Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők érthetetlen dolgai?

Szülők érthetetlen dolgai?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Itthon élek még, gyüjtök szépen arra hogy elköltözzek itthonról.

Autót szeretnék venni, se hitel se semmi, csak 500e.

Havi 230 a nettóm, viszont a szüleim ki vannak akadva hogy miért verem magamat ekkora költségbe, igen az autó viszi a pénzt de mégis..

Sajnos hiába keresnek jól, hóvégére nem marad pénzük.

Akkor miért próbálnak pénzügyi tanácsot adni?

Régebben adtam nekik 600e forintot, 1 év alatt a felét sem tudták vissza adni.

Ez így kicsit vicces, nem?


Szóval a kérdés, mit kéne mondanom vagy tennem, hogy ne szóljanak bele?

Igen, adok a rezsibe. Nem keveset.


2020. okt. 14. 09:23
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Egyébként nem értem, sokan ennyit se keresnek mint én, ha nekem egy autóra se telik, más akkor a gyereket hogy neveli fel?

Miből?

2020. okt. 14. 13:26
 12/25 anonim ***** válasza:
82%

Az csipi a csoruk hogy nem elkoltozni igyekszel hanem auto veszel helyette.

Kerdes mire jo neked az auto? Akkor mar jobb allasst kapnal es tobbet keresnel es az auto fenntrtasat tudnad fizetni? Es melle mehetnel albiba?


Auto: megveszed 500.000-ert ez oke. Mi is ennyiert vettunk. Utana jott a tejes atnezes, 3 gumi huss leeresztett egy honapon belul (vagy kiszurtak?), sulyado, atirasi akarmi, aztan kisebb szerelesek es hat igen a benzin. Az a legdurvabb. Ja es a biztositas! Az autoval amugy szerencsenk volt.

2020. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
79%

"a elköltözik a gyerek a rezsi akkor is kb ugyanennyi lesz"


Ez egyáltalán nem igaz, mindkét gyerekem most költözött el két hónapja, az áram/víz/fütés azóta fele, mint elötte. Havonta olvasom le az órákat, és annak ellenére, hogy lassan kezdödik a füzésszezon, korábban sötétedik, az összes fogyasztás a felére esett vissza.

2020. okt. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
Ha annyira arra gyűjtenél hogy elköltözz nem autót vennél.
2020. okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Az el költözés még kicsit messzebb van, 1-2 év.

Hát ha te eltudsz költözni 700e pénzből, szuper vagy.

2020. okt. 14. 16:04
 16/25 anonim ***** válasza:
70%
De ha nem vennél autót meg is maradna az a 700 ezer...200 ezerből még nehezebb elhiheted...főleg hogy ennyiért csak pénznyelőt tudsz venni és életed végéig a szüleid nyakán maradsz...
2020. okt. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
83%

Drága kérdező!


Én havi 280ezer ft-ot keresek, ebből fizetek albérletet, hitelt, autót fenttartok (ráadásul nem kis teljesítményűt) és gyermeket nevelek egyedül. Ja... és semmiben nem szenvedünk hiányt, sosem a legolcsóbb dolgokat veszem meg. Tehát szerintem a Te 240ezer ft-odba simán belefér egy autó :)


Mikor nem volt még gyerek akkor 170e ft-ot kerestem és úgy vettem egy autót, hogy albérletet is fizettem mellette. Bár itt nem az számít, hogy mennyiért veszed, hanem hogy milyet veszel és mennyi a fentartása :)


Én bíztatlak! Sok sikert!

2020. okt. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
jól keres, fiatal, miért ne venne autót??Nem ferrarit vesz bakker, csak egy olcsó kocsit!! (bár vehetne minden fiatal azt is!)
2020. okt. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
49%
18as, míg a szülei nyakán él ne kocsira szórja a pénzt, vagy legalább ne a szülei döntéseit kérdőjelezze meg, mikor ő se jobb egy fokkal se.
2020. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem minden áron veszek autót, nehogy azt gondoljátok.



Autobuizvagyok. Sajnos.

2020. okt. 14. 16:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!