Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak a filmeken vannak ilyen...

Csak a filmeken vannak ilyen barátságok?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, óvodában nem voltak barátaim és az általános iskolának is csak az utolsó pár évében. Aztán a gimiben is csak a 3. évre sikerült barátságokat kötnöm. Mostmár van az osztályból több barátnőm is. 3 közelebbi, 2 kicsit távolabbi és sokmindenkivel vagyok jóban, "spanok" vagyunk, most ez rá a divatos szó.:D



A problémám az, hogy én ezt a barátság dolgot egész másképp képzeltem, mikor még nem voltak barátaim. Azt hittem a barátnők sokkal többet találkoznak. Szinte minden nap csinálnak valami közös programot nyáron. De az én barátnőim valahogy nem akarnak kimozdulni. Mindig én hívom őket. Ők sosem hívtak még sehova a nyár folyamán.:( És ez nagyon rosszul esik, mert nem rég lett vége egy elég komoly kapcsolatomnak és jó lenne sokat lenni a barátaimmal. Szóval nekem jó lenne ha ők is hívnának, ha szeretnének együtt közös programokat, de itt én szerveztem eddig mindent.:( Az a baj ezzel viszont, hogy már kezdem cikinek érezni, ha elhívom őket valahova, mintha én csüngenék rajtuk. Pedig valószínűleg nem érzik így. Hetente 1-2szer találkozunk.


Tehát a kérdésem: Ez másoknél is így van? Vannak még valakinek rajtam kívül olyan igényei, hogy napi kapcsolatban legyen a barátnőivel?

(A suliidő más, akkor amúgy is egész nap össze vagyunk zárva. Akkor se nagyon mozdulunk ki, de akkor nincs is rá idő.)

Eddig ez csak azért nem tűnt fel egyébként, mert volt barétom, de igazából már akkor is hiányzott vmi. Mostmár tudom is, hogy mi.:(


2010. aug. 8. 10:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hol laksz? :)

21L

2010. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést már én is sokszor feltettem magamban... igazából én még felszínes barátságokat sem tudok nagyon kötni, nemhogy igazit. ez a másik féltől is függ és sajnos nem könnyű olyan embert találni, aki ugyanúgy gondolkozik mint te. habár én budapesti vagyok, azért ha gondolod írhatsz privátot.

18/L

2010. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Életkori sajátosság is, amit érzel, természetes igény, hogy szoros barátságokra vágysz, de...!

Amikor az embernek épp nincs párkapcsolata és a családja körében sincs olyan ember, akivel minden szempontból jól érzi magát, akkor nagyobb hangsúlyt kapnak a barátok, ez természetes, viszont ahogy párja lesz valakinek, már nem igényli ezt a fajta közelséget a barátaival. Az erős barátságok kibírják a lazább, nem napi szintű találkozást is, azok viszont, amik inkább haverságok, vagy csak az unalom ellen jöttek létre és elsősorban a szabadidő kellemes eltöltéséről szóltak, szép lassan lemorzsolódnak. Általában a sülve-főve kapcsolatok sérülnek meg a legjobban, ha valakinél belép a szerelem, mert az egyedül maradó barát hirtelen körön kívülinek, magányosnak érzi magát.


Nekem pl még most is van egy két olyan gyerekkori barátom, akivel legalább 20 éve tartom a kapcsolatot, igaz nem napi szinten, mégis minden fontos dolgot tudunk egymásról. Ma már családunk, gyerekeink vannak, így a hangsúly nem a napi szintű együttlétekről szól, hanem a lelki kötődésről, egymás segítéséről, nagy beszélgetésekről, alkalmanként közös programokról.

2010. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nincs túl sok barátom, de azzal a 4-5 igaz baráttal rendszeresen találkozgatok nyáron. Pár napos nyaralások, esti programok vagy akár egynapos progik.


Ne érts félre kérlek, de nem lehet, hogy nálatok az a helyzet, hogy még volt barátod Te nem "tartottál rájuk igényt" és ez miatt eltávolodtatok. Az egyik bnőmnek is mióta lett párkapcsolata szinte "taszított" minket el magától és miután szakakítottak ugyan visszabicegett hozzánk de semmi sem lett a régi.:( De nem tudom nálatok mi lehete.


Próbáld meg őket még párszor kimozdítani, de ha nem megy nem kell a végtelenségig erőltetni. Lesznek helyettük új barátaid, csak legközelebb amikor lesz barátod jobban becsüld meg őket!:)


L/18

2010. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én is Miskolci vagyok (majdnem 15 percre lakok), és velem is ugyanez a szitu:S

20 éves vagyok, gimi után szétszóródtunk..és ez lett belőle,bár vannak felszínes kapcsolatok, de az mégsem olyan:S Nagyon hiányoznak a gimis barátok, csak az a probléma, hogy sokat változtak...ahogy gondolom én is. Na mind1 bonyolult szitu ez.


Kérdező! Ha van kedved írj privátot!:))


20 éves lány vagyok, szeptemberben megyek egyetemre (ME).

2010. aug. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Váóóóó! Én is miskolci lány vagyok, persze én szívesen barátkoznék veled! AMúgy nekem van egy legjobb barátnőm 12 éve vagyunk barátnők a nyolcosztályos gimiben az első nap barátkoztunk össze szóval...SZívesen találkoznék veled is. :)
2010. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én hiszek benne, hogy nem csak a filmekben vannak ilyen barátságok... Csak valahogy nekem sem sikerült soha egy ilyen barátnőt találni XD Pedig nagyon szeretnék. Én budapesti vagyok, de akárki akárhonnan írhat privit, ha akar ;)


19/L

2010. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én a legjobb barátomat majdnem 18 éve ismerem,együtt nőttünk fel,egymás mellett laktunk sokáig.Kis hülye gyerek fejjel civakodtunk mi is,mint mások,de sose voltunk irigyek egymásra,mindig számíthattunk a másikra.Igaz,hogy nem találkozunk minden nap,mert mindkettőnknek megvan a maga élete,meg két teljesen különböző ember vagyunk,de pont ez a jó,jól kijövünk.Szóval nem csak a filmekben léteznek barátságok.. (: 19/F
2010. aug. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én annak is örülnék,ha 1 barátnőm lenne!Óvodában azt hiszem volt,de nem egy suliba kerültünk.általános iskolában is voltak barátnőim,de nem voltak olyan erősek,mint hittem!Középsuliba kerülve teljesen szétmentünk.Szerettem volna tartani a kapcsolatot,de nem tartottak rá igényt.Középsuliban meg egy barátom se volt.Pénz volt a fő gond.az volt a téma,csak azt nem tudom mire fel,hisz nem ők keresték meg.Na,de mindegy!Néha elbeszélgettünk,de semmi több.Nem tudom,hogy kell barátkozni.:(

Még a 7 hós lányommal se tudok elmenni barátkozni,pedig akadna biztos olyan anyuka,aki szóba állna velem,de én azt a pletyizős,mindenkit lenézős anyukákat nem bírom.Általános suliból az egyik barátnőmmel tartom MSN-en a kapcsolatot,akivel 1 év alatt találkoztam 1x,akkor is azért,hogy elvigyem felvételizni a munkahelyemre.(Én ajánlottam neki).Az olyan jól esett.

Biztos bennem van a hiba,na meg azzal a hellyel ahol lakom.Mindentől távol.De költözésre meg most nincs lehetőség! :( 1 éve lassan itthon és megőrülök.De ezt most úgy képzeljétek el,hogy babakocsival 7 hó alatt 2x mozdultam ki.(Félek a kutyáktól,2x haraptak már meg)Így egyedül nem merek kimozdulni,Párom meg dolgozik egésznap.

Nem panaszkodok tovább.Biztos van másnak nagyobb baja,mint nekem...

2010. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!