Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem érthető kérés...

Szerintetek nem érthető kérés ez a részemről?

Figyelt kérdés
Nálunk a vasárnap a családos nap, vagyis akkor jön át hozzánk a testvérem, a nagymamám és anyukám testvére. Viszont én egyetemista vagyok, emiatt nekem a vasárnap nem a pihenésről szól. Tanulnom kell, illetve vasárnap délután utazom vissza az egyetem városába és ehhez is készülődni kell (pakolni, mosni, vasalni stb.). Ilyenkor pedig mindig veszekedés van, mert egyszerűen felidegesítenek, nem hagynak békén és zavarnak. Kommentálják, hogy én éppen mit csinálok (mi van rajtam, mit viszek, miért úgy viszem, mennyit viszek), dirigálnak (mit hova tegyek, mit vigyek, mit ne felejtsek el) és elvárják tőlem, hogy én is üljek oda közéjük órákig traccsolni és egyek velük. Nem szeretem ezt, nekem lenne csomó dolgom, sietnem is kellene és pont nem érek rá, nincsen hangulatom ezekhez a dolgokhoz. Ezt elmondtam, hogy nekem ez így nem jó és engem ez zavar, már mindig úgy megyek vissza, hogy ideges vagyok stb., nekem ebből elegem van. Tegyük át ezt a napot péntekre, vagy szombatra. Na ezen kiakadt mindenki, hogy nem én fogom megmondani hogyan legyen, mégis miért nem jó nekem a vasárnap, ez így nem fog működni, mit fog enni a testvéred (mert mindig pakol neki anya kaját, de egyébként egész héten rendel magának minden nap és egy felnőtt ember szerintem meg tudja oldani) és le lettem ugatva, most meg meg vannak sértődve. Pedig szerintem tök jogos felvetés ez a részemről és közel sem lenne ez akkora probléma senkinek. Anyukám, a testvére és a nagymamám is mind nyugdíjasok, nekik hót mindegy milyen nap van. A testvérem is haza tudna jönni másik napon a hétvégén (úgyis mindig csak délután jön), a kaja kérdése sem megoldhatatlan. Viszont most én vagyok a rossz és az önző dög.
2020. szept. 20. 11:01
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Azért szeretek hazamenni hétvégente, mert a kollégiumot nem szeretem. A hét végére már nagyon lefáraszt, hogy öt tulajdonképpen idegen emberrel kell együtt laknom, akiknek teljesen más a napirendje és a ritmusa. Nagyon sok alkalmazkodással jár és nem is olyanok a körülmények, mint otthon (retek, zaj, csótányok). Úgyhogy kb. várom a hétvégét, hogy hazamehessek és normálisan tudjak aludni a saját ágyamban, egyedül, csendben. Nem lenne bajom az otthon töltött hétvégékkel, ha ez a vasárnap is normális lenne.
2020. szept. 20. 18:14
 32/36 A kérdező kommentje:
Egyébként azon már rég túl vagyunk, hogy elmagyarázzam nekik, hogy ez és ez zavar, ne nyúljanak hozzá, hagyjanak békén amíg pakolok, tanulnom kell erre és erre stb., mintha a falnak beszélnék.
2020. szept. 20. 18:15
 33/36 anonim ***** válasza:
57%
Elég nehéz lehet veled kijönni: a koliban nem szeretsz lenni, mert zavvarnak a lakótársak, otthon nem szeretsz lenni, mert zavarnak a családtagok - neked semmi és senki sem jó?!?!?!?!??
2020. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Jajj istenem... Nem, nem szeretek a kollégiumban lakni. Mert hatan lakunk együtt és hárman vagyunk egy szobában, ami minden csak nem kényelmes. Mert az egyikünk felkel reggel 5-kor és akkor te is felriadsz az ébresztőjére, miközben aludhatnál még kb. 3-4 órát. Mert te már szeretnél aludni, de a másik még éjszakába nyúlóan tanul, mert másnap fontos zh-ja van. Mert neked még tanulnod kellene, de a másikat zavarja a lámpa fénye. Mert sorba kell állni a mosdó előtt és már lassan indulnod kellene az órádra, de még mindig nem jutottál el a wc-re, mert a szobatársad bent van egy órája. Mert a szomszéd szobában üvölt a zene, mert éppen szülinapot ünnepelnek. Mert csótányok másznak a fürdőszobában. Soroljam még? Kényelmetlen, kellemetlen, zajos, koszos és csomó kompromisszummal jár, amibe én egy idő után már belefáradok. Olyankor pedig jó érzés egyedül lenni otthon, a saját szobámban, csendben és nyugiban.
2020. szept. 20. 19:35
 35/36 anonim ***** válasza:
85%
Nincs énidőd sem a koleszban, sem otthon. Ezért vagy ingerlékeny. Hétköznap próbálj meg minél inkább kiszakadni a kollégiumi környezetből. Tanulásra könyvtár, filmezésre egyetemi közös tér. (Fülessel, természetesen.) Minden egyetemnek van valami szépen kialakított pihenő sarka, ne mond, hogy nálatok nincs. De ha már unod, akkor ülj be egy mekibe ugyanezekért. (Annak idején egy mekiben néztem végig a Trónok harca aktuális évadát.) A koleszba csak aludni járj. Fontos cuccaid jól el legyenek zárva, ez lényeges. Ezen kívül használd ki a kolesz mosási lehetőségét, és intézd el legkésőbb csütörtökig. Kis táskával hazamenni felemelő érzés, hidd el! Továbbá, ha már a koleszban tanulni úgyse tudsz, otthon meg igen, akkor hatalmas időnyereség ha otthon már nem kell a cuccaiddal is foglalkozni. A vasárnapjaidon csendben ülsz, tanulsz, meg se mozdulsz, és akkor nincs mit kommentálni.
2020. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van, hogy megkérdezted, nem lehetne-e másképpen. Ők megmondták, hogy nem.

Megsértődni, és téged önzőnek és hasonlónak elhordani ostobaság.

Te meg mondd el, hogy vasárnap viszont tr erre meg erre érsz rá, atrra meg nem.

2020. szept. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!