Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem hiszem el, hogy vannak...

Nem hiszem el, hogy vannak ilyen "szülők"! Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hete megláttam egy kisfiút egyedül kószálni a játszótéren.Odamentem hozzá,és megkérdeztem,hol van az anyukája,és hogy hány éves.4 éves kisfiú,és azt mondta,hogy az anyukája tv-t néz.Azt hittem,nem gondolja komolyan,de másnap megint egyedül kószált.Én igyekszem rá odafigyelni,de mivel nekem sincs mindig időm,nem tudok mindig mellette lenni.A legrosszabb az,hogy egy elég eleven kisfiúról van szó,például felmászik valahová,és leugrik,vagy átfut az úton..Az "anyja" este 8-9kor jön le érte,addig a kisfiú nem eszik semmit,csak ha adnak neki valamit.Nem hiszem,hogy szegények lennének,mert az anyja eléggé sokat foglalkozik a külsejével.Komolyan vannak ilyen szülők??Lehet valamit tenni?Ha ez így megy tovább,valami baja lesz a gyereknek.
2010. aug. 7. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
gyámhatóság
2010. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
71%

Ezek szerint vannak. Sosem fogom megérteni, hogy az ilyen ember miért vállal gyereket egyáltalán. Akkor inkább adja örökbe olyan családoknak, akik évek óta küzdenek sikertelenül.

A minap a rendelőben vártam, és ott volt egy anyuka, apuka meg a kislányuk, olyan 4-5 éves lehetett. Az anyuka várt a sorára, az apuka meg foglalkozott a kislánnyal, de a kislány ugye az anyuval is lenni akart, aki eközben szorgalmasan forgatta a szemeit, akármit is csinált a kislánya. Mikor újból odanéztem, annyit láttam, hogy a kislány a csöpp kezeivel megfogta az anyukája karját, erre az anyja lehordta, idézem: "Ne fogdossál már össze, tudod, hogy így is milyen melegem van."

Megértem ha ideges, de anya az ilyen? :S

2010. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
kihívod a rendőröket, hogy a gyerek egyedül mászkál, a többit intézik ők
2010. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha igazán segíteni akarsz a kisfiúnak, akkor szólj a helyi családsegítő és gyermekvédelmi szolgálatnak.


Fontos volna, hogy figyelmeztessék, és talán észbekapjon az anya, hogy ez a "gondoskodás" bizony veszélyezteti a gyerekét.


Ha csak te vagy bárki a környezetből szólna, valószínűleg lerázná magáról, mint felesleges okvetetlenkedést. Viszont szó nélkül se szabad hagyni, mert mi lesz így ezzel a kisgyerekkel?!

2010. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Vannak ilyen szülők, és még ilyenebbek is, sajnos.

Nem tudom mit lehetne tenni, de az nem állapot, hogy egy 4évest ennyi időre magára hagyjon az anyja, még akkor sem, ha önálló a gyerek. Neki még nincs veszélyérzete:(

Jó lecke lenne, az anyának, ha felvinnéd a kicsit vacsorázni magadhoz, csak az a baj, hogy te lennél sz@rban, hogy elloptad a gyereket. És a kicsi hiába mondja, hogy éhes volt, és enni kapott te lennél, a cukros néni/bácsi(bocsi, lehetsz ffi és nő is:)) Persze, ha többen tudják tanúsítani, hogy az anya több órája rá se bagózott a gyerekre, te meg megszántad...

Nem tudom, valamilyen szinten én megtenném, hogy hazaviszem, megetetem megitatom, és elég későn vinném vissza, addig had egye a penész a nőt(persze akik ott vannak többi anyukával ezt megbeszélném, tudjanak segíteni, ha patália lenne) amúgy a kisfiú mit mond, miért van egyedül azon túl, hogy "anya tvzik"

2010. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
jelentsd be a gyámügyön ennyi
2010. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
amit 14.38as írt az jó lecke lenne neki
2010. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Nekem volt egy munkatársnőm, 2 gyereke volt.Az egyik akkor volt 2, a másik 4 éves.Egész éjszakákra otthon hagyta őket egyedül, amíg ő hapsizni, meg partyzni járt.Soha az idegesség legkisebb jelét sem lehetett rajta látni, ez neki a legtermészetesebb volt.Én is anya vagyok, a fiam már kamasz (16), de még soha nem hagytuk itthon éjszakára egyedül.Olyan 10 év körül lehetett, amikor nappal, pár órára már el mertünk menni nélküle valahova.Én is azt mondom, hogy szólni kell a rendőrnek ilyenkor.
2010. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

kérdezz rá az anyánál, hogy miért csinálja ezt.

Amúgy meg, ne avatkozz közbe, nem a te életed, szomorú, de van ilyen.

2010. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem szabad közömbösen elmenni a dolog mellett! Ugyanis gyerekről van szó, aki nem tud még vigyázni magára!!!


Ha nem éri baleset, akkor is milyen személyiségű kamasz, később felnőtt lesz belőle? Hányódik, kallódik, nem fontos senkinek... Uramatyám!


Telefonálj a gyerekvédelmiseknek!

2010. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!