Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem érthető kérés...

Szerintetek nem érthető kérés ez a részemről?

Figyelt kérdés
Nálunk a vasárnap a családos nap, vagyis akkor jön át hozzánk a testvérem, a nagymamám és anyukám testvére. Viszont én egyetemista vagyok, emiatt nekem a vasárnap nem a pihenésről szól. Tanulnom kell, illetve vasárnap délután utazom vissza az egyetem városába és ehhez is készülődni kell (pakolni, mosni, vasalni stb.). Ilyenkor pedig mindig veszekedés van, mert egyszerűen felidegesítenek, nem hagynak békén és zavarnak. Kommentálják, hogy én éppen mit csinálok (mi van rajtam, mit viszek, miért úgy viszem, mennyit viszek), dirigálnak (mit hova tegyek, mit vigyek, mit ne felejtsek el) és elvárják tőlem, hogy én is üljek oda közéjük órákig traccsolni és egyek velük. Nem szeretem ezt, nekem lenne csomó dolgom, sietnem is kellene és pont nem érek rá, nincsen hangulatom ezekhez a dolgokhoz. Ezt elmondtam, hogy nekem ez így nem jó és engem ez zavar, már mindig úgy megyek vissza, hogy ideges vagyok stb., nekem ebből elegem van. Tegyük át ezt a napot péntekre, vagy szombatra. Na ezen kiakadt mindenki, hogy nem én fogom megmondani hogyan legyen, mégis miért nem jó nekem a vasárnap, ez így nem fog működni, mit fog enni a testvéred (mert mindig pakol neki anya kaját, de egyébként egész héten rendel magának minden nap és egy felnőtt ember szerintem meg tudja oldani) és le lettem ugatva, most meg meg vannak sértődve. Pedig szerintem tök jogos felvetés ez a részemről és közel sem lenne ez akkora probléma senkinek. Anyukám, a testvére és a nagymamám is mind nyugdíjasok, nekik hót mindegy milyen nap van. A testvérem is haza tudna jönni másik napon a hétvégén (úgyis mindig csak délután jön), a kaja kérdése sem megoldhatatlan. Viszont most én vagyok a rossz és az önző dög.
2020. szept. 20. 11:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
36%

#19

Hétköznap órái vannak, akkor nem tud tanulni.

Az átlag ember dolgozik hétköznap, de hétvégén már nem kell neki.

2020. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
44%
Komolyan ne,e rtem mi az, amit te nem tudsz pénteken vagy szombaton megcsinálni vasárnap heylett
2020. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
47%

#21: Ugyan már. Ne magyaraázd meg, hogy egyetemista vagy órákra jár vagy otthon tanul. Kevesebbet kéne bulizni.

Kamu. Műszaki mesterdiplomám van, de nem tanultam vasárnap, max vizsga időszakban.

Nehogy már az egész család körülötte ugráljon, mert ő úgy gondolja, ő a világ közepe.

2020. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
41%

#23

Hogyne. Te aztán pont tudod hogy mennyit bulizik...

Eddig meg pont úgy volt, hogy ő ugrált az egész család körül, az se jobb.

2020. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Pénteken fél 6-kor végzek az egyetemen és a következő vonattal jövök haza, ami este 8-ra ér be és kb. fél óra alatt kóválygok haza az állomásról. Lehet velem van a baj, de megmondom őszintén, hogy a hét végén, este 9-kor, mikor éppen hazavergődtem, nekem már nincsen kedvem leülni tanulni, mosni, főzni stb., hanem szimplán pihenni szeretnék egy kicsit és aludni. Hétfőn viszont reggel 8-tól délután/este 7-ig folyamatosan órám van (magyarul 6 óra egy nap) és ezekre nem tudok egy nap alatt pl. szombaton felkészülni. Nyilván hét közben is próbálok időt szakítani a tanulásra pl. hosszabb szünetekben, órák után vagy éppen előtt, de nem tudok mindent beletuszkolni a hétköznapokba és szükségem van a hétvégére is. Nem járok bulikázni stb., de az összes órámon jelen kell lennem (nálunk ráadásul teljes jelenléti oktatás is van) és ez csomó időt elvesz az embertől (sokszor sajnos teljesen feleslegesen), ráadásul kollégista vagyok és azért a nyugodt tanuláshoz az sem a legjobb körülmény. Úgyhogy vasárnapra is mindig marad tanulnivaló, nem tudom úgy beosztani, hogy ne kelljen vasárnap tanulnom. Nem megy. Ha úgy van, akkor már szombaton ki szoktam mosni vagy összepakolok stb., de ez sem mindig sikerül "időben" és valamikor vasárnapra marad a feladat. Ők pedig megállás nélkül beszélnek, hogy "na, valamit fent felejtettél a szobádban? hahaha, mit, mi maradt ki?", "nem jössz enni, gyere enni, na, ki fog hűlni a kaja", "na, ilyen csinosan mész vissza, miért ezt a cipőt húzod fel?", "nézd ott van egy ...., azt nem hagytad ki?", "tedd oda, ne oda, oda, majd én megmutatom", "na, siess, siess, eléred még a vonatot", "mennyi az idő" és konkrétan minden egyes mozdulatomat kommentálni kell. Nyúlkálnak a cuccomhoz, átrendezik, átpakolják, lábatlankodnak, elegem van belőle. Ilyenkor tényleg mindig nagyon mérges szoktam lenni, mindig veszekedés is van belőle és akkor is nyilván én vagyok a rossz, mert "hú, na most miért van ilyen rossz kedved?" "most mit mondtam, már hozzád szólni sem lehet?".

Egyébként én nem vagyok nagy híve ezeknek a napoknak (ami nálunk nem hagyomány, inkább ilyen pofavizit szinten működik a dolog). Semmi értelmes vagy fontos nem történik, a testvérem az esetek nagy részében csak eszik és utána alszik a kanapén, a mama újságot olvas, anyukám testvére pedig képeket mutogat az unokájáról és ennyi. Nincsen vele bajom, felőlem jöhetnek és az sem zavar, ha sokáig maradnak, csak ne csinálnák ezt vagy jönnének egy másik napon, amikor talán én is jobban ráérek erre vagy legalább nem zavar. Egyébként egyedül apukám és a testvérem dolgozik közülük, de pénteken mindketten délben végeznek a munkahelyükön és utána ott a hétvége. Anyukám, anyukám testvére és a mama is nyugdíjas, egyikük sem dolgozik, de ezt a kérdésben is leírtam.

2020. szept. 20. 13:47
 26/36 anonim ***** válasza:
42%

Nem egeszen ertheto, vagy lehet en vagyok ertetlen.

Az addig rendben van, hogy miert szolnak bele mit pakolsz es hogyan es mit viszel, de feltetelezem még most kezdted az egyetemet vagy ha nem most nekik most a marciusi kihagyas ota ujdonsag hogy te keszulodsz minden vasarnap megint. Es ugy patszodik ilyen kis beszologatosak. Ha van sajat szobad oda hord be amit akarsz es ott pakolj be a taskaidba es csukd magadra az ajtot.


Viszont ha vasarnap mosol az higy szarad meg vasarnap? Vagy szaritogepes? Es ezert kell vasalnod is? Mert mai vilagban mar csak az inget vasaljak a politikusoknak😀


En igy csinaltam: penteken hazaertem mindegy milyen keson bevagtam a mosogepbe a szennyest lehet neha szombat reggel lett elinditva ha mar tenyleg este 8-9 volt de szombaton megszaradt leszedtem osszehajtogattam becsomagopasra elokeszitettem (szek foldon wgy sarok szekreny egy polca akarhol) vasarnap delelott ebed elott pakoltam be mindent es anyamra biztam az ebedbol vagy egyebekbol az etel bepakolast a legvegen. Neha mondtam hogy osszesen 3 dobozt vagy befottesuveget tehet oda ugy gazdalkodjon es kesz. Igy vita nem volt.


Nalatok mivel vasarnap van a szokasos gondolpm evek ota meglevo csaladi osszeroffenes en a helyedben nem hagynek tanulnivalot vagy ebed utan ahogy elhangzik az egeszsegetekre huznek el az elso vonatzal es a kollegiumban vagy alberpetben vagy utkozben a buszon/vonazon tanulnek. A ruhaidat mosd pentek vagy szombat es pakold be mar szombat keso este vagy vasarnap amikor folkelsz es meg nincs ott a rokonsag. Tanulni meg menj el mashova ha ennyire gazak.

2020. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
59%

Hát az idegesítő, hogy hozzányúlnak a cuccaidhoz meg kommentálnak, de azt nem nagyon tudod befolyásolni, hogy mikor jöjjenek. Az jogos kérés, hogy ne szóljanak bele a csomagolásba és a pakolásba, hagyjanak tanulni, de a kérdésed alapján nem ezt kérted tőlük, hanem azt, hogy máskor jöjjenek, ami nem jogos. Tényleg nincs sok lehetőséged. Ezek az alábbiak:

-Szombaton mindent bepakolsz, ami vasárnapra marad, azt szigorúan a szobádban intézed. Amikor lehet, megpróbálsz elsunnyogni és elvonulsz tanulni.

- Vasárnap korábbi vonattal mész vissza.

- Egy-egy húzósabban tanulós hétvégén nem mész haza, nyugodtan tanulsz a koliban vagy az albérletben.

2020. szept. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
80%

Ha ilyen stressz a hétvége otthon, akkor minek jársz haza minden héten????

Böven elég egy-két havonta hazautazni, akkor nem idegesítenek ennyiszer.

2020. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Hat a helyedben en igy nem mennek haza, csak mondjuk 2 hetente, vagy havi egyszer. En is tanulos szakon vagyok az egyetemen, nem engedhetem meg magamnak azt, hogy kimaradjon egy hetvege a tanulasbol, es orakat utazni sincs idom, ezert nem is megyek haza hetente.
2020. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
81%
Cuccod add tisztítóba, ha a koliban nincs mosógép, te meg menj könyvtárba tanulni, ha sem a koliban, sem otthon nem tudsz. Kész!
2020. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!