Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy családtag mindig...

Ha egy családtag mindig rosszkedvű a társaságodban, akkor titkon valószínűleg nem kedvel?

Figyelt kérdés

Nagyon közeli rokonrol van szo, de elköltözött már a családi házból, igy nem minden nap látjuk egymást.

Mondok példát.

Elmegyünk együtt a családdal stradra/moziba/bárhova, ez a személy végig csendben van, nem mosolyog, mindenki jókedvű, kivéve őt. Majd tegyük fel az adott helyen találkozunk ezen személy barátaival/ismerőseivel, aki egybol elkezd mosolyogni, nevetni, csacsogni, majd amint elköszönt tőlük, vissza megy “normál rossz hangulatba”.

Ugyanez például otthon.

Ha egyre többször van feszültség es vita otthon emiatt, akkor mi a teendő?

Természetesen beszéltünk vele, mindig kérdezzük hogy minden rendben van-e, vagy esetleg történt valami, de ő annyit mond, nincs semmi baj, ő ilyen, nem egy vigyorgó tipus. De ez nem igaz, mert a barátaival stb. Meg egyáltán nem ilyen, pont hogy nagyon jókedvű es beszédes.

Ha nem érzi nálunk jól magát, hogy lehet ezt megmondani neki, hogy inkabb ne is jöjjön akkor, mert ezáltal mindenki hangulatát és napját elcs•szi?

Hogy lehet ezt úgy megmondani, hogy ne legyen sértődés?

Nem kamaszról van szo, hanem harminckét évesről..


2020. okt. 15. 11:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
ne hivjátok el magatokkal..
2020. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem kérdezgeted, hogy mi a baj. Ennyi. Attól mindenki ideges lesz. Ha annyira nem bírna, elmenne onnan, ahol vagy.
2020. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem, miért nem lehet leírni, ki kicsoda a történetben. Mondjuk kérdező az anya, a "családtag" a lánya? Vagy két testvérről van szó?


Na, első kérdés, hogy csak egy-egy konkrét személy társaságában kedvetlen, vagy akárkivel van a családból együtt, mindenképpen az?

Nem volt-e ő elnyomott ember a családban? Akit mindig leugattak, kioktattak, helyre igazítottak? És ő esetleg nem mer vidámnak lenni, hátha megint valami rosszat szól, és kioktatjátok.

Ő szívesen megy-e veletek? Mert ha igen, akkor ellentmondás, hogy nem érzi jól magát veletek.

Előfordulhat az is, hogy valami súlyos titkot hordoz, amit előttetek nem vállalhat fel. Pl. olyan párkapcsolata van. Akár mondjuk a saját neméhez vonzódik. Ha 32 évesen pl. nincs párja (vagyis ti nem tudtok róla), akkor erre elég nagy esély van.

Én inkább a szülő nézőpontjából tudom látni a dolgot. Mindenképpen törekednék olyan bizalomteli kapcsolatra, hogy bármit el merjen mondani magáról a gyerekem. Szülőként végiggondolnám azt is, mindig ilyen volt-e a gyerekem, vagy mikortól lett ilyen. Talán ez is segíthet az ok felderítésében.


Azt viszont túlzásnak tartom, hogy "mindenki hangulatát elcseszi", ha nincs jó kedve. Ha nem látványosan duzzog valamin, akkor el kell fogadni, hogy neki ilyen a hangulata és ettől még jól érezzük magunkat. Talán őrá is átragad.

2020. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ne hívjátok, ne szervezzetek vele közös programot (ha már magától nincs annyi esze, hogy távol marad).
2020. okt. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem se mindegy, hogy ki, kicsoda.

Tesók vagytok? Kötelezőnek érzi menni a szülők miatt a családi programokra? Csak téged zavar?

Mondjuk nem tudom, mi zavaró strandon, hogy valaki nem vigyorog, csacsog. Főleg, ha többen vagytok. Miért kell ezért neki szólni? Beszélgess a többiekkel. Az meg természetes, ha valaki találkozik egy ismerőssel, akkor rámosolyog, mosolyogva köszönti.

2020. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%

" Az meg természetes, ha valaki találkozik egy ismerőssel, akkor rámosolyog, mosolyogva köszönti."


És akkor a családjának miért a búvalb...szott képét tartogatja? (Komolyan kérdem). Ha meg olyan rossz velük, miért megy a közös programokra?

2020. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

6: Lehet, hogy csak a kérdezőt zavarja ez ennyire, és a többieket nem. Lehet, hogy erőltetik, hogy menjen. Mivel semmi konkrétat nem írt a körülményekről, így nem lehet tudni.

És miért zavar, ha valaki strandon búval.....? Van, aki csak napozni, feküdni, olvasni szeret. Van, aki meg játszani, folyton beszélni.

Nem értem, a kérdezőt miért zavarja, ha többen is vannak. Akkor van kivel beszélgetni úgy, ha az illető nem beszéded.

2020. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7-es, nem a strandon búval....szott, hanem minden közös programon. Tehát amikor velük van.
2020. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

8: És? Többen vannak. Van kivel beszélgetni, rajta kívül is.

Ha ennyire zavarja őket, akkor minek hívják? Nem túl logikus/hihető, hogy valakinek nem szeretik a társaságát, de azért mindig elhívják minden programra :D Gondolom, csak a kérdező utálja valamiért és a többieknek nincs vele baja.

2020. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
Én abban sem látok semmi kivetnivalót, hogy valaki másképp viselkedik a barátaival, mint a családdal. Tök más közeg.
2020. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!