Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiben nem volt "mindig is",...

Akiben nem volt "mindig is", mikor alakult ki az anyai ösztön?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok válaszára lennék kíváncsi, akik sokáig nem vágytak gyerekre, de valamikor ez megváltozott.

Bizonyos életkorban magától jött, vagy a gyerek születésével alakult ki?


Nem arra gondolok, amikor valaki szeretne gyereket, de külső okok miatt nem lehet, hanem olyanokra, akik korábban nem nézegettek játszótereket, vagy nem érdekelték (anyai ösztön szempontjából) a gyerekek, de ez valamikor megváltozott.


2011. márc. 16. 07:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Sokáig nagyon utáltam a gyerekeket, nyáladzó, hisztiző kis emberkékként gondoltam rájuk(ezzel régen anyám is így volt:D), viszont a szomszédban született gyerek, aki nagyon aranyos, azóta szeretnék gyereket:)

De attól még mindig frászt kapok, mikor meghallok egy anyukát gügyögni, akinek semmi más nem lebeg a szeme előtt mint az egyetlen kis csemetéje XD, de most már tudom, hogy vannak, normális anyukák is, akik nem bolondulnak meg a gyerekszülés hatására(->szomszéd).

2011. márc. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mennyi idősen változott ez nálad?
2011. márc. 16. 08:04
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 éves koromban szültem, és akkor váltam igazi anyává. Azelőtt idegesített minden kisgyerek, a gyereksírás. Attól fogva, hogy megszültem a fiamat, másképp láttam mindent.
2011. márc. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Bár bennem mindig is megvolt, a környezetemben lévő nők közül sokaknál 35 éves korukra jött meg az érzés. Egyiküknek a párja rendelenessége miatt nem lehet, úgyhogy lombikra járnak, ami nagyon-nagyon kellemetlen dolog, tényleg csak azok csinálják végig, akik nagyon akarják.
2011. márc. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
08:13 - a vágy, "elkötelezettség" a terhesség alatt, vagy a szülés után alakult ki?
2011. márc. 16. 08:17
 6/21 A kérdező kommentje:

A kérdést egyébként azért tettem fel, mert bár tudom, hogy szeretnék gyereket, az a mély vágyódás nincs meg bennem, ami sok nőben megvan.

Elvagyok a gyerekekkel, de pár óra után fárasztanak, valószínű, hogy felnagyítva látom a velük járó "nyűgöt".

A pelenkázást nem bírja a gyomrom, bár valószínű, hogy saját gyerekkel ez más, mint egy idegennel.

Ezért érdekel, hogy ez automatikusan megváltozik egy idő után és a szív is beszáll az ész mellé?

Vagy a terhesség alatt termelődő hormonok elintézik akkor is, ha előtte valaki nem volt annyira rákattanva a gyerekekre? (nem, nem a pedofilokra gondolok :))

2011. márc. 16. 08:20
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

én sokáig nem akartam gyereket, de 3 és fél éve megszületett a keresztfiam.és utána kezdtem el gondolkozni, h. nem is olyan rossz ez.

26 éves vagyok és 2 hónapos most a picurom.

imádom...., de nagyon sok minden változás állt be, amit még most is nehezen viselek.

én például napi 10-12órát dolgoztam, kondi terem, szolárium...stb...

most ezt nem tehetem meg, és folyamatosan korlátokba ütközök. persze ebbe az is bele tartozik, h. városból falura költöztem....

2011. márc. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
biztos mindenkinél más, nekem villámcsapás szerűen jött a gyerek utáni vágy 25 évesen
2011. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok: olyan 20 éves korom környékén változott. Még most sem vagyok oda a gyerekekért általánosságban (annyi időt sem tudok mellettük lenni, mint amit te leírtál), viszont vannak aranyosak is, akiket szeretek.:) Emiatt rájöttem, hogy ha nekem is lenne gyerekem, azt valószínűleg nagyon szeretném, főleg úgy, hogy a páromat is imádom nagyon, és a gyerek ugye részben az apja is lenne:D
2011. márc. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

27 éves koromig rosszul voltam a gondolattól is hogy gyerekem legyen, meg maga a gyerekektől is rosszul voltam. Aztán véletlen jött a lányom és nem volt kérdés, hogy akarom őt. Azóta született másik lányunk is és évvégére tervezünk még egyet. A kollégáim ki vannak a akadva rajtam, mert ismerték az előző hozzáállásom :)

30/N

2011. márc. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!