Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor örökölhetem meg a hitelt?

Mikor örökölhetem meg a hitelt?

Figyelt kérdés

Apukám meghalt és csak hitelt hagyott maga után,semmi mást.

Én egyetemista vagyok és semmi sincs a nevemen.

Úgy tudom,hogyha nincs 10 millió forint összegig semmi a nevemen,akkor automatikusan nem örökölhetem meg a hitelét. Ez igaz?



2020. nov. 12. 00:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Hagyatékin lemondasz az örökségről.
2020. nov. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szó szerint semmit nem hagyott maga után egy telefonon és egy számítógépen kívül.

Csak a hiteleket.

2020. nov. 12. 08:54
 13/28 anonim ***** válasza:
87%

Azért nézz utána, hogy mire volt a hitel, mert egy telefonra meg számítógépre csak egy-két százezer hitel lehetne/maradna.

Részvétem Apukád miatt.

2020. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
igen, nézz utána, mi volt az a hitel. mire vette fel..valami fedezetnek csak kellett lenni mögötte. vagy elárverezték valamijét? és még így is maradt tartozása?
2020. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%

Ügyvéd sem mindig a te vagy a hozzájuk fordulók érdekeit védik képviselik.

Hiszen neki is az az érdeke legyen ügy amire időt fordít úgy hiszem egy felszólító levél megírása is 20000-ft tól indul ?

És az általad felveted probléma valós sokkan felelőtlenül élnek ma mert meghalnak adósságot hagynak hátra maguk után csak . Tisztelet a kivételnek !

2020. nov. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
95%
Lehet hogy nem az örökösödés a szakterülete, így nem igazán tájékozott az ügyben.
2020. nov. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet mondani róla. Van egy öröklési sorrend. Ha te lemondasz róla akkor a nagyszülőkre száll és ha ők is lemondanak akkor a gyerekeidre. És a gyerekeid csak gyámhatóság által tudnak lemondani róla.
2020. nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki a hagyatéki tárgyalást. Ott elmondják mit örökölsz, csak hitelt vagy mást is. Akkor bőven ráérsz lemondani az örökségről. Félelmében nehogy elkapkodni valamit, várd ki.
2020. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
93%

Azért is célszerű bemenni a bankba, hogy megtudd: mekkora hitelt vett fel, voltak-e adóstársak, kértek-e hozzá egyáltalán valami fedezetet, és mekkora most pontosan a tartozás összege.

Ha csak pár százezret vett fel, akkor valóban számítógépet vásárolt és esetleg 1-2 apró kölcsönt fizetett vissza belőle.

De ha több milliót vett fel, akkor annak valami nyoma kell.

2020. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még nem írta senki, ezért leírom:

Hogyha visszautasítod az örökséget, tehát ha egyszer kimondtad ezt a szót "visszautasítom", akkor a következő percben sem változtathatod meg.

Még egy fontos közlés: ha visszautasítod és később valahonnét előbukkan (sok-sok esettel találkoztam!) valami ingatlan, ami nem volt letárgyalva, és az értéke miatt jó lenne elfogadni, ezt már nem fogadhatod el, bármennyire jó is lenne, mert az örökséget már elutasítottad, habár nem tudtad, hogy az akkor tárgyalt örökségen kívül valahol létezik még, ami (tudatosan, vagy tájékozatlanságból) nem lett letárgyalva.

Találkoztam több ilyen esettel, sajnos - nem lehetett megváltoztatni. Nem vagyok jogász, de munkakörömből kifolyólag sokat jártam vagyon ügyekben a bíróságokra, tehát tájékozott vagyok.

2020. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!