Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha az enyém lenne...

Szerintetek ha az enyém lenne feltámadt volna bennem az apai ösztön?

Figyelt kérdés
Egy alkalmi kapcsolat eredményeként rám akartak "varrni" egy gyereket, aki -határozott kérésem ellenére- megszületett. Elismertem az apaságot, mert boldog házasságban élek és féltem a botránytól. Amikor azonban megnéztem a gyereket, nem támadt fel bennem az apai ösztön, úgy éreztem, hogy nem az enyém az a gyerek. Szerintetek ha az enyém lenne, "ösztönszerűen" érezném? Elsősorban férfiak véleményét várom!
2010. aug. 9. 10:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
valaki mondta, hogy az apasági vizságlat nem olcsó. Ez valóban így van, de nem megfizethetetlen. Főleg akkor, ha kiderül, hogy nem én vagyok az apja a gyereknek. Mert inkább kifizetek most 60.000 Ft-ot (Google kihozott az első helyen egy 58.000 Ft-os ajánlatot) , és tudjam biztosra, hogy én vagyok a gyerek apja, minthogy nem fizetek most 60-at, hanem hosszú éveken keresztül havi gyerektartástabn 30-40-et...
2010. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
49%

ma 11:03

És ha valaki hirtelen nem tud 58 ezret kifizetni?

Én például gondban lennék, de szerintem nem én vagyok az egyetlen...

Bocs az off-ért.

2010. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

én találtam az 58-at.

Most én is gondban lennék, ha ki kellene fizetnem ennyit, de ha a legkisebb gyanu is felmerülne bennem, hogy nem én vagyok a gyerek apja, akkor inkább kölcsön kérnék - bármennyire is utálok kölcsön kérni - a fent említett ok miatt. Inkább most "kidobok az ablakon" (ha valóban én vagyok az apja, akkor mondhatjuk, hogy kidobott pénz) 58-at, minthogy most elkezdem fizetni a gyerektartást, és mondjuk 2-3 év múlva jön össze a pénz, megcsináltatom, és akkor derül ki, hogy mégsem én vagyok az apja. De addigra már több százezer forintot fizettem másvalaki helyett.

Mondjuk a magánvéleményem az, hogy az a férfi, aki ilyen helyzetbe kerül (alkalmi kapcsolat, szerető tartás) vállalja ezt a költséget.

Az megint más helyzet, ha mondjuk feleségem van, és a közös gyerekünket kérdőjelezem meg (esetleg megcsalhatott a feleségem)... Na, de ez már kezd egy kicst off-ba hajlani... :)

2010. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

hát szerintem még a legsóherebb tartásdíj is max 3 hónap amíg megtérül az apaságival...

és nekemis az a magánvéleményem, hogy az ilyen férfi ezt vállalja.

2010. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Próbálunk érdemben válaszolni, cserében reagálhatnál pár sorban.
2010. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is szeretném megcsináltatni az apasági tesztet, de előtte kíváncsi voltam, hogy mit gondoltok erről a bizonyos apai ösztönről. Talán egy kis megerősítés lenne számomra, hogy ha így érzek (vagy jelen esetben NEM érzek), akkor nagy eséllyel át vagyok verve... Köszönöm mindenkinek még 1*!
2010. aug. 9. 12:02
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztem az emberemet ebben a témában, mert én ugye nő vagyok. Azt mondja, hogy mindkét gyereknél úgy fél éves koruk körül kezdte érezni, hogy apa lett. Hiába volt ott minden percben vele mindkét kicsi, nem érezte ösztönösen, hogy ő apa.
2010. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
ok, inkább úgy fogalmazok, hogy "idegennek" érzem azt a gyereket, úgy érzem, hogy nem az enyém. Szerintetek ez sem jelent semmit?
2010. aug. 9. 12:33
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem, hogy "idegennek" érzed a gyerek, természtes... Mivel egyáltalán nem akartad ezt a gyereket... De ez nem azt jelenti, hogy nem lenne a tiéd. Szerintem erre ne alapozz, hogy "biztos nem a tiéd, mert nem érzed, hogy apa lennél". Ez az érzés maximum egy dologban erősíthet meg: hogy megcsináltasd az apasági tesztet.

Viszont nagyon fontos, hogy ne utáld azt a gyereket, hiszen ő nem tehetett arról, hogy világra jött, nem ő választotta. Ha mégis a te gyereked, és te továbbra sem szeretnéd a gyereket, akkor csakis egyvalakit hibáztathatsz, hogy megszületett; saját magadat!

És ez nem olyan női emancipációs szöveg, mert én is férfi vagyok... :)

2010. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem jelent semmit.Szerintem inkább azt jelenti(tekintve hogy már két kommented is erről szól)hogy attól félsz,hogy igenis te vagy az apja és szeretnéd ha megnyugtatnánk,hogy ÁÁÁNEMNEMTEVAGYAZAPJA.Csináltass vizsgálatot.
2010. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!