Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttek! Hogy fogom ezt még...

Felnőttek! Hogy fogom ezt még szinte gyerekként egyedül végigcsinálni?

Figyelt kérdés
Szóval 17 éves vagyok, hónap végén leszek 18. A szüleim mivel itt nem keresnek és apukám állást sem kap kimennek Angliába ahol egy ismerős segít nekik, és majd ott keresnek állást.Nekem bankszámlára fogják küldeni a pénzt rezsire és kajára meg a többi dologra ami kell.Én azért nem megyek velük mert még 2 évem van a suliból és itt szeretném befejezni. Csak azért suli mellett nem tudom hogyan fogok mindig elmenni bevásárolni,takarítani,főzni...Hiszen azért elég későn érek haza suliból, és nem tudom ezekre hogy szorítok időt. Az egyiket mindig hanyagolni kell és az úgy meg nem jó. Szóval aggódom hogy hogyan fogom csinálni és félek hogy esetleg a tanulás róvására megy. Szerintem azért nem kellene csak így itthagyniuk hirtelen. Jó 18 leszek de még agyban akkor is gyerek.... Hogyan fogom ezt egyedül megcsinálni?? :S
2010. aug. 10. 12:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
35%
ez vicc???? én suli és meló mellett vásároltam és háztartást vezettem és még élek....
2010. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Gondolj bele, hogy az emberek többsége munka mellett látja el a háztartást, akkor suli mellett is simán lehet. Nem kell naponta nagytakarítani, de még főzni sem. Én általában este főzök, az rendszerint két napra elég. Várásolni suliból hazafelé nyugodtan lehet, csak előző este írd össze, hogy mire van szükség, mit akarsz főzni, stb. Ez tényleg nem nagy kaland, csak bele kell szokni. Szerintem te inkább attól félsz, hogy mindezt egyedül kell csinálnod, bizonytalan vagy, hogy hátha nem jól csinálsz valamit. De ettől kár félni, nagy baj nem lehet és előbb utóbb ki fogod tapasztalni, hogy neked hogy kényelmes.
2010. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

H. Petrának köszönöm nagyon :) igen igazad lehet, lehet csak az riaszt hogy egyedül kell megoldanom :) de ígérem kemény leszek és menni fog:D

köszönöm mindenkinek :) sokat segítettetek

2010. aug. 10. 12:33
 14/31 anonim ***** válasza:
62%
Attól se félj, hogy egyedül leszel, mert tuti lesz pár lelkes barátnőd, aki átteszi hozzád a székhelyét egy-egy napra. Mosni egy emberre egy héten egyszer bőven elég, takarítani mivel nem leszel otthon, szintén nem kell naponta, főzni meg? Főzöl virslit, tojásrántottát, bundáskenyeret, rendelsz pizzát, la bla bla. Melyik városban élsz?
2010. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Nyugi,menni fog!kérj Anyukádtól sok gyors és egyszerű receptet.Én ennyi idősen kezdtem dolgozni,és egyedül háztartást vezetni.nagyon is élveztem.mondjuk mellettem ott volt a párom.hidd el,ez a normális,nem az h még 30 évesen se tud vki egy kaját összedobni,meg semmit!
2010. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Hétvégi nagybevásárlás!Amúgy az elsö két hét után megszokod,hogy magad old meg a dolgaid.Kitartás!
2010. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Nem tudom mennyire van gyakorlatod az ilyesmiben, de ha kell tanács vagy bármi, mondjuk egyszerű receptek, akkor dobj egy privit bátran, akár msn-en is nagyon szívesen segítek :)
2010. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Melyik városban élek? - Fehérváron :)

Most ahogy írtok egyre erősebbnek érzem magam hogy igenis menni fog :D

2010. aug. 10. 12:41
 19/31 anonim ***** válasza:
Hidd el nem olyan nagy szám egyedül elvezetni egy háztartást . Én is azt hittem,hogy hű meg ha lesz,ha majd én dolgozok+ suliba járok és mellette még főzzek ,takaritsak de tényleg könyebb mint amilyennek látszik.Főleg egy emberre,nevetséges időt vesz igénybe (mivel cska magad után pakolsz).
2010. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Most nehéznek tűnik a dolog,de nem lesz az.

Nővérem hasonló cipőben járt tavaly.Ő egyetemre ment,kolis lett.A szüleim adtak neki pénzt és ő vásárolt magának,főzött (amikor volt ideje),takarított a szobában,mert a többieket az sem zavarta,ha 1 hónapig nem volt takarítva.Nővérem allergiás a porra,tehát ő megcsinálta.


Szóval:

Az egész szervezés kérdése.

Tudom,hogy sokat kell tanulni,én is tapasztalom.

Nem kell egy nap megcsinálni mindent.Úgy is jó,ha egyik nap kiporszívózod a lakást,a másik nam letörlöd a port,harmadik nap mosol.

Ha már neki kezdesz a főzésnek csinálj 2 féle ételt.A hűtőben nem lesz semmi baja és akkor 2-3 napig nem kell főznöd.

A bevásárlást is leegyszerűsítheted.

Pl.:pénteken vagy szombaton szakítasz 1-1,5 órát a vásárlásra.Előre gondolkozol és eltervezed,hogy miket főzöl a következő hétre és ami nincs azt felírod és megveszed.Ezzel a módszerrel egy hétre előre be tudsz vásárolni,így hét közbe csak pékárut,tejterméket vagy egyéb apróságot kell vennek,amit suliból hazajövet is be tudsz szerezni.

Tartósélelmiszerekből érdemes többet venni (pl.tészta,rizs,liszt,cukor,só,konzerv).


Ezzel a vásárlási módszerrel hét közbe csak 1-2 dolgot kell venned,amit suliból hazafelé is meg tudsz venni.

Hétvégén több időt van,mert nincs suli.Takaríts ki alaposan ilyenkor,moss egy adagot.

Így hétközbe megoszil a feladat,pl.:

Hétfő:söprés-felmosás.

Kedd:porszívózás.

Szerda:mosás.

Csütörtök:portörlés.

Sőt,a mosást szinte bármivel lehet párhuzamosan csinálni,mert nem kell ott állni a mosógép fölött.


Első hónap húzós lesz,bele kell szoknod,de utána már nem lesz nehéz.

Gondolj arra,hogyha a szüleid nem mennek ki dolgozni,akkor lehet,hogy hónapokon belül elfogyna a pénzetek és utcára kerülnétek.Biztos ők sem örülnek neki,de érted is teszik.


És persze pihenj is,tehát pl. vasárnap aludj tovább,mert fontos,hogy kipihent legyél:)

15/L

2010. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!