Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyakoriak a foglalkozással is...

Gyakoriak a foglalkozással is összefüggő családi "dinasztiák"?

Figyelt kérdés
Bizonyos esetekben igen, pl. a cirkuszosoknál tudom leginkább elképzelni. De szerintetek még ma is gyakori az, hogy egy orvos gyereke is orvos lesz, vagy egy bíró felesége bírónő stb? Tehát hogy szakmán belül választanak párt maguknak, vagy öröklődik a szakma, ez sok esetben igaz?
2020. okt. 1. 19:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Ismerek egy-két parasztot, akinek a fia is az.

Amúgy igaz ez a szegény cirkuszosokra, mert ugye ők már gyerekként benne vannak és nehezen szabadulnak, hacsak ki nem szakadnak valahogyan és be nem állnak Lord Meldrumhoz komornyiknak meg szobalánynak.

2020. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Borászoknal is gyakori. Könyvelő cégeknél is akár. Minél értékesebb már a cég, annál esélyesebb, hogy lesz valaki a következő (vagy az azutáni) generációban, aki lát benne fantaziat, hogy továbbvigye. Bár minél kevesebb gyerek születik a következő generációba, annál kisebb az esély...
2020. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Én az orvosin vagyok, a 80%-nak azért a szülei is valamilyen orvosok. Ezért nem kérnek orvosi igazolást a diákoktól, ha nem mennek be gyakorlatra, mert röhögve szereznek.
2020. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

"Ezért nem kérnek orvosi igazolást a diákoktól, ha nem mennek be gyakorlatra"

Ez nem azért van, máshol se kérnek orvosi igazolast: egyszerűen megmondják, hogy max. hányszor hianyozhatsz (bármi miatt). Ha többször hiányzol (akár betegség miatt, akár más miatt), újra kell csinálnod az egeszet.

2020. okt. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Nagyszüleim könyvelők, apám is az. Én biztosan nem leszek, szóval itt elhalt a dolog de ismerek két családot ahol már 3-4 generációnak ugyanaz a foglalkozása. Az egyiknél orvos, a másiknál éttermet vezetnek.
2020. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Olyat ismerek, ahol megpróbálták rákényszeríteni a szülők a fiúkat hogy szintén a gyógyszergyártásban dolgozzon majd, csak ne technikusként mint ők, hanem mérnökként. Nem jártak sikerrel, 1-2 év után abbahagyta az egyetemet, és továbbtanult abban, ami igazán érdekli.
2020. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
3, az orvosin a felének sem orvosok a szülei. Úgyhogy te tuti nem jársz ide.
2020. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Allatorvosin eleg sokaknak a mi evfolyamunkon az apja vagy nagyapja allatorvos volt. Ugy ertem sokaknak, hogy gimiben a 30-bol csak egynek, de az egyetemen 90-bol ugy minden 5.-nek. Azota ez persze valtozhatott.


Olyanokat ismerek, akik mar praktizalo orvosok es azoktol eddig akitol meg mertem kerdezni vagy megtudtam mindrol kiderult vagy az anyja vagy az apja de orvos es a nagyszulok kozott is voltak orvosok. De ebbol statisztikat nehez lenne kesziteni.

2020. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Azért van különbség aközött, hogy a vállalkozást viszik tovább, vagyhogy ugyanazt a szakmát tanulják ki a gyerekek.


Pl. Ahhoz hogy valaki mezőgazdaságból megéljen kell terület, gépek, vevőkör, ezekhez olyan tőke kéne, ami kb senkinek nincs, ha van, nem így fekteti be. Plusz sok dolgot eltanul gyerekként az ember, mivel benne van.

Ugyanígy a borászatnál is, az emberbe kisgyermekkorától belenevelődik a szőlőgondozásba, szüretelésbe, később az ízekbe. Ismerősöm 8 éves korától tartott borkóstolókat, de nem borásznak ment.



Nyilván annak nincs értelme, hogy én vegyész vagyok, apád is az, te is legyél az. Ez szimplán erőltetés és szűklátókörűség. Attól mert a szülő jó benne/érdekli, még nem biztos, hogy a gyereknek is annak kéne lennie. Így van aztán, hogy a sok sz@r szakember, akik kontár munkát végeznek mégsem veszti állását, mert be vannak protezsálva az egyetemtől kezdve.


Nem hiába, hogy ezeket az embereket kinézik. Állatorvosin szabályosan titkolja némely évfolyamtársam, hogy a szülei állatorvosok. Később aztán értelmet nyert sok minden, amit mondott...


Felesleges ítélkezni, csak néha sokszor az ilyen motiválatlan emberek veszik el a helyet attól, akinek vannak céljai.

2020. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Lazy Lover ***** válasza:
67%
Igen pl anyai ágról szakács dinasztia vagyunk meg ismerek paraszt dinasztiát is
2020. okt. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!