Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyakoriak a foglalkozással is...

Gyakoriak a foglalkozással is összefüggő családi "dinasztiák"?

Figyelt kérdés
Bizonyos esetekben igen, pl. a cirkuszosoknál tudom leginkább elképzelni. De szerintetek még ma is gyakori az, hogy egy orvos gyereke is orvos lesz, vagy egy bíró felesége bírónő stb? Tehát hogy szakmán belül választanak párt maguknak, vagy öröklődik a szakma, ez sok esetben igaz?
2020. okt. 1. 19:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Az egyik nagyapám falusi tanító volt, a szüleim középiskolai tanárok voltak, én és a feleségem is középiskolai tanárok vagyunk. A két gyerekünk remélem, hogy nem lesz tanár!


44F

2020. okt. 2. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj, és csinalj mást, ha nem szeretsz tanítani. Ha meg szeretsz, ne azt remeld, hogy a gyerekeid nem tanárok lesznek, hanem azt, hogy kedvezőbb körülmények között tanithatnak majd, mint te.
2020. okt. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

Apai nagyapám, "apám" (elhagyott) mind a ketten autókkal foglalkoztak.


Nagyapám sofőr volt, apám meg járműmérnök.


Engem is érdekelnek az autók, a BSC után vagy megyek valami autószerelőire, vagy egy gépész msc-re.


F

2020. okt. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es: több orvosi képzés is van Magyarországon, nemcsak Bp.
2020. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Ismerek két mezőgazdasàggal foglalkozó családot, a gyerekek is agrár egyetemen tanulnK, meg az egész család ezzel foglalkozik. Ritka, de van ilyen még.

Az én családomban nagyapám mérnök, nagymamàm meg műszaki rajzoló volt régen, és a fiúk is mérnök, de neki nem volt választása, megmondtàk neki, hogy annak kell mennie. A srác nem dolgozik benne, játékfejlesztő lett inkább, miután lediplomàzott. Neki a menyasszonya viszont mérnökként dolgozik, mérnökként is végzett.

Létezik még ilyen.

2020. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%

Vannak olyan cégek, olyan vállalkozások amik ha elég jól mennek anyagilag és a gyerek nem utálja az adott bizniszt akkor azért szerintem elég nagy esély van arra hogy részben ott dolgozzon.

Anyám ügyész, az öccse és az apja is ügyvédek. Anno nagyapám elég jó céget indított el és mivel már a rendszerváltás előtt is jól keresett (jogtanácsos, bíró) gondolta ez a gyerekeinek is jó pálya.

Apám mérnök és közgazdász (előbbiben csak keveset dolgozott), a bátyám is közgazdász és én is, de anno gondolkodtam a jogon is.

De egyikünk sem a családi minta miatt mentünk erre a pályára. Az ember mérlegelt mi tud megtanulni, mi megy, mi érdekli, mivel lehet ha szerencsés vagy jól keresni. Természettudományok kiestek, én rájöttem hogy a jog helyhez köt (ami nem nemzetközi) és nem is érdekel így ez lett.

2020. okt. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%
Én biztosítós családot ismerek, ahol nagymama, apuka, fiú is biztosítózik.
2020. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk halmozott a hivatásos állományú, vagyis egyenruhás. (rendőr+katona+fegyőr)
2020. okt. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!