Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem hajlandó leszokni...

A párom nem hajlandó leszokni a dohányzásról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig megígéri hogy holnaptól nem gyújt rá,mégis mindig lebukik,mert megérzem vagy észreveszem.Folyamatosan hazudozik ebben a témában.Nagyon zavar ez engem.Miért van ez?
2010. aug. 10. 08:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

A dohányosokat senki nem érti meg, csak a dohányosok. Akkor tud leszokni, ha ő maga is akarja.

Ha jót akarsz, ne kényszeríts hazudozásra.


Próbáljatok olyan programokat találni, minél többet, ahol nem szabad dohányozni. Egyre kevesebb helyen lehet.

2010. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Miért szokna le? Ez a te kedvedért nem fog menni. Vagy megszokod, elfogadod, vagy ne akard őt, mivel ő ilyen. szerintem nem tegnap kezdett el cigizni...

Anyám 25 éve próbálja leszoktatni a nevelőapámat. Őneki meg esze ágában sincs. Ennyi. Teljesen felesleges ezen 25 évig veszekedni, ha ő nem akar, úgyse szokik le, maximum a kedvedért próbál hazudozni, bujkálni, ami nevetséges, hogy erre kényszerited. Felnőtt ember, miért is kell bujkálnia???

2010. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
hidd el, ha magától nem akar leszokni, nem is fog. nekem több ismerősöm is van aki dohányzik, nem szoktak le csak akkor, ha már eldöntötték, de a legtöbben nem sikerült. párom is dohányzik, nem szoktak ezzel piszkálni mert tudom, hogy úgysem megyek vele semmire. egyszer-kétszer megjegyzem, hogy milyen drága meg milyen büdös meg káros, stb. de egyébként nem szoktam. ő is próbált már magától leszokni kétszer, de 3-4 napig bírta. nem tudok mit tenni, sajnos ezzel kell elfogadni.. azzal semmit nem fogsz elérni, ha mondogatod neki. majd magától egyszer csak leteszi, meglátod. addig is kitartás!
2010. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem akar, akkor nem is fog leszokni.

Az én párom is dohányzik, eleinte ígérte majd ha terhes leszek leszokik, utána majd ha megszületik a baba.

Ebből annyi lett, hogy a lakásban nem gyújt rá.


El kell fogadnod így, én már feladtam rég hogy leszokjon. Már 6 éve leszokik.


És hazudik, mert nem akarja hogy tovább veszekedj vele.


Megszoksz vagy megszöksz...

2010. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem próbálkozz azzal, hogy mi az amire, így nincs pénzetek, és ha leszokna lenne.


Pl. beszéld meg vele, hogy abból a pénzből hova lehetne elmenni nyaralni, vagy bármi más ilyesmi.

Beszéljétek meg, hogy ha leszokok ezt megcsináljátok, ha viszont nem nem, mivel nincs rá keret.

Hátha az, hogy azt a valamit szeretné segítene a leszokásban.

2010. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit emlékeztet arra az időszakra, mikor még a szüleimmel kellett élnem és bújkálni, hogy nehogy véletlenül lebukjak. Ezt az érzést utáltam. Felnőtt embernek a társa azért van, hogy el tudja fogadni őt, olyannak amilyen. Eleget egrecéroztattak a szüleink minket korábban, szerintem annyi elég is volt.
2010. aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Én több okból nem élnék dohányossal:

1. iszonyúan irritál a füst és a szag

2. oké, hogy mindenki a saját egészségével játszik, de nekem jogom van ahhoz, hogy ne kelljen pár év múlva orvosokhoz rohangálnom vele és hogy idős korunkban is egészséges párom legyen, valamint hogy képes legyen felnevelni a gyerekei (tisztában vagyok vele, hogy dohányzás nélkül is lehet baj, meg azzal is, hogy jóban-rosszban, de a dohányzás nagyban növeli a kockázatot)

3. a hazudozást meg végképp nem tolerálnám, inkább mondja azt, hogy nem akar leszokni

2010. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Amikor összeismerkedtetek,akkor dohányzott?

Ő akar leszokni,vagy te nyaggatod?

Ki hazudik,kinek?

2010. aug. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

Keress olyanokat itt, akiknek tüdőrákban haltak meg a rokonai, add át neki a listát.

Én fel is iratkozhatnék rá:

Apu 55 évesen, a testvére, a nagynéném 58 évesen halt meg tüdőrákban, láncdohányosok voltak. A nagybátyám 65 éves neki csak elváltozás van a tüdején mivel naponta csak 10 szálat szív el, többre nincs pénze.

Háziorvos tud adni gyógyszert, ami segíti a leszokást, ha jól tudom undort vált ki a cigi iránt, van ilyen gyógyszer az alkoholistáknak is.

Ha a mozdulat hiányzik fogjon fapálcikát és lógassa azt a szájából.

Megjegyzem a dohányzásnál undorítóbb szokás, talán csak a piálás.

2010. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Csak a kompromisszum marad. Nem dohányzik ott, ahol te vagy, te pedig nem várod el, hogy leszokjon, mert sajnos ez csak akkor történik meg, ha ő is nagyon akarja.Valószinűleg már akkor is cigizett, amikor megismerted, tehát sajnos ezzel együtt kell elfogadnod vagy elhagynod.Ha ebben nem születik megegyezés,a veszekedés megkeseriti mindkettőtök életét,azt pedig nem akarjátok, igaz ?

Egy ismerősöm annyit szivott, hogy nikotinmérgezést kapott. Évek óta nem cigizik, de a kérdésre: mit tennél, ha tudnád, hogy már csak pár napod van hátra az életedből, az első, ösztönös válasza az volt, rágyújtanék.Ez van!

2010. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!