz titokban.

A gyógyszer hatására megundorodik az alkoholtól, kijózanodik és talán újra a régi lesz. Talán, mivel nem biztos, hogy az italozás után ugyanaz az ember.

A legjobb az lenne, ha önként szedne gyógyszert, amire kicsi az esély. A háziorvos viszont nem biztos, hogy a titokban történő orvoslást díjazni fogja.

2010. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Beszélj erről külön apukáddal. Mondd el neki, amit gondolsz anyukádról és hogy szeretnéd, ha elválnának és vele maradnál, mert nem akarsz magadnak ilyen életet. Ő felelős érted, mivel az apukád, nem akarhatja, hogy ebben kelljen élned. Hass a lelkiismeretére.
2010. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Gargoil ***** válasza:
100%

Szia!


A menekülés szerintem nem megoldás. Az nem fog semmit megoldani... én átéltem ugyan ezt, csak 10 évesen... Én tudom, hogy milyen érzés, mikor igazából nem anyukádat látod. Az igazság az, hogy egy elvonóra kellene talán elmennie, vagy olyan érzelmi szintre jutnia, hogy magától letegye. Az elvonó segíthet: ott kiderítik az okát és pszichológiai kezelések mellett ügyesen le tudják szoktatni. Viszont ezt neki kell akarnia. Általában az emberek ezt nem akarják, mert az sérti a büszkeségüket és önbecsülésüket. Ezért nem működik a "szerintem elvonóra kéne menned, mert ez így nem mehet tovább"-típusú kommunikáció. Ezért nagyon finoman kell vele közölnie édesapádnak a dolgot szerintem. A lehető legkulturáltabb módon. A lelkiismeretére kell hatni azzal, hogy az érzelmeiteket elmondjátok neki: hogy csalódottságot, szomorúságot és frusztráltságot éreztek. Nagy a feszültség és nagyon szeretnétek, hogy ez a család jól működjön. Ez fontos nektek és szeretnétek egy kiegyensúlyozott közösség részévé válni, de ez ebben a fogmában nem megy. Ezt feltétlenül józan állapotába, amikor nem téves az ítélőkészsége: egyébkén visszaüt. A feladat, hogy hatalmas emelőerőt kell benne létrehozni: fel kell benne ismertetni, hogy fontos neki a család és azt, hogy ezzel a család ellen dolgozik. De ide az egyetlen út szerintem, ha érzelmeket kommunikáltok. Sok sikert hozzá, bátorságot és minden együttérzésem! Tudom milyen nehéz, de ha nektek is fontos, és az ő fejével próbáltok gondolkozni, ügyesek lesztek!

2010. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát nem sok mindent tehetsz. Egyedül legalábbis. Apuddal beszélj, hogy vigye el anyukádat orvoshoz, és anonim alkoholistákhoz, ahol leszoktatják.

Egyáltalán nem bírod anyukádat, vagy csak akkor mikor be van rúgva?

Mert ez a helyzet volt nálunk is, de én csak akkor nem bírtam elviselni, mikor ivott. Józanon jól elvoltunk.



A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:15!!!!


Hol lehet ilyen gyógyszert kapni? Csak receptre adják? Mi a neve? Mennyibe kerül? Nincs valami mellékhatása? Mennyi idő után használ?

2010. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenki válaszát.anyu régóta iszik, egy időben apu kirakta elé az italt a szekrényből(oda rejti) de meguntuk szal feladtuk..próbáltunk beszélni vele,de semmi hatása,csak veszekednek, de el nem mehetk otthonról.a párom szerint rab vagyok itthon.mindenbe beleszól átnézi a holmim.és ha ellenállok akkor többé nem láthatom azt akit szeretek.apu meg nem tud tenni semmit hiába üvölt anyámmal.de anyám multja se volt szebb a tesóját jobban szerették a szülei.rosz ha azt gondolom a halál lenne neki a legjob?szeretem de,ennyi rosz után....:S
2010. aug. 13. 14:03
 9/17 A kérdező kommentje:
ja és, apu márcsak a kora miatt sem venne be... 67 éves "vénember"nek véli magát... nem lenne türelme és elég aktivitása hozzám. folyton a biztonságomra figyelni, tudjátok alap dolgok, hogy nem bukok-e meg, és hogy nem az utcára megyek-e. ő szinte a világot megvenné nekem, anyu meg elvenné.sajna ha kapok pénzt és veszek, pl. szenyát lecsesz, és kioktat hogy nem az én pénzem mert nem én dolgoztam megérte... stb. ebben nttem fel.de 1et szeretnék, 1 családot a párommal,együtt lenni vele egy szép házban ahol az ő apuja is és az én apum is ott van.őt is bántalmazta az anyja de 18 lesz szal már viszaadja neki...feljebb van az anyjánál.tudja milyen rosz nekem.közös vágyunk egy közös élet.de nekem egyenlőre az is elég ha anyám nem lenne, vagy nem ilyen lenne.de tagadja h iszik.Nemm én nem iszok. de iszik és cigizik..és egyre betegebb.ma pl. hányt 15 éve először.folyton sz*rul van...ere mit mondotok???
2010. aug. 13. 14:08
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is orvoshoz kellene fordulnotok, és elvonóra adjátok anyukádat, mert ez így csak rosszabb lesz. Össze kell fogjatok apuddal, és a család érdekében végig kell neki is csinálnia. Ez a leg ésszerübb út!
2010. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!