Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttek! Hogy fogom ezt még...

Felnőttek! Hogy fogom ezt még szinte gyerekként egyedül végigcsinálni?

Figyelt kérdés
Szóval 17 éves vagyok, hónap végén leszek 18. A szüleim mivel itt nem keresnek és apukám állást sem kap kimennek Angliába ahol egy ismerős segít nekik, és majd ott keresnek állást.Nekem bankszámlára fogják küldeni a pénzt rezsire és kajára meg a többi dologra ami kell.Én azért nem megyek velük mert még 2 évem van a suliból és itt szeretném befejezni. Csak azért suli mellett nem tudom hogyan fogok mindig elmenni bevásárolni,takarítani,főzni...Hiszen azért elég későn érek haza suliból, és nem tudom ezekre hogy szorítok időt. Az egyiket mindig hanyagolni kell és az úgy meg nem jó. Szóval aggódom hogy hogyan fogom csinálni és félek hogy esetleg a tanulás róvására megy. Szerintem azért nem kellene csak így itthagyniuk hirtelen. Jó 18 leszek de még agyban akkor is gyerek.... Hogyan fogom ezt egyedül megcsinálni?? :S
2010. aug. 10. 12:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Lány vagy fiú vagy?
2010. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%
Ne parázz, menni fog minden. Örülj neki, hogy lehetőséged lesz belekóstolni a "felnőtt" életbe. Gondolom nem fogsz nagy háztartást vezetni, minden nap háromfogásos ebédet rittyenteni, stb. EGy-két hónap, és belejössz.
2010. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%

Ha ennyire félsz az egyedülléttől menj velük.


Más tanulás mellett dolgozni jár,úgyhogy a házimunka is bele fog férni az idődbe.


Valamikor önállóvá kell válni.Neked most jött el az ideje.

2010. aug. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

A kényszer sokmindent kihoz az emberből, ha most még nem is érzed felnőttnek magad a körülmények majd felnőtté avatnak! Eleinte biztos nagyon nehéz lesz, de belejössz meglásd, és azért ennek előnye is van ám, tiéd a lakás. :) Persze ezért meg kell dolgozni.

Én a helyedben csinálnék napirendet, bár csak idő közben alakul ki, hogy milyen legyen... Vásárolni elég 1-2X egy héten, takarítani úgyszintén. Főzésre is kinevezhetsz egy napot, a mélyhűtőbe elrakhatod, és ha mikróban fölmelegíted az már majdnem olyan, mint a friss. Ha így elosztod a tevékenységeket, akkor azért marad idő bőven a mindennapi tanulásra is.

Gondolom a szüleid sem ujjonganak, hogy itthon hagyhatnak téged, kényszerpályán vannak.

Sok erőt kívánok!!!

2010. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Figyu !

Sokan cserélnének most Veled. Úgy értem a legtöbb tini szeretne független lenni a szüleitől.Hát Neked megadatott még ha nem is kérted.

Egyébként biztos van még rokonod ,barátod aki segíthet.

Biztos van egy legjobb barátod .Kérj segítséget!Ilyen "egyszerű".Persze Neked ez új helyzet de biztos vagyok benne h megoldod mert a szüleid valószínűleg nem hagynának itt ha nem lennél rá képes! :-)

2010. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
hát szivesen cserélnék veled! engem pont az zavar hogy folyton itthon vannak és nem hagynak "érvényesülni" (magamnak vásárolnék, főznék, takarítanék, de "nem engedik") ne izgulj nem oylan nagy dolog eltartani magad még iskola mellett sem. igaz így szórakozni nem nagyon marad időd.. de legalább felnősz a feladathoz.
2010. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

óó köszönöm most egészen megnyugodtam :)

a napirend nem is rossz ötlet azt szerintem meg is csinálom majd, és az étel lefagyasztós ötlet is tetszik :)

amúgy lány vagyok:)

2010. aug. 10. 12:20
 8/31 anonim ***** válasza:
Ne félj, nem kell minden nap mindent megcsinálni. Takarítani elég egy héten egyszer, bevásárolni kétszer, de ha az iskolában tudsz ebédelni, akkor túl sok mindent nem is kell venni. A csekkekre figyelj nagyon, hogy mindíg időben be legyenek fizetve.
2010. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

Basszus,te tényleg ennyire topa vagy?

A takarítás ,főzés(miért nem eszel a suliba?)napi egy óra,de akkor csilli-villi minden(ha egyedül vagy,és más nem csinál koszt utánna)

Szóval miért is nincs napi egy órád?



Napirend:reggel felkelsz,reggelizel,elmész suliba.

Suliba megebédelsz,hazafelé bevásárolsz.Hazaérsz,összedobod a kecót,betöltöd a mosógépet stb...majd pihizel egy fél órát,aztán nekiállsz tanulni.

Este vacsi,utánna elmosogatsz és felmosol(elötte söpörj össze).

Kb ennyi.

2010. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
49%
Mi volna ha még dolgoznod is kéne mellette????? Akkor mit csinálnál? Mert nekem így kellett? A kényszer nagy úr és sok mindenre megtanít. Ne nyavalyogj hanem értékelt a jó sorsodat. Kapod a pénzt, kvázi csak el kell költened mit akarsz még ??? Hétvégén megfőzöl több mindent , és lefagyasztod. Hétköznap egy kis hús lesütése valamilyen főzelékkel, szintén nem több egy óránál. Minden csak szervezés kérdése. Gondold azt, hogy beletanulás a felnőtt életbe. Anyaként még több dolgod kell megoldanod még kevesebb idő alatt, úgyhogy no para.
2010. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!