Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt megteheti egy anya? Lent

Ezt megteheti egy anya? Lent

Figyelt kérdés
Szóval ismerősöm és az anyja nagyon nincsenek jóba, nem részletezném, mert nagyon hosszú. Lényeg, hogy én ismerősöm kis házában lakok, ami a telken van. Az anyja meg ki akar dobni engem, mert ilyen, azt hiszi ő a valaki, közben ismerősöm papirt is csinált arról, hogy itt lehetek, plusz fele haszonélvezet ismerősömé. Másik fele az anyjáé. Ismerősöm megengedte, hogy itt lakjak, van papir is róla, ez a kis ház meg az ő tulajdona. Tehát az anyja kidobhat innen? Ha rendőrrel jön ide, kidobhat innen? Milyen jogi alapja/háttere van ennek?
2010. aug. 9. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég összevisszán írod le.


A telek és a ház kinek a tulajdona? Ez nem világos. és a haszonélvezet fele-fele részben az ismerősödé meg az anyjáé?


Fele rész haszonélvezet azt jelenti, hogy a fél házban lakhat, illetve hogy a fél házból őt ki nem teheti senki, még a tulajdonos sem.

2010. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Szerintem, ha az ismerősöd is haszonélvező és engedélyezte az ott lakásodat akkor nem dobathat ki téged, de egyébként jogiforum.hu, itt jogászok válaszolnak a kérdésedre :)
2010. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a haszonélvező engedélyével úgy tudom semmi sem történhet. kérdezz utána jogi fórumon, mert lehet, hoyg kirakhat.
2010. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van róla papírotok, hogy jogosan tartozkodsz ott nem dobhat ki! Van megadva időtartam hogy mennyi időre kötöttéek a "szerződést"?
2010. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bocs engedélye nélkül
2010. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!