Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak a filmeken vannak ilyen...

Csak a filmeken vannak ilyen barátságok?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, óvodában nem voltak barátaim és az általános iskolának is csak az utolsó pár évében. Aztán a gimiben is csak a 3. évre sikerült barátságokat kötnöm. Mostmár van az osztályból több barátnőm is. 3 közelebbi, 2 kicsit távolabbi és sokmindenkivel vagyok jóban, "spanok" vagyunk, most ez rá a divatos szó.:D



A problémám az, hogy én ezt a barátság dolgot egész másképp képzeltem, mikor még nem voltak barátaim. Azt hittem a barátnők sokkal többet találkoznak. Szinte minden nap csinálnak valami közös programot nyáron. De az én barátnőim valahogy nem akarnak kimozdulni. Mindig én hívom őket. Ők sosem hívtak még sehova a nyár folyamán.:( És ez nagyon rosszul esik, mert nem rég lett vége egy elég komoly kapcsolatomnak és jó lenne sokat lenni a barátaimmal. Szóval nekem jó lenne ha ők is hívnának, ha szeretnének együtt közös programokat, de itt én szerveztem eddig mindent.:( Az a baj ezzel viszont, hogy már kezdem cikinek érezni, ha elhívom őket valahova, mintha én csüngenék rajtuk. Pedig valószínűleg nem érzik így. Hetente 1-2szer találkozunk.


Tehát a kérdésem: Ez másoknél is így van? Vannak még valakinek rajtam kívül olyan igényei, hogy napi kapcsolatban legyen a barátnőivel?

(A suliidő más, akkor amúgy is egész nap össze vagyunk zárva. Akkor se nagyon mozdulunk ki, de akkor nincs is rá idő.)

Eddig ez csak azért nem tűnt fel egyébként, mert volt barétom, de igazából már akkor is hiányzott vmi. Mostmár tudom is, hogy mi.:(


2010. aug. 8. 10:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is 1,5 éve van párkapcsolatom, azóta nem minden nap találkozom a barátnőimmel. (Bár 1 kivétel van)

A többi csajszi, akiknek nincs barátjuk, minden nap találkoznak, délutántól estig együtt lógnak.

Velem már nem is barátkoznak, mert délutánonként a barátommal vagyok.


Szerintem keress olyan barátnőt, aki hasonlóan magányos mint te.

2010. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég ritka az olyan barátság, mint ami a filmekben van! Az emberek nem őszinték, még a legjobb barátod is irígy rád... Nem hiába mondják, hogy az embernek egy igaz barátja van, önmaga. Az én barátnőmért kezdetben nagyon oda voltam. Úgy éreztem: Na, ez egy olyan barátság, mint a filmekben. Aztán rájöttem, hogy ő sem különb. Csak akkor kellek neki, ha az újdonsűlt barátnője nem ér rá, egy ideig ez rosszul esett, de mostmár nincs kedvem találkozni vele, kiharcolta magát a szívemből. Kisebb csínyekkel kezdődött, hiányoztam a suliból, nem mondott meg minden házit, és azt sem mondta meg, hogy más nap ellenörző... először azt hittem, véletlen, de ez mindig gyakrabban történt. Aztán Új középsuliba mentünk, természetesen együtt. Mindenki egy padban ült azzal, akit ismert, ő már az első nap elült mellőlem, az mellé, akit a neten kinézett magának, mert, hogy milyen okos, és mit tudom én, milyen maximális pontan vették fel... Most megyek negyedikbe, vannak barátaim, de nem olyanok... Szeretem őket, nagyon, de félek, hogy ők is ilyenek...
2010. aug. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Én is mindig ilyen barátokat szerettem volna akikre mindig lehet számítani és lehet velük egész nap szórakozni.Azért nagyon remélem nem csak a filmekben léteznek.
2010. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ez nagyon elkeserít.:( Hát másoknak nincs szükségük emberi kapcsolatokra?:(

Még testvérem sincs... sem semmilyen velem egyidős rokonom.:(

2010. aug. 8. 11:18
 5/19 A kérdező kommentje:
Egyébként miskolci vagyok, szóval akinek van kedve és szintén miskolci, barátkozhatunk.:) Hátha.:D
2010. aug. 8. 11:19
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy olyan barátnőm, amilyen a filmekben is van. Igazi legjobb barátnő, éjjal-nappal együtt lógás, egymásnál alvás, amikor nem vagyunk együtt, telefonon lógás. Sajnos egy nagyobb vita miatt ("pasi ügy") vége lett. Azóta se találtam senkit a "helyére", pedig jó lenne nagyon, mert igénylem ezt a sülve-főve együttlevést. De anyira nehéz olyan barátnőt találni aki ha nem is mindenben, de sokmindenben hasonlít rám. Ezzel a bizonyos barátnőmmel is azért volt olyan jó a kapcsolatom, mert alig volt valami, amiben különböztünk. Ugyanazokat a zenei műfajokat szerettük, ugyanazokat a könyveket olvastuk, ugyanolyan volt a férfi idálunk (ebből volt később a gond...), ugyanazokat a műsorokat néztük a tévében... stb. De egy olyan valakivel, akivel ég és föld az ízlésünk mindenben, nem lehet olyan a jó a kapcsolat. Sajnos. :S (19/L)
2010. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm a falu másik végén lakott. Akkor alig vártuk, hogy találkozhassunk 2 naponta. Most amikor ideköltöztek 1 utcával arrébb hetente 1x találkozunk:S Tudom, hogy ez nem egy ide kapcsolódó sztori de ezt muszáj volt elmondani:D Szerintem keress új barátokat ha úgy veszed észre, hogy nem akarnak veled lenni.
2010. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Uhh énis ugyan így vok ezzeel... Ha akarod én lesze a barátnőőőőd:):):):):):) 16/L
2010. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szerintem szeretnek velem lenni. Ha találkozunk végigbeszljük az egészet, mindenféléről. De nekik nincs igényük ennyit találkozni.

Én se karaok a nyakukon lógni. De azért így nyáron, naponta, kétnaponta jó lenne pár órát velük lenni. Beszélgetni, mozizni, fagyizni, strandolni.. stb.

2010. aug. 8. 11:25
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs sok barátom. :( De van egy legjobb barátnőm, első osztályos korunk óta. Találkozni mi se gyakran szoktunk, de telón beszélünk minden nap legalább fél órát. A talik is úgy működnek, hogy felhívjuk egymás, és pl. elmegyünk jégkásázni? aha. mikor? 1ó múlva? ok. Meg van egy másik "barátnőm", suliba jóban vagyunk, de nyáron, ha néha beszélünk, akkor is mi hívjuk a barátnőmmel, úgyhogy már beszélni se szoktunk. Ezek csak ilyen felszíbes barátságok. Amíg ottvan, adiig jó, de ha nincs, nem hiányzik. Szóval lényegébe 1 barátnőm van. Meg barátom, 21 hónapja. De fogalmam sincs, hogyha barátokat kéne szereznem, hogy vagy hol kezdjem. Nem tudok barátkozni, és olyankor mindig olyannak érzem magam, akit nem szívesen látnak. Ezáltal nem is kezdeményezek.
2010. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!