Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor örökölhetem meg a hitelt?

Mikor örökölhetem meg a hitelt?

Figyelt kérdés

Apukám meghalt és csak hitelt hagyott maga után,semmi mást.

Én egyetemista vagyok és semmi sincs a nevemen.

Úgy tudom,hogyha nincs 10 millió forint összegig semmi a nevemen,akkor automatikusan nem örökölhetem meg a hitelét. Ez igaz?



2020. nov. 12. 00:06
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nagyon sok hitele van,több millió. (Nem lakáshitel)

És tényleg semmi nincs,sem ház,semmi. Egy autót hagyott hátra,ami eléggé régi és semmi értéke,illetve a telefonja,számítógépe. Konkrétan ennyi amit tárgyi értéknek lehet mondani.

2020. nov. 12. 22:55
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Gyanús ez nekem. Több milliós hitele volt és csak egy rozzant autója maradt meg telefon és számítógép? Kié az a lakás (ház), amiben lakott? Te nem laktál vele? Anyukád sem?

Nézz utána a Földhivatalban, nincs-e valami ingatlan a nevén. Érdeklődj a szélesebb körű családban, rokonoktól, barátaitól, hogy vajon mire vehette fel a nagy kölcsönt. Persze, az is lehet, hogy elutazta vagy elmulatta...

Az is lehet, hogy akkora (hitellel terhelt) ingatlan van a nevén, hogy az értéke (ha eladnád) messze meghaladná a hitelt, tehát érdemes lenen elfogadni az örökséget. Ebben az esetben kezdj tárgyalást a bankkal. Voltál már az ügyben eljáró közjegyzőnél? Kikérdezett már az örökség és a lehetséges örökösök ügyében? Esetleg kérj tőle időpontot látogatásra.

Szerintem sok mindenről nem vagy még tájékoztatva - hivatalosan.

Ha gondolod - írj privátot. Ha tudok érdemben válaszolni - jó szívvel megteszem.

2020. nov. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Az egy albérlet,amiben lakott,nem sajátja.
2020. nov. 13. 20:06
 24/28 A kérdező kommentje:

A szüleim 10+ éve elváltak,anyukámmal maradtam,apukám elköltözött tőlünk akkor.

Mindig anyukám volt a vagyonosabb, a házasságuk után is anya házába költöztek,ő az akinek van 2 lakása stb,apukámnak nem volt soha saját.

2020. nov. 13. 20:08
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
mindenesetre nézz utána a hátramarad papírok között, nehogy meglepetés érjen. a közjegyző nem nyomoz, ő a beadott vagyonosodási leltárból állapítja meg az örökséget. ilyenkor léphetnek fel az. un. hagyatéki hitelezők (bank például), de ha a hagyatéki tárgyalásra nem is nyújtják be az igényüket, akkor egy éven belül közjegyző előtt is tudnak "támadni", és utána 5 évig a bíróság előtt is..
2020. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ahogyan előttem többen is, de jómagam is írtam: nézz utána a örökölhető vagyonnak, mert aligha mulatta, totózta, rulettezte vagy utazta el a több milliós hitelt. (De semmit sem tudhatok én, a kívülálló). Kérdezd meg a szomszédjait, munkatársait, barátait..., hogy milyen volt az életvitele. A bank is megmondja, hogy mire vette fel a hitelt.

Biztos, hogy hitel volt és nem kölcsön??? Nem egy a kettő, de a tartozás a bank felé így is, úgy is fennáll.

2020. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Miss Endzsi ***** válasza:
Barátom apukája elhunyt, az ő nevén volt a lakáshitel, plusz kiderült volt még a nevén kettő, összesen 8 millió Ft tartozás. A barátom az egyedüli örökös, az anyuka adóstárs. Normális ügyvéddel konzultáltunk. Ő at mondta, mivel a barátom a ház felének értékét örökölte (4 milliót), a ház ráeső fele pedig 4 millió Forint, ezért a bank csak 4 milliót tud behajtani, nem hajthatja be a házon felüli értéket, így visszafizetjük ezt a pénzt, a többi két hiteltől pedig elesett a másik két bank. Tehát, amit te értéket megörököltél azon felül nem kérhetik a hitelt.
2020. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Miss Endzsi ***** válasza:
Az anya adóstárs volt, most már csak haszonélvező, tehát élhet élete végéig a házban, de neki már nincs dolga a hitellel.
2020. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!