Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor örökölhetem meg a hitelt?

Mikor örökölhetem meg a hitelt?

Figyelt kérdés

Apukám meghalt és csak hitelt hagyott maga után,semmi mást.

Én egyetemista vagyok és semmi sincs a nevemen.

Úgy tudom,hogyha nincs 10 millió forint összegig semmi a nevemen,akkor automatikusan nem örökölhetem meg a hitelét. Ez igaz?



2020. nov. 12. 00:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak adósságot örökölnél, le kell mondani az örökségről és kész
2020. nov. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

A hitelt csak az örökség erejéig öröklöd. Tehát ha van 1 millió hitel és 5 millió vagyon, akkor fogadd el, és fizesd ki a hitelt. Ha van 5 millió hitel és 1 millió vagyon, akkor mondj le az egészről.

2020. nov. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom,hogyha nincs 10 millió forint összegig semmi a nevemen,akkor automatikusan nem örökölhetem meg a hitelét. Ez igaz?”


Nem igaz

Viszont vissza lehet utasítani az ötlrökséget

2020. nov. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Egy családi ügyvéd mondta ezt.

Tehát akkor nem igaz?

Nem tudom akkor miért állítja ezt :/

2020. nov. 12. 00:39
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Mert hülye
2020. nov. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy lemondasz az örökségről és kész.
2020. nov. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Várd meg a hivatalos öröklést. Lehet van 10 millió hitel esetleg, de mellé egy 40 milliós ház amit eladhatsz. Nem tudhatod, hogy mit halmozott fel!

Nekünk pl akkor derült ki, hogy van még 2 lakása apámnak amit bérbe adott.

2020. nov. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Az örökséget ilyen esetben e lehet utasítani, de ez nem automatikus.

És olyan nincs, hogy az örökségből csak a hitelt utasítod el. Ez minden vagy semmi alapon megy.

Ilyenkor mérlegelni kell, melyik a nagyobb.

2020. nov. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, nem vagy köteles megörökölni semmit... előbb legyen teljes képed mindenről, addig ne írj alá semmit a közjegyzőnél, vagy jegyzőnél.
2020. nov. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%

Ha több az örökölt adósság, mint az örökölt vagyon értéke, le kell mondani az örökségről.


Ha az örökölt ingatlan jelenlegi!!! forgalmi értéke magasabb, mint az örökölt adósság összege, akkor: a jogerőre emelkedett hagyatéki végzéssel bemégy az illetékes Földhivatalhoz, "széljegyzetben" kéred az ingatlan nevedre íratását, mert különben nem fogod tudni eladni.

És még akkor is kérdés, milyen gyorsan tudsz rajta túladni, és mennyi időt biztosít neked az adósságot követelő bank.

A bankkal is célszerű lenne előzetesben beszélni, mert ha az örökölt ingatlant nem érkezel időben forgalmi értéken! eladni, akkor könnyen áron alul! elárverezhetik.


Vagyis úgy menj a hagyatéki eljárásra, hogy minden lehetséges változattal tisztában vagy!

2020. nov. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!