Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem hajlandó leszokni...

A párom nem hajlandó leszokni a dohányzásról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig megígéri hogy holnaptól nem gyújt rá,mégis mindig lebukik,mert megérzem vagy észreveszem.Folyamatosan hazudozik ebben a témában.Nagyon zavar ez engem.Miért van ez?
2010. aug. 10. 08:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

Hiaba erolteted a parod, ha o nem donti el, hogy leszokik, akkor nem is fog leszokni!

En is dohanyoztam 17 evet, es sajat magam, (nem a parom meg a lanyom konyorgese miatt) tettem le a cigit! Most 1 eve "tiszta" vagyok, es orulok, hogy leszoktam a vilag legundoritobb szokasarol. :)

33/N

2010. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem fog leszokni, mert nem érsz neki annyit. Ez van, ezt kell elfogadni.
2010. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem leszek népszerű, de én eleve nem járnék olyannal, aki dohányzik, úgy értem, az ilyen ember vagy hülye, vagy gyenge, igazából nekem egyikre sincs szükségem...
2010. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvárod tőle, hogy leszokjon, rég rossz. A cselekedethez motiváció kell. Már elmondtad neki, hogy szeretnéd, de ez neki nem volt elég erős motiváció. Ha ezt a tényt nem tudod elfogadni, akkor szakíts. Ha viszont vele szeretnél maradni, akkor fogadd el, hogy lehet, hogy sosem fog leszokni. Ez nem jelenti, hogy föl kell adnod a küzdelmet, de a "megváltoztatom a párom" project sosem működik. Az ő döntése, hogy dohányzik-e, a tiéd, hogy ehhez hogyan viszonyulsz. Ha elfogadtad, akkor persze tehetsz annak érdekében, hogy minél kisebb legyen a motivációja a rágyújtásra, de nminél nagyobb a leszokásra. Viszont ő is tudja rólad, hogy befolyásolod, ezért védekezni fog már csak a tudatalattija is.

Azért egy javaslatot írok.

Töltsetek minél több időt olyan társaságban, ahol senki az emberek tipikusan nem dohányoznak (legjobb, ha senki rajta kívül) és jólérzitek magatokat. A legtöbb dohányos embernél a dohányzás társadalmi reflex. Ez változhat olyan közegben, ahol mások sem dohányoznak.

2010. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!