Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha az enyém lenne...

Szerintetek ha az enyém lenne feltámadt volna bennem az apai ösztön?

Figyelt kérdés
Egy alkalmi kapcsolat eredményeként rám akartak "varrni" egy gyereket, aki -határozott kérésem ellenére- megszületett. Elismertem az apaságot, mert boldog házasságban élek és féltem a botránytól. Amikor azonban megnéztem a gyereket, nem támadt fel bennem az apai ösztön, úgy éreztem, hogy nem az enyém az a gyerek. Szerintetek ha az enyém lenne, "ösztönszerűen" érezném? Elsősorban férfiak véleményét várom!
2010. aug. 9. 10:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nő vagyok, de csak annyit mondhatok, menjetek apasági tesztre, mindenképpen! Nincs a nőnek joga rád varrni egy gyereket aki nem a tiéd, és neked sincs jogod nem tudomást venni a saját gyerekedről, már ha a tiéd.

Egyébként úgy olvastam, az apai ösztön nem olyan egyértelmű mint az anyai, szóval szerintem ez nem jelent semmit.

2010. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Csináltass DNS tesztet és kiderül,hogy a tiéd e a gyerek.

Nem jön ösztön szerűen,egyszerűen nem akarod elfogadni,hogy nem a feleségedtől született.

Ha máskor félre mész használj gumit és elkerülöd a kellemetlenségeket.Nem kell mindenhol szétszórni a magjaidat :)

2010. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az anyai ösztön sem egyértelmű,nemcsak az apai. Csak az anya TUDJA,hogy ő szülte a gyereket,az apa pdig nem tudja,hogy kitől van a gyerek. Apasági vizsgálatot csináltass.
2010. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen téren nincs apai ösztön.

Egy anyánál azért van, mert 9 hónapig folyamatos érzelmi és testi összeköttetésben voltak. Az anyának része volt a gyermek. Aztán a szoptatási időszak.

De egy apánál ilyen nincs.

2010. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy Nőként válaszolok, de hány olyan apa van, akiben a valós, tényleges apaság ellenére sem támad fel az ösztön?Rengeteg.És hány olyan van, akiben viszont a nevelt gyermek hatására támad fel?Az is rengeteg.
2010. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%
Mintha az apasági vizsgálat ingyenes vagy legalábbis olcsó lenne...
2010. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se egyértelmű! Nagyon sok férfiban akkor sem támad fel az apai ösztön, amikor biztosan tudja, hogy az ő gyereke. Az egyik barátom pl. azt mondta,hogy egészen addig nem jött az ösztön, amíg haza nem vitték a kicsit a kórházból. Pedig az ő gyereke volt. Menjetek apaságira! Az a legbiztosabb módja. Semmiképp ne engedj a "nyakadba varrni" egy olyat gyereket, aki esetleg nem a tiéd! Ilyenkor én csak szegény kicsit sajnálom. Ő nem tehet semmiről, de fairnek sem tartom a férfival szemben.
2010. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogyha boldog házasságba élsz akkor miért kellett ilyet csinálni, gondolom nem is védekeztetek.

Még ha tiéd is a gyerek, akkor se fog feltámadni, mert te nem hinném, hogy szereted a gyereket, nem kötődsz hozzá, így meg nem fog feltámadni az apai ösztön, DNS vizsgálat azért lenne jó mert gondolom gyerektartást fizetsz, ha meg nem a tiéd akkor ezt nem neked kell.

2010. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem ugyan nincs gyerekem, de nem hiszem, hogy ösztön szerűen kellene érezned. Ugyan úgy lehet a tiéd a gyerek, mint ahogy lehet, hogy nem a tiéd. Megértem, hogy nem akartad, hogy a gyerek megszülessen - most még én sem akarnék - de egy nő életében (beszélgetések során derült ki számomra) egy abortusz sokkal jobban meghatározó, mint ahogy ezt mi férfiak gondolnánk. Tehát ezért ne neheztelj a szeretőre, aki megszülte a gyereket.

A legtisztább dolog, ha apasági tesztet csináltatsz, és ha tényleg a tied a gyerek, akkor tisztességgel támogatod mind anyagilag, mind "apai szeretettel".

25/F

2010. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Igaz,nő vagyok,de a párom sztoriját elmondom.Saját gyerekével nem tudott mit kezdeni újszülöttként.tudta,hogy az övé,le se tagadhatná,annyira hasonlít rá első perctől,de csak olyan 3-4 hónapos korától tudott igazán mit krzdeni a helyzettel,azzal,hogy apa lett.Eléggé meg is viselte a kapcsolatunkat.
2010. aug. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!