Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak én alkalmazkodjak? ...

Miért csak én alkalmazkodjak? (Idióta szülői szabalyok)

Figyelt kérdés

Most szünet van 6kor menni akartam ki de nem engedtek mert ők reggel mennek munkába.

Ne fürödjek 10kor es utan mert felébrednek, de ha én próbálok pihenni akkor lehet zörögni meg hangosan beszélni.

Meg a lepcson se kozlekedjek, mert zuhogok rajta, de a lepcso regi


2020. okt. 25. 19:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%

Sosem értettem, egyesek szerint miért áll meg a világ, mert dolgoznak, és hogy miért köteles a családjuk minden lélegzetre odafigyelni, nehogy megzavarja őket a nagy munka kipihenésében. Mindenki csinál valamit, amiben elfárad, ha dolgozik, ha tanul, ha az otthont tartja rendben, ha ügyeket intéz.


Ha ők elvárják, hogy csendben pihenhessenek, akkor ha ezt megadod, az a minimum, hogy ők meg nem zörögnek meg zajonganak egyéb módon, amikor meg a te alvásidőd van. Röhejesnek tartom, hogy a kompromisszumgyakorlást és az együttélés egyéb, alapvető szabályait felnőtt emberekkel nem lehet megértetni.


Mindazonáltal, aki odafigyel, az mászkálhat, tusolhat vagy akár összedobhat magának valami ételt is a lakásban - tegnap sütöttem éjszaka két tükörtojást, nem tűnt fel senkinek - úgy, hogy az alvók ne vegyék észre. Csak nem mindegy, hogy óvatosan felemeled, és lerakod a széket, vagy kirántod, mert "jaj, ennyi mindenre nem figyelhetek oda, és különben is sietek". Az ilyen apróságokon, hangtompító odafigyeléseken azok szoktak kiakadni, akik a legjobban pattognak a csendért a másik fél felé.


Totális csend meg nem lehetséges. Mennek az utcán a kocsik, búg a hűtő, be-bekapcsol a kazán, esik az eső, mocorognak a szomszédok. Panelben legjobb esetben öt irányból. A bal oldali szomszédnak az ágya pont ahhoz falhoz van tolva, mint az enyém, és horkol, mint az állat. Az emeleti szomszéd hangosan huzigálja a széket a konyhában. Hozzájuk is felszaladnának az emeletre/átszaladnának a folyosón, hogy álljanak már vigyázzban, mert ők dolgoznak? Ha egy idegenhez idomulnának ennyit, akkor a saját gyerekükkel is illene valami köztes megoldást találni.

2020. okt. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azért, mert 1, ők ketten vannak, te egyedül és 2, te a gyerek vágyó, ők pedig a szülők.


Hajnali haromkor kelek heti 6 napon, igy este legkesobb 8kor mar ágyban vagyok. 3 ember el a hazban rajtam kivul, mas bioritmussal es napirenddel, de mind a harom felfogta es felfogja, hohy aludnom kell es nem zuhanyoznak este 10kor - még a kamasz 17 éves gyerekem se puffog rajta

2020. okt. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha reggel a munkába menet a saját gyerekem akadályozna abban, hogy elkészüljek időre, én is mérges lennék. Mivel szünet van, csinálhatná fél órával korábban, vagy későbben, vagy bármikor, hisz neki nem kell alkalmazkodnia a munkakezdéshez. Nekem viszont igen.
2020. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!