Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők érthetetlen dolgai?

Szülők érthetetlen dolgai?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Itthon élek még, gyüjtök szépen arra hogy elköltözzek itthonról.

Autót szeretnék venni, se hitel se semmi, csak 500e.

Havi 230 a nettóm, viszont a szüleim ki vannak akadva hogy miért verem magamat ekkora költségbe, igen az autó viszi a pénzt de mégis..

Sajnos hiába keresnek jól, hóvégére nem marad pénzük.

Akkor miért próbálnak pénzügyi tanácsot adni?

Régebben adtam nekik 600e forintot, 1 év alatt a felét sem tudták vissza adni.

Ez így kicsit vicces, nem?


Szóval a kérdés, mit kéne mondanom vagy tennem, hogy ne szóljanak bele?

Igen, adok a rezsibe. Nem keveset.


2020. okt. 14. 09:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Te dolgod, te pénzed. Vedd meg az autót és kész.
2020. okt. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Elöször is mennyi a "jól keresnek", illetve mennyi a havi fix kiadás a lakásra - ez ugyanis nem mindegy, amit te sok keresetnek tartasz, az nem feltétlen az.

Másodszor az is kérdés, mennyit adsz a rezsibe - mert a "nem kevés" nem biztos, hogy tényleg fedezi a költségeidet.

Harmadszor, ha nem tudsz önállóan élni valahol, akkor én sem tartanám feltétlen az autót a legfontosabbnak, föleg, ha ennyiért veszed, akkor az egy roncs lehet csak, amire havonta rengeteget kell költeni ahhoz, hogy ne essen szét.


Én ilyen esetben azt mondanám a gyereknek, hogy ha annyira pénzügyi zseni, akkor költözzön el és össza be a saját pénzét úgy, ahogy neki tetszik.

2020. okt. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
52%

Ha amúgy is adsz rezsire és nem keveset akkor nem lenne nyugisabb külön albérletben? Esetleg szoba bérlés. Akkor is mással laksz még, meg kevesebb, de mégse olyannal aki beleszól mire mennyit költs.


Sokmindenki szeret más pénztárcájában turkálni, meg beosztani más pénzét. Akár hogy banik a pénzzel. A szüleid is ilyenek.

2020. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 kombika ***** válasza:
68%
Költözz el azonnal. Van pénzed, nem jó se neked, se nekik, hogy velük élsz.
2020. okt. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

450e t keresnek együtt.

Ebben a régióban ez nem rossz.


Elég amit adok, az internetet én fizetem, és a villany 35%át is.

Emellé magam ruházom, 80%ban magamra főzök, az innivalót is magam veszem.

A víz 35%át fizetem.

Mindössze a fűtés aminet nem kell fizetnem.


Havi 40et adok haza.


Ne értsétek félre, szeretem őket, meg is értem.

De nem szoktam elherdálni a pénzt.

2020. okt. 14. 11:33
 6/25 anonim ***** válasza:
37%

Ahogy látszik, tényleg nem vagy tisztában azzal, mi a sok kereset, ez ugyanis nem az, magyarul kb annyit kapnak fejenként, mint te kezdöként.

Emellett a házra rengeteg kiadás van, amit egyszerüen nem veszel figyelembe.

Másrészt havi 40 ezer Ft-ot nem kevésnek nevezni enyhén szólva pofátlanság, ennél jóval többet kellene adni ahhoz, hogy ténylegesen fedezze a rád jutó pénzt.

2020. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
20%
nem arról van szó, hogy nem tudják visszaadni,hanem nem akaródzik nekik. . havi fél millából (azzal együtt, amit hazaadsz) simán kijön egy család
2020. okt. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
41%
Havi 40-et adsz haza? Ne haragudj,de en csak kajara magamnak ennel tobbet koltok. Mire eleg ennyi penz? Semmire. Gyakorlatilag teged is el kell tartaniuk meg mindig, 3 felnott emberre pedig 450 ezer neccesen eleg. Persze, hogy nem akarjak, hogy autot vegyel, mert igazandibol ha csak a te fizudat nezzuk, szerintem nem fer bele egy kocsi fenntartasa.
2020. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%

Most szórjon a kérdező hamut a fejére, mert nem ő tartja el a szüleit vagy mi? A ház meg alapvetően a szülei háza, ha elköltözik a gyerek a rezsi akkor is kb ugyanennyi lesz, a net meg egyéb költségek is maradnak. Egyelőre nekik inkább segítség, mintsem kiadás, hogy ott lakik. Egy saját tulajdonban álló házra ezeken felül milyen eszelős kiadások vannak? Most nem a rendkívüli dolgokról beszélek... a kerdező felnőtt, dolgozó ember fizetéssel, hazaad belőle, egy autót hagy vehessen már a saját pénzéből basszus.


Mellesleg gondolom valahol vidéken laknak, ahol saját ingatlannal azért nem rossz pénz a 450. Mindenesetre két ember nem mondom hogy nagy lábon, de kényelmesen elélhet belőle. Nekem ha a gyerekem lakásra gyűjtene és nem szorulnék rá nem kérnék tőle plusz pénzt az ottlakásért cserébe. De ez az én véleményem.

2020. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

8.

Milyen költségek?

Saját nagyportás házunk van, ahogy a 9es írta.

Évek óta az egyetlen felújítás a szobámba történt, amikor leparkettáztam és új ágyat vettem.


Szóval ennyi, mint mondtam az étkezés és mindent ami ehhez jön saját magamnak fizetem.

Az a 40e nem sok, de ahhoz képest hogy ezt szinte cska azért adom hogy itt lakom, az már más.


Igen, sajnos nem tudják visszafizetési, ennek az oka pedig hogy nem tudnak jól bánni a pénzel.

Sok viszem édesanyámat vásárolni, és meg is kapom a választ miért vannak leégve hónap végére.


Próbálom mondani nekik, figyeljenek jobban.


Amíg nem fogy el valami, fix hogy nem veszek belőle újat.

Anyámat nem érdekel, ha ott egy fél paizer, megveszi az újat mert az jó.


Hitelük sincs!

2020. okt. 14. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!