Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttek! Hogy fogom ezt még...

Felnőttek! Hogy fogom ezt még szinte gyerekként egyedül végigcsinálni?

Figyelt kérdés
Szóval 17 éves vagyok, hónap végén leszek 18. A szüleim mivel itt nem keresnek és apukám állást sem kap kimennek Angliába ahol egy ismerős segít nekik, és majd ott keresnek állást.Nekem bankszámlára fogják küldeni a pénzt rezsire és kajára meg a többi dologra ami kell.Én azért nem megyek velük mert még 2 évem van a suliból és itt szeretném befejezni. Csak azért suli mellett nem tudom hogyan fogok mindig elmenni bevásárolni,takarítani,főzni...Hiszen azért elég későn érek haza suliból, és nem tudom ezekre hogy szorítok időt. Az egyiket mindig hanyagolni kell és az úgy meg nem jó. Szóval aggódom hogy hogyan fogom csinálni és félek hogy esetleg a tanulás róvására megy. Szerintem azért nem kellene csak így itthagyniuk hirtelen. Jó 18 leszek de még agyban akkor is gyerek.... Hogyan fogom ezt egyedül megcsinálni?? :S
2010. aug. 10. 12:07
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
rendben de lehet hogy csak majd később fogok írni:)szóval ne lepődj meg:Dmajd amikor a szükség kívánja :D azért ugyebár hónap vége még messze van :)
2010. aug. 10. 12:43
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid ilyen drasztikus lépésre szánták el magukat, annak nyomós oka lehet, gondolom a megélhetéseteket, talpon maradásotokat egyáltalán nem tudják most itthon megoldani. Próbáld az egésznek a pozitív oldalát is nézni. Takarítani, mosni, pár egyszerű ételt összedobni nem akkora nagy dolog. Mivel az anyagi részét állják a szüleid a felnőtté válásodnak, azért ez így sokkal könnyebb, mint azoknak a fiataloknak, akiknek a pénzt is elő kell hozzá teremteni.

Nem tudom, mennyire segítettél be eddig otthon a háztartásba, ha nem nagyon, akkor azt tanácsolom, beszélgess sokat a szüleiddel a rezsiről, számlákról, mt hogyan, mikor kell fizetni, pár alap kaját készítsetek el együtt, stb. Ha mégse mennek ki, akkor is hasznodra válik, ha ezeket megtanulod.:) Érdemes lenne rokonnal, szomszéddal, érettebb baráttal megbeszélni, hogy segítsenek neked, legalább az elején. Fel a fejjel, menni fog, ráadásul minden barátod irigyelni fog az üres lakásért. Az önállóságnak, felnőtt létnek valóban vannak árnyoldalai, de az, hogy nem szól senki bele a dolgaidba, magad dönthetsz mindenről, bizonyos keretek között azt csinálsz, ami tetszik, az azért nagyon jó érzés tud ám lenni:)

2010. aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
huu de cserélnék veled:D bulizhatsz amennyit akarsz:D meg azt csinálsz amit akarsz:D sztem nem kell mindennap főzni meg vásárolni meg takaritani. elég heti 2x porszivozni aztán mosni akkor mosol amikor szükséged van rá de van amikor elég hétvégén nagybevásárlás hétvégén és igy marad időd mindenre és szabad is vaaagy. tökjo:D 16l
2010. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Azért a hétvégi nagybevásárlással óvatosan, számítsd bele, hogy mennyit tudsz egymagad hazacipelni. Gyerekkoromtól kezdve úgy nőttem fel, hogy volt autónk, így amikor először kellett teljesen ellátnom magam, úgy telepakoltam a bevásárló kocsit, hogy öröm volt nézni, aztán hazáig majd' sérvet kaptam. Vagy kérj meg valakit, hogy segítsen cipekedni, vagy oszd el több napra a bevásárolni valót. Így lehet, hogy többet kell fordulni, de legalább nem szakadsz bele a cipekedésbe.
2010. aug. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
ez most egy kis kóstoló a teljes önállóság előtt. lehet jobban megérné ebédszállítótól rendelni a kaját, mosni-takarítani nem kell mindig. és azt tanácsolom havi 1x mikor kapsz pénzt csinálj nagyonnagy bevásárlást amikor megveszel egyszerre minden olyat ami eláll. én is így csinálom, veszek mosószert öblítőt konzerveket wc papírt innivalót,megtömöm a fagyót, stb, és így ha le is égek mindig van mit előkapni. mert eleinte lehet nem fogod tudni jól beosztani a pénzt.
2010. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

hát igen a bevásárlás:D

elég picurka vagyok úgyhogy egyedül nem nagyon tudnám hazacipelni ha több mindent veszek de azt már megbeszéltem a barátnőmmel hogy ő szívesen segít benne meg másban csak csak szóljak :)

amúgy már kezdek megbarátkozni a gondolattal...sőt már várom is picit:D főleg ha elmegyek mondjuk valahova bulizni nem kell hamar hazamennem :D

2010. aug. 10. 14:01
 27/31 anonim ***** válasza:
azt a nagybevásárlás dolgot úgy gondoltam h ha van vki aki kocsival segítene, vagy nekem tesco 700ft taxival, megér annyit h tudom h hónap végén is lesz mit előkapni (3éve lakom külön de nem tudom beosztani a pénzt)
2010. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

szia!

nézd a jó oldalát legalább belejössz!


én heti 6 napot dolgozom este 5-6ig de már megszoktam. be lehet osztani, heti 1x bevásároslz vagy hazafelé menet nem kell külön menni. ha mindig elpakolsz magad után nem lesz kupi, ezek nem tartanak sok ideig... a mosás is annyi,hogy meg kell nyomni a gombot, aztán 1 óra múlva kiteregetni :)

2010. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Én egyébként azt gondolom, nem a napi, rutinszerű feladatok a nehezebbek, abba pikk-pakk bele lehet rázódni, hanem pl amit a Te korodban még nem szoktak tudni a fiatalok, a csekkek, számlák rendezése, a mindenféle szolgáltatók díjainak kifizetése, figyelése, az esetleges háztartási gépek meghibásodásának javíttatása és egyéb ilyen macerák, amik egy lakásban előfordulhatnak 2 év alatt. Kérd meg a szüleidet, hogy ezekre is tanítsanak meg, mutogassák meg, mi hogy működik.


Én már felnőtt nő vagyok, de néha ki tudott akasztani egy eldugult lefolyó, egy szétment csap, vagy egy csőtörés, amíg egyedül éltem, de azért megoldottam:).

2010. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

A napi munka menni fog, inkább az a nehéz, ha hirtelen mégis szükséged lenne a szülői segítségre vagy tanácsra! Miért nem mégy velük? Azért valakit biztos hagynak itt, aki "vigyáz" rád?! Egy nagynéni, kereszt, mama, vagy szomszéd?

A házi munka nem gáz, becsukod reggel az ajtót, este ugyanúgy találod. Ha nem tartasz bulit, kéthetente elég takarítani. Mosni mosógép, vasalás helyett szépen hajtogatsz.

Főzni nem kell, nem is érdemes egy főre: befizetsz a menzára, este meg eszel hideget. Hétvégén spagettit, palacsintát, hotdogot, rakott krumplit.

A legnehezebb: a pénz beosztása: Kezdj négy borítékkal: tedd félre apénzt a rezsire, a maradékot oszd szét négy borítékba négy hétre! Ne nyúlj a jövő heti borítékhoz!!

Tegyél félre váratlan kiadásokra: pl. ha gyógyszert kell venni, vagy elromlik mondjuk a vízcsap , és szerelőt kell hívni. Takarékoskodj a vízzel, árammal, telefonnal.

Ha vannak jó barátaid, nagyszüleid, akkor még élvezni is fogod.

Szerintem ki kéne adni az egyik szobát egy egyetemistának, és pénzt is kapnátok, meg nem is lennél egyedül. Valami elsős lánynak :) aki még nem bulizós.


Különben ha mégsem megy, bármikor kiutazhatsz hozzájuk, és ott jársz suliba, vagy halasztassz egy évet, kimégy velük, bébiszitterkedsz, majd hazajössz befejezed. Addig kiadnátok a lakást, és a te kereseted is számítana..biztos fájó szívvel hagynak itt, de hát valamiből élni kell! Nem várhatnak a sült galambra..

Gondolom, ismernek, tudják, hoyg meg tudod oldani..és ha mégsem éreznéd jól magadat, akkor utánuk utazhatsz, addigra ők ott megteremtik a feltételeket.

Szerintem most kicsit megijedtél, de élvezni fogod! A legtöbb 18 éves vágyik is egy kis önállóságra.

Én 18 évesen Pestre költöztem albérletbe, kaptam egy napközis csoportot, én lettem a tanítónénijük..na képzelheted :) de megvoltunk, vittem őket kirándulni, tartottam a foglalkozást, fizettem az albérletet, hazajártam 300 km-re, é s közben sikeresen felvételiztem (elsőre) tanárképzőre.És volt időm mindenre :)

43/nő

2010. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!